Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ipak Agrokor sam po sebi, kao firma, nije bio toliko presudan u proizvodnji onolikog pada i sadašnjeg mrtvila. Ono što jest bilo presudno je država koja je proširila crnilo da bi kao ispali spasioci.
GDP raste 3%, a plašili su nas da će svijet propasti.
Koji pajaci.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pa i nije baš takvo mrtvilo, pogledajte promete, za državu se stalno na Zse okrece desetke i stotine milijuna u obveznicama. Nekome je dobro nekome je loše. Ipak je samo u kapitalistickim zemljama tržište kapitala centar, a mi to nismo, to vam je odgovor zašto je burza ovakva. Mi smo još u socijalizmu i državno-ortackim odnosima.


Ipak Agrokor sam po sebi, kao firma, nije bio toliko presudan u proizvodnji onolikog pada i sadašnjeg mrtvila. Ono što jest bilo presudno je država koja je proširila crnilo da bi kao ispali spasioci.
GDP raste 3%, a plašili su nas da će svijet propasti.
Koji pajaci.

ma zna se jako dobro tko su najveći proizvođači “crnila” u hr u zadnjih 5 g.
to su razno razni ekonomski”stručnjaci”,analitičari,GLAVNI analičari i ostala krema iz tog pdručja znanstvene misli.
sve do jednog alibi igrači koji nemaju hrabrosti niti napisati šta misle,barem neki od njih mora da razmišljaju drugačije od vl javnih dokazano pesimističnih višegodišnjih prognoza ALI
tko bi riskirao foteljice za svoje stra.žnjice?
prevladava spoznoja vlastite nesposobnosti pa se nije za igrati sa vl karijerom zar ne?
nekima od nas su omogučili da jesmo kako inače nebi ALI
mene osobno ipak više iritira jer stvara percepciju o nama kao nepismenom narodu koji nezna ništa drugo osim biti neracionalno pesimističan i depresivan a svijet nas ne vidi tako+
dokazali su da su i u pravu.
pa što nam još treba da bi razmotrili nepesimizam i nedepresiju kao životnu opciju?
di je tome kraj?
pri:
rastu bdp-a,plaća,mirovina,potrošnje…..
padu dugova,kamate,poreza….
čeka nas “s neba” 70 mlrd kn iz EU fondova,dizanje rejtinga u investicijski,dolazak stranog kapitala kroz investicije,kroz tržište kapitala…
e moj narode pesimistični….
a ovakvih prilika se ne pruža puno u životu
a ništa neka evolucija radi svoj posao.
sreća u nesreći da ipak ima i onih koji prepoznaju trenutak
pa preuzimaju rizik koji nudi iznadprosječno dobar risk reward ratio.
ima onih koji prepoznaju trenutak za preuzimanja(danas adrs-hupz) kao još jedan dokaz u kojim vremenima živimo,participiramo.
a koliko koristimo?
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Što je veća depresija tim više njihova uhljbljenička plaća vrijedi… sve pada a njima plaća ista ili viša… živjeli uhljebi.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

gledam trgovinu na badelu i sve nešto razmišljam koliko čovjek mora biti g.up da izmisli ovaj sistem dražba. bid i ask se preklapaju na 19,40 i odrađena transakcija na 19. znači netko je uletio u zadnji tren a da ga ja nisam ni vidio. stvarno smo svi ravnopravni sudionici na tržištu kad je on brži od mene bar za minutu. ove stvari su se dešavale i prije tog njihovog famoznog xekstra ili kako se već to s.anje zove. ali svesti pola burze na takav sustav i očekivati likvidnost!? samo još nek mi kažu da je to neki švabski sustav i briselska regulativa. u današnje doba informatike ovo moraš biti totalni k.eten da implementiraš. djeca u trećem razredu bi to sredila za soma kn. mislim da je ona gažićka toliko pametna da čuje kako trava raste.

who dares, wins


gledam trgovinu na badelu i sve nešto razmišljam koliko čovjek mora biti g.up da izmisli ovaj sistem dražba. bid i ask se preklapaju na 19,40 i odrađena transakcija na 19. znači netko je uletio u zadnji tren a da ga ja nisam ni vidio. stvarno smo svi ravnopravni sudionici na tržištu kad je on brži od mene bar za minutu. ove stvari su se dešavale i prije tog njihovog famoznog xekstra ili kako se već to s.anje zove. ali svesti pola burze na takav sustav i očekivati likvidnost!? samo još nek mi kažu da je to neki švabski sustav i briselska regulativa. u današnje doba informatike ovo moraš biti totalni k.eten da implementiraš. djeca u trećem razredu bi to sredila za soma kn. mislim da je ona gažićka toliko pametna da čuje kako trava raste.

Da je dotična gospođa probala koji put zadati nalog valjda bi znala koliko je to sve jadno i za klinac
ali očito nije, malo njih trguje dionicama a i zašto bi?
pos’o je dobar a para laka!

kolega upravo ste mi pročitali misli. pojma ona o tom nema. kad se je zapošljavala na burzi pitali je : mala oš ti da radiš na zse? a ona načula to se tamo nešto mulja, petlja, vara, špekulira i kladi. Kolika je plaća? xx xxx. ma oću. sve ja to bolan razumijem. sve ostalo je ušlo u legendu koja i dalje traje. ali da je ona jedina još kako tako. samo dno ekonomske nauke u ovoj državi se je sjatilo na burzu i oko nje. čast onim pojedincima koji su tu čisto iz interesa koji graniči sa zakonom. oni znaju šta rade. ostali bome ne.

who dares, wins

Ajde odvije se barem nema ništa za korigirati pa smo mirni, valjda.

mi smo ipak zemlja slučaj

Ma ZSE je u korekciji već 9 godina….
Ne znam ima li toga igdje u svijetu….
Stvarno smo depresivan i pesimističan narod i ne zaslužujemo da nam uopće bude bolje…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Baš lijepo što se netko vratio sa skijanja pa sada i preko poslovnog mogu gledati trgovanju na ovom čudu od burze.

Press play on tape.
RUN return.


Ajde odvije se barem nema ništa za korigirati pa smo mirni, valjda.

kad krene korekcija vani na burzama, padat ćemo i mi, onako po inerciji. u to uopće ne sumnjam


Ma ZSE je u korekciji već 9 godina….
Ne znam ima li toga igdje u svijetu….
Stvarno smo depresivan i pesimističan narod i ne zaslužujemo da nam uopće bude bolje…

Nije moguće biti bolje jer nemaš više čim.

Cijela je burza u stečaju, osim pojedinih okosnica + minus od 60 milijardi kuna u proračunu.

Nema šanse da država ne bankrotira s obzirom da se vladanje nije promijenilo nimalo.


Ma ZSE je u korekciji već 9 godina….
Ne znam ima li toga igdje u svijetu….
Stvarno smo depresivan i pesimističan narod i ne zaslužujemo da nam uopće bude bolje…

Nisam gledao, ali stvarno jel ima koja svjetska burza koja je zadnjih godina u većem minusu od ZSE?..
još da INA nije digla index pred koliko ono?? 7-8 godina, gdje bi bili sada sa indexom?

što je najgore ina sad više i nije sastavnica indexa. s ovim stalnim izmjenama mi u biti i ne znamo koji je odnos ondašnjeg indexa sa današnjim. stvarno ne znam kako se to na pravim burzama ulazi i izlazi u index ali mi je nezamislivo da npr jedan intl, boa ili bp ispadnu iz indexa. kod nas je sad atgr najjača sa težinom 11,67%. ht je 5. po težini a tržišna kapitalizacija mu je čista parodija. onako u grubo mislim da pola od toga imaju samo love na računu.. i onda danas onaj grbavac iz rajf kaže da mirovinci doma nemaju u šta ulagati. ajd oni su tu bar nešto uložili. šta je sa ostalima? neće valjda ćaća moj ulagati u super profitabilni domaći telekom dok oni kamatare državu. kakva pamet za to treba i upravljačka naknada.

who dares, wins

U kombinaciji s Agrokorom jedna ravna crta.

New Report

Close