Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da vode kako spada premašili bi 180 milijardi.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Imovina obveznih mirovinskih fondova premašila 90 milijardi kuna

Malo mimo trenutnih tema ali često se zazivaju mirovinci na forumu kao kako prže tu našu mirovinu, ali ove brojke to itekako demantiraju. Ili..?

pogledaj kako rasprodaju tehniku, zatukli su je sa 500 na 100 kn, pravi znalci, nema što

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Imovina obveznih mirovinskih fondova premašila 90 milijardi kuna

Malo mimo trenutnih tema ali često se zazivaju mirovinci na forumu kao kako prže tu našu mirovinu, ali ove brojke to itekako demantiraju. Ili..?

Kako Teva.

Najbolje drugi stup ukinuti pa neka ljudi sami odluče u što će ulagati.

Životno osiguranje,treći stup, dionice, obveznice.

Imali bi samo obavezu ulagati na 3 godine a poslije mogu i u svoj žep.

50 mil eura..cca 375 mil kuna..1.8 % godišnje !?!..Razgrabljene od strane imucnih gradajana RH-a !..
Ima se ali ZSE nitko vise ne “dozivljava”… Mozda je to i dobro za nas koji smo jos tu..Barem mozemo jeftino kupovat…Time se tjesimo vec godinama :)))

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/imucni-gradani-razgrabili-obveznice-erste-banke-koje-nose-kamatu-od-1-8-posto-20171201

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Toliko sam popušio na tim agrokorovim perjanicama da me više nikakve vijesti ne zanimaju jer neću nikada više ući u to.

Kolega nesto sto je jucer vrijedilo 160 000 kn..12 000 kn..Danas mozete kupit za 13 000 kn..800 kn..Riskirate cca 2 000 eura i tko zna !?!?..Ako izgubite nista vam se u zivotu ne mjenja..S tih 2000 eura niti ste bogati niti siromasni..a dobit ?..To cemo znat za 6 mj..godinu..dvije..Sta je to u zivotu 🙂

Pozdrav

svi smo mi Crobex

najbolje od svega gospodarstvo raste kao cca 3,5% ali kad vidiš kako tržište dionica diše…. ZSE u minusu i to dobrom 2017. gledajući sve ostale burze okolo ….

toliko o gospodarstvu i njegovoj snazi,, a o fondovima i bankama bolje ni ne trošiti riječi na njihovo ulaganje, na prinosima i prodaji, kupnji određene pozicije kad je ubijena i na minimalnim vrijednostima, najbolje govore njihovi rezultati koje su postigli :))

A tko normalan želi ulagati u ovakvu zemlje, zemlju gdje ;

1. Porezna uprava je SUDIJA i KADIJA
2. Jedna od najskupljiv država u EU i svijetu, većina radi u državno javnoj služi ili monopolu
3. Pravosudje totalno korumpirano , a time sporo, neučinkovito i nepravedno koje nikome ne jamči ništa
4. Vlada bez ideje, ambicije i znanja do prve tri točke ispravi

Tko normalna bi u takovo uređenje ulagalao ? Samo monopol.

Imovina obveznih mirovinskih fondova premašila 90 milijardi kuna

Malo mimo trenutnih tema ali često se zazivaju mirovinci na forumu kao kako prže tu našu mirovinu, ali ove brojke to itekako demantiraju. Ili..?

U fondove je uplaćeno 65 milijardi, a sad ima 90. Nakon 15 godina, uz jednake godišnje uplate (65/15) prinos je 4 posto. E sad, je li to puno ili malo, sam procijeni. Meni se ne sviđa što je to ispod kamate na obveznice koju je Hrvatska plaćala na obveznice u tom razdoblju

Ima se ali ZSE nitko vise ne "dozivljava"… Mozda je to i dobro za nas koji smo jos tu..Barem mozemo jeftino kupovat…Time se tjesimo vec godinama :)))

Pozdrav

Dobro rečeno. Osim nekoliko izuzetaka, a pogotovo u usporedbi s drugim burzama, moglo bi slobodno reći: “Čekaj magare da trava naraste”.


50 mil eura..cca 375 mil kuna..1.8 % godišnje !?!..Razgrabljene od strane imucnih gradajana RH-a !..
Ima se ali ZSE nitko vise ne "dozivljava"… Mozda je to i dobro za nas koji smo jos tu..Barem mozemo jeftino kupovat…Time se tjesimo vec godinama :)))

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/imucni-gradani-razgrabili-obveznice-erste-banke-koje-nose-kamatu-od-1-8-posto-20171201

Pozdrav

1.8% puno su dobili,trebali su im dati 0.5% :))

a kakvi će biti prinosi omf-ova sada kada kamate na obveznice snažno padaju?
a dionice ih ne zanimaju,ili tu negdje.
zanima ih u nekom dijelu turizam sada kada je odradio najveći dio a mogli su pokupiti vrhnje samo su trebali prihvatiti da je turizam prikriveni nekretninski biznis sa malim rizikom.
dali to znači da sada čekaju što će sljedeće odraditi pa da mogu i na tome ući?
ima još biznisa sa prikrivenim nekretninskim biznisom pa tko zna jednog dana možda…
živi bili…

p.s.
neka alan ford investiranje živi vječno i mudri,strpljivi će zaraditi.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Poslije nove godine bi trebali u shopping da poprave score s nize baze.
Bar ja tako vidim.
Mozda grijesim…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Imovina obveznih mirovinskih fondova premašila 90 milijardi kuna

Malo mimo trenutnih tema ali često se zazivaju mirovinci na forumu kao kako prže tu našu mirovinu, ali ove brojke to itekako demantiraju. Ili..?

Kako Teva.

Najbolje drugi stup ukinuti pa neka ljudi sami odluče u što će ulagati.

Životno osiguranje,treći stup, dionice, obveznice.

Imali bi samo obavezu ulagati na 3 godine a poslije mogu i u svoj žep.
[/quote]

Pa teoretski da, ali u ovakvoj zemlji s ovako neobrazovanim odnosno financijski neobrazovanim stanovništvom.. ne znam, nije žvaka za seljaka, bez uvrede naravno.

kako ja vidim teško da će i slućajnošću u nećemu biti prvi.
uvijek se traži potvrda na potvrdu na potvrdu i tada se počne razmatrati a tu već oni prvi kojima je jedna potvrda dovoljna počinju izlaziti bez ikakvog rizika i sa solidnim prinosom.
ako žele održati status”profesionalaca” morat će se odreći strategije kupnja na vrhu prodaja na dnu.
po zakonu vjerojatnosti ne mogu svaki put tako?
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Toliko sam popušio na tim agrokorovim perjanicama da me više nikakve vijesti ne zanimaju jer neću nikada više ući u to.

Kolega nesto sto je jucer vrijedilo 160 000 kn..12 000 kn..Danas mozete kupit za 13 000 kn..800 kn..Riskirate cca 2 000 eura i tko zna !?!?..Ako izgubite nista vam se u zivotu ne mjenja..S tih 2000 eura niti ste bogati niti siromasni..a dobit ?..To cemo znat za 6 mj..godinu..dvije..Sta je to u zivotu 🙂

Pozdrav
[/quote]

Tako sam ja na Belju , krenuo s prvim ulazom na 80 kn i sa 6 dokupa od 2012 god dosao do ulaza od 28 kn a dionica je trenutno 5 kn.

New Report

Close