Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Otprilike i ja tako stojim s BLJE , prvi ulaz, dokup , prosjek.
Totalne smo bud..e , idemo u dokup a trebali tu poziciju davno likvidirat i ćao . Ja nemam ni volje da pogledam povremeno stanje.
Čekati proljeće da nova trava naraste pa onda povuć neki potez…


50 mil eura..cca 375 mil kuna..1.8 % godišnje !?!..Razgrabljene od strane imucnih gradajana RH-a !..
Ima se ali ZSE nitko vise ne "dozivljava"… Mozda je to i dobro za nas koji smo jos tu..Barem mozemo jeftino kupovat…Time se tjesimo vec godinama :)))

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/imucni-gradani-razgrabili-obveznice-erste-banke-koje-nose-kamatu-od-1-8-posto-20171201

Pozdrav


bilo bi jako interesantno saznati kako su ti ljudi stekli taj novac jer ako uložiš 100 000€ i više uz godišnju kamatu od 1,8% onda si stvarno financijski nepismen.

who dares, wins


Imovina obveznih mirovinskih fondova premašila 90 milijardi kuna

Malo mimo trenutnih tema ali često se zazivaju mirovinci na forumu kao kako prže tu našu mirovinu, ali ove brojke to itekako demantiraju. Ili..?

U fondove je uplaćeno 65 milijardi, a sad ima 90. Nakon 15 godina, uz jednake godišnje uplate (65/15) prinos je 4 posto. E sad, je li to puno ili malo, sam procijeni. Meni se ne sviđa što je to ispod kamate na obveznice koju je Hrvatska plaćala na obveznice u tom razdoblju
[/quote]
Pa da i nije neko cvijeće, kada se sagleda, ali s obzirom na stanje na burzi zadnjih 10 g. kao i stanje u Hrvatskoj ocjena 2-3?… Moram priznati da ne znam i kakve sve zakonske restrikcije fondovi imaju, a imaju ih nešto. Ne bi ih toliko osuđivao s obzirom na okruženje, pogotovo jer smatram da su ipak profesionalniji od državne uprave koja im kreira velik dio ekosustava. I još jedna star, unatoč svemu sada su tako veliki da ih se doživljava kao značajan faktor. Da li tko ima kakve recimo insajderske informacije koliko su oni profesionalni? Mislim tipa da poznaje nekog tko radi tamo i da kako se radi tamo? Kakva je selekcija ljudi i kakvu autonomiju imaju u djelovanju? Po mom mišljenju bi trebali biti vrlo motivirani za dobar prinos jer se vjerojatno i njih nagrađuje sukladno prinosu.



Imovina obveznih mirovinskih fondova premašila 90 milijardi kuna

Malo mimo trenutnih tema ali često se zazivaju mirovinci na forumu kao kako prže tu našu mirovinu, ali ove brojke to itekako demantiraju. Ili..?

Kako Teva.

Najbolje drugi stup ukinuti pa neka ljudi sami odluče u što će ulagati.

Životno osiguranje,treći stup, dionice, obveznice.

Imali bi samo obavezu ulagati na 3 godine a poslije mogu i u svoj žep.
[/quote]

Pa teoretski da, ali u ovakvoj zemlji s ovako neobrazovanim odnosno financijski neobrazovanim stanovništvom.. ne znam, nije žvaka za seljaka, bez uvrede naravno.
[/quote]

Ne slažem se. Znate kako se kaže. Najveća bu.dala iskopa najveći krumpir.

Uostalom nije ni važno.

Koliko loše ulagali i ne imali pojma o financijama, ako izgube biti će oni krivi.

ovako su lovu popušili a da uopće nemamo utjecaja na to.

Da su malo bolje ulagali mogli su cijele Autoceste otkupiti iz te dobiti bez problema.

na burzi je opet zavladala apatija i mrtvilo….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

dionice imaju tendenciju rasta tijekom cijelog prosinca, a taj fenomen se zove “Santa Claus rally” ili u slobodnom prijevodu “Rast cijena kojeg donosi Djed Mraz”. Mnogi investitori smatraju da ovaj fenomen nije slučajnost. Analitičari


dionice imaju tendenciju rasta tijekom cijelog prosinca, a taj fenomen se zove “Santa Claus rally” ili u slobodnom prijevodu “Rast cijena kojeg donosi Djed Mraz”. Mnogi investitori smatraju da ovaj fenomen nije slučajnost. Analitičari

to u načelu stoji, OSIM ako imaš nesreću da trguješ na ZSE….jer ovdje vrijedi samo ona priča “kako je grinch ukrao božić”

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Hehe, nije samo ukrao Božić, nego cijelu godinu,,,, pa jadna ZSE je jedna od rijetkih svjetskih burzi koja će 2017. završiti u minusu..

bugs@
stoji ali
ima i onaj poučak pračka,katapultu pa…
zadnji put dobio je svoju potvru prije godinu dana.
držim da je nemudro kladiti se da se to neće ponoviti.
kada?
kao i uvijek ,kada večina neće to očekivati jer zakon svih zakona kaže da večina mora (će)biti iznenađena, po vlastitom izboru naravno.
možemo samo špekulirati tko će za to biti najviše okrivljen?
jer budimo realni tko od te večine za vl SŽJ okrivljuje sebe?
ne sjećam s da sam tako nešto pročitao?
a sada za ozbiljno
godina je “izgubljena” krenula je euforično pozitivno,sljedio je todomor.
vidim znakove popuštanje “babaroge” todomora.
makroekonomija za HR prilike “rastura” čini se da će se tako nastaviti.očekuje nas izgledmo dizanje rejtinga u 2018.
koje će biti posljedice za ZSE?
ako se mene pita?
crni scenarij:pozitivne posljedice
srednji scenarij:vrlo pozitivne posljedice
najbolji scenarij:iznimno pozitivne posljedice
neka bude crno i ja zadovoljan a svakome po njegovom izboru.
i iz crnog scenarija se je moglo ,se može ,će se moći izvući odlične prinose ako je izbor pravi.
dokaza ima nemalo čak i u eri todomora,a ni jedan lanac koliko god debeo bio na niti jednom sidru nije izdržao da ga sol nije izila.
niti jedna babaroga ne traje vječno.
nastavite niz po vl želji…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Sreca da smo Plivu prodali pa je vlasnik delistirao jer bi inace ovih dana bio dodatni potop
Agrokor Pliva , brodogradilista i gradevinari , pola gospodarstva zrelo za stecaj i mi bi htjeli da. Indax raste
I kad ekipa kupi stan ili uzme od erste kamatu od 1.8% ne treba se cuditi.

@borsa
po meni previše si pesimističan.
Previše nam dobrih stvari ide u korist u gospodarstvu općenito, doći će ti do točke preokreta .
I to čini mi se veoma brzo. U konjukturi smo vidio ti to ili ne. Ciklusi borsa ciklusi!

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Izgleda da je došlo doba letargije.
Vani imaš nešto što se zove Santa Claus rally, a kod nas umjesto toga imamo adventsku rasprodaju.
Ekipa treba novce za poklone i kuhano vino pa se sjeti da ima 50 dionica Peveca ili Podravke pa prodaje po bidu.
Osim toga, nema više ni trejderskih uzbuđenja: Todex se zavrtio, ispuhao, nešto malo iskrcaja i vožnje na Tehnici, nema više ni poštenih stečajuša za zavrtiti. Atpl raste na vozarinama, IB, čemu već, ali sve ostalo je mrtvilo.
Ništa, pozicionirati se na bidu i pričekati da višnji bogovi odluče da treba ići u nekom smjeru.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Udaranje po bidu na većini dijonica. Izgleda da stvarno ljudi nemaju ni za biber pa prodaju dionice da napune hladnjak. Nadam se samo da možda ipak fondovi hvataju nizak start za sljedeću godinu koja bi mogla biti dobra.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

To sam rekao više puta.
Ovih 4-5% minusa svale na Agrokor, a iduće godine na valu gdp-a i kreditnog rejtinga napumpaju optimizam i privuku hrpu novih ulagača.
Stara priča.
Sad se skuplja.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-government-bonds

Izgledno dizanje kreditnog rejtinga.
Uz današnju vijest o očekivanom padu javnog duga na 80% ovo godine.
Zadnji put kad se ovo dogodilo digli su izglede.
Znači to je to.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close