Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim i tečaj kune oslabi u odnosu na druge valute….
Sad će još malo HNB branitit sa ojrima

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Sta se sprema neka nova recesija,smak svijeta?!? Koja gnjilež na ovom Grobex-u.

Ako je suditi po trgovini zadnjih dana, Agrokor se neće baš lijepo/racionalno/korektno raspetljati do kraja…mislim da su dosta utjecale i ove izjave Ruskih bankara

A imate jednog/dva veća prodavača i na nelikvidnoj burzi sve povuče, a to nije loše, zapravo neka povuče neke zdrave dionice još više:)

buy low sell high

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/velika-prijevara-agrokora-ili-lakomislena-greska-sefa-sberbanka-koju-si-on-ne-moze-oprostiti-zasto-je-german-gref-tako-bijesan/6548889/
Kažu Rusi da su 100% pokriveni samo treba to na terenu i provesti, vjerovatno računaju na Srbiju – Frikom i Dijamant

Ne to. Pokrili su 100% rezervacijama.
A na terenu što uzmu.

Nego, njima se zamjeriti… Ja radije ne bih.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Rusi su rekli da su izvršili 100% rezervacija za dug, znači pokriveni su nula, ali za sada, kako kažu.
Ujedno najavili su tužbe za krivotvorenju kako vlasniku Agrokora tako i revizore, a koji su zajedno zatamili milijardu Eura duga u svojim izvještajima prema bankama.

serislavˇ@{
Da u pravu si, odnosi se na pokrivenost rezervacijama, a sad što naplate naplate, dobro došlo. Samo da ne prodaju dug ruskoj mafiji (kulturnije rečeno nekoj legalnoj agenciji za utjerivanje duga) onda će biti perja na sve strane.

@amarananab

neće ni oni kupiti taj dug, love jednostavno nema i što im onda vrijedi Todorić, živ ili……….

Problem za odgovorne je što ovi tipovi to drže osobnom uvredom.
Na koju se mora efikasno odgovoriti jer u suprotnom si ruše rejting pred svima.
I sad, ide se prvo pravno da ih izbiju iz cipela.
U drugoj fazi ne znam kakve su im namjere.
Ali zehebat Ruse za takve pare na način da im pokažeš šarene papiriće …
Ma ludilo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

A kud je lova isparila??
Todex stalno poslovao pozitivno, a sad kao nema ni za pokrit 50% dugova??
Sve su to igre.


A kud je lova isparila??
Todex stalno poslovao pozitivno, a sad kao nema ni za pokrit 50% dugova??
Sve su to igre.

Nema tu ni igre ni neke mudrosti. Lidl i Kaufland su prwagzili KOnzum – od 7 milijardi eura prometa u agrokoru oko 5 i nesto radi Konzum. Konzum je unatrag tri godine izgubio najmanje 2 milijarde kn – 2 milijarde kuna.

I to je taj uteg koji je povukao cijeli agrokor nadolje. pa to se vidi i iz ramljakovih izvjesca – preharan i poljoprivreda zaraduju, a ako zaradujes barem 1 kn, ti nisi problem. a konzum ni sada jos ne posluje na nuli, konzum mora raditi jos drasticnije rezove jer lidl gazi sve pred sobom – imaju ebit iznad 20 posto i finaciranje po 1 posto. to je zastasujuce. konzum ima prednost da ima dobre lokacije, sve lose lokacije i sve prevelike objekte napustit i zadrzTI SAMO KOKE NESILICE I TU NEMILICE gaziti doke se ne postigne profitabilnost.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Slažem se Inv.
Da je ovo normalna država Todoriće bi pohapsili i sudili na više desetljetne kazne, ako
bi dokazi na sudu naravno bili takvi. Sva imovina bila bi im oduzeta, ne onako kako su
to radili partizani nego na zakonit način. Sigurno bi svjedoci na sudu bili i predstavnici
Sberbanka, ministri, Rohatinski i slične face. Rohatinskom su isplatili za neku kuće ili
firmu basnoslovne novce.
Da je ovo normalno država, nakon toga više ljudi bi kupovalo u Konzumu jer mora se
priznati da su dućani sasvim u redu i da je roba u njima konkurentna.

Da je ovo normalna država, time bi kriza bila okončana.
Ima jedan problem. Nismo takva država.

@investimir

Tako je, Konzum treba sto prije da dode k sebi, trebaju sto prije otpustiti visak zaposlenih, rjesit se ducana koji su neprofitabilni, ostaviti samo ono sto valja.

Ramljak sve presporo radi, umjesto da vec napravio pola rekonstrukcije on ne zna ni kolika je imovina Agrokora, nema pojma koliki je dug Agrokora. Nekako mi sve presporo ide iz razloga sto se politika mjesa ondje gdje joj nije mjesto, unistit ce citav koncern jer ne smiju otpustiti par tisuca glasaca.

Konzum mora poraditi na svom imidzu, sjecate li se kako ih je Lidle pregazi sa reklamama ista cijena u cijeloj zemlji…, tako mora prljavo igrati i Konzum.

Daj iskoristite ovu situaciju sa Lidlom sto su skinuli krizeve sa svojih proizvoda, HR je zemlja sa vise od 90% krscana, pa neka se 20% tih ljudi zainati i ne kupuje u Lidlu radi toga, I eto jedan dio ce vise kupovati i u Konzumu.
Evo ja osobno nikad vise necu u Lidle uci radi toga jer mi je dosta vise tog licemjernog europskog liberalizma gdje moras paziti sta ces reci da nebi nekoga uvrijedio.
Ako meni smeta to onda mogu misliti kako ce smetati drugim krscanima.
Daj ako cita itko ovaj post iz Agrokora, uradite nesto po tom pitanju…

Jeba te tko ih uci marketinug, koda su tamo svi nesposobni, daju neke reklame “s vama smo od pocetka”, tko to pusi vise?
Idi direkt na Lidle kao sto su oni isli na vas sa reklamnom kampanjom ista cijena u cjeloj zemlji.
Ovo za krizeve treba iskoristiti.

Kako su govorili neki još prije mjesec dana vlakić ide i nikad tako jeftino nećete opet kupovati a ja se nasmijao dobro a oni prsili koliko su mudri i bili su u pravu jer kupovat će se i jeftinije.

Jasno da nismo.
Da jesmo to se ne bi ni dogodilo, da djiberi nesposobni preuzimaju firme za dzabaka i jos uzimaju poticaje.
Kokos ili jaje…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close