Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sve dok se ne razrješi todex, ovdje neće biti nimalo bolje….a taman kad se riješi todex, krenut će padovi tržišta

Wall Street: Sve je jasnije da slijedi pad globalnih tržišta


Inače, u originalnom članku ima i lijepih grafova, pa ako nekog zanima evo mu link.

Sve je to super, ali dok je goriva iz centralnih banaka, a ima ga i bit će ga, imat ćemo dvije stvari:
– rast gdp-a,
– rast ili barem stagnaciju burzi.
Jednostavno, this time IT IS different.
Jer da nije ne bi sada bili tu gdje jesmo. Naravno, ne baš mi, nego svijet.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



sve dok se ne razrješi todex, ovdje neće biti nimalo bolje….a taman kad se riješi todex, krenut će padovi tržišta

Wall Street: Sve je jasnije da slijedi pad globalnih tržišta


Inače, u originalnom članku ima i lijepih grafova, pa ako nekog zanima evo mu link.
[/quote]

Citat iz članka: “Njegova je preporuka ulagačima povećavati izloženost američkim dionicama”.

Citat iz članka: "Njegova je preporuka ulagačima povećavati izloženost američkim dionicama".

preporuka kupujte, (dok vam ja prodajem) 🙂
slicne metode ima erste u hr

Prikupljati dionice Atlantske plovidbe

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

E da,, a nisu kupovali kad je bilo Atpl na lopate po 100 🙂 ili ulpl kojeg još ima za kikiriki dok ne krenu zarade 🙂

Ja vrlo slično razmišljam kao kolega serislav, koji je to dosta smireno i nepretenciozno elaborirao. S tim da bih dodao da na nas kao na malu vrlo euriziranu ekonomiju, neizbježno utječu ekonomske plime i oseke u EU, a trenutno jašemo na ECB valu koji je podignuo ekonomiju cijele EU (koja je doduše i prije mjera ECBa bila u laganoj uzlaznoj putanji). Tako da imamo taj nesretni Todex koji još visi nad zemljom ali mu je svaki dan i taj neracionalni utjecaj sve manji, racionalni smo imali prilike itekako već vidjeti ovog proljeća. Vjerojatno je moguć još jedan značajniji udarac Todexa kada se konačno odblokira, ali to bi bilo to. A deblokade nema barem dok ne izađu kakva normalna izvješća, i dok veliki igrači ne postignu kakav takav dogovor. Vidim dakle ipak više pozitivnih nego negativnih stvari trenutno, i to najviše zato što nismo otok nego nas se tiču EU kretanja i te kako, a žao mi je što nas taj pozitivni utjecaj ne gura još i jače. Npr. Slovenija bi nam mogla biti uzor, oni jašu samo tako..


Citat iz članka: "Njegova je preporuka ulagačima povećavati izloženost američkim dionicama".

preporuka kupujte, (dok vam ja prodajem) 🙂
slicne metode ima erste u hr

Prikupljati dionice Atlantske plovidbe


[/quote]

To je članak iz prošlosti. Latinska poslovica kaže – povijest je učiteljica života. A povijest nas je naučila da su najbolje prošli upravo oni koji su radili kontra preporuka te banke. Kad god oni nešto objave, trebalo je postupit suprotno od toga.

Na kraju krajeva, pogledajte njihove dioničke fondove ove godine. Napravili su do sada, od početka godine, nekih -12%. I za to junačko ostvarenje svojim su članovima naplatili jednu od najviših naknada za upravljanje u EU. Kad malo bolje razmislim, možda je to i u redu. Ipak su oni nešto posebno, nema u EU ništa slično, kao neka egzotika i tom smislu, pa ko voli posebnosti, neka to i plati!

Mislim da bi čak i nasumičnim odabirom dionica, bez imalo mozga, bilo teško potući to ostvarenje od -12%. A oni su uspjeli… izgleda da ipak ne rade nasumice, nego imaju neke čarobne formule po kojima slažu portfelj svojim članovima.

A upravo te dionice, u tom dioničkom fondu, imaju najveći potencijal rasta jednom kad se stvar u glavama rasčisti. ZABA, HPB, THNK, PODR, ADRS2 i sl. Sigurno veći nego perjanice drugih fondova. Pogledajte malo, nije teško.
Posao malog ulagača je da procijeni trenutak, uđe i na vrijeme izađe. Ne da jaše kroz vrijeme do u beskraj.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

dosadašnji promet na ZSE je oko 90% trgovanje RIVP-om, a i to je najvećim dijelom bila jedna velika transakcij…sve skupa – tragikomično

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


dosadašnji promet na ZSE je oko 90% trgovanje RIVP-om, a i to je najvećim dijelom bila jedna velika transakcij…sve skupa – tragikomično

Ne razumijem što je to tragikomično u jednoj velikoj transakciji. Kaj budemo samo računali promete kad buregdžije s portfeljom od par tisuća kuna vrte paru?

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Nije tako loše. RIVP mi je uvjerljivo dominantna pozicija nešto je jača cijena i očekujem veći rast u srednjem roku i na većim prometima. Očekujem rast i drugih turista tipa PL Maistre Hup pa i Turisth. Posao je sve ozbiljniji.
Agrokor je učinio.puno štete općenito. Od dobrih dionica smatram da je Adris i najveci potencijal Pevec za prave igrače.

Jutros se ne može pristupiti stranicama ZSE.
Ovo stvarno , ma nema pristojne riječi za to.


Jutros se ne može pristupiti stranicama ZSE.
Ovo stvarno , ma nema pristojne riječi za to.

rade, nema problema

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Citat iz članka: "Njegova je preporuka ulagačima povećavati izloženost američkim dionicama".

preporuka kupujte, (dok vam ja prodajem) 🙂
slicne metode ima erste u hr

Prikupljati dionice Atlantske plovidbe


[/quote]

To je članak iz prošlosti. Latinska poslovica kaže – povijest je učiteljica života. A povijest nas je naučila da su najbolje prošli upravo oni koji su radili kontra preporuka te banke. Kad god oni nešto objave, trebalo je postupit suprotno od toga.

Na kraju krajeva, pogledajte njihove dioničke fondove ove godine. Napravili su do sada, od početka godine, nekih -12%. I za to junačko ostvarenje svojim su članovima naplatili jednu od najviših naknada za upravljanje u EU. Kad malo bolje razmislim, možda je to i u redu. Ipak su oni nešto posebno, nema u EU ništa slično, kao neka egzotika i tom smislu, pa ko voli posebnosti, neka to i plati!

Mislim da bi čak i nasumičnim odabirom dionica, bez imalo mozga, bilo teško potući to ostvarenje od -12%. A oni su uspjeli… izgleda da ipak ne rade nasumice, nego imaju neke čarobne formule po kojima slažu portfelj svojim članovima.
[/quote]
Ja imam u tom fondu već duže vrijeme nešto uloženih sredstava tako da godinama pratim portfelj fonda. Početkom godine su bili na +12% da bi sad došli na -12% a razlog tome je što su u top 10 pozicija imali JMNC, LEDO, ZVZD i VDKT, a svi znate kako su ove dionice pale. Lako je sad biti general, naravno slažem se da su njihove preporuke uglavnom promašene ali nitko pred malo više od pola godine nije bio tako pametan i vidovit da bi rekao da im je portfelj fonda loš.




Citat iz članka: "Njegova je preporuka ulagačima povećavati izloženost američkim dionicama".

preporuka kupujte, (dok vam ja prodajem) 🙂
slicne metode ima erste u hr

Prikupljati dionice Atlantske plovidbe


[/quote]

To je članak iz prošlosti. Latinska poslovica kaže – povijest je učiteljica života. A povijest nas je naučila da su najbolje prošli upravo oni koji su radili kontra preporuka te banke. Kad god oni nešto objave, trebalo je postupit suprotno od toga.

Na kraju krajeva, pogledajte njihove dioničke fondove ove godine. Napravili su do sada, od početka godine, nekih -12%. I za to junačko ostvarenje svojim su članovima naplatili jednu od najviših naknada za upravljanje u EU. Kad malo bolje razmislim, možda je to i u redu. Ipak su oni nešto posebno, nema u EU ništa slično, kao neka egzotika i tom smislu, pa ko voli posebnosti, neka to i plati!

Mislim da bi čak i nasumičnim odabirom dionica, bez imalo mozga, bilo teško potući to ostvarenje od -12%. A oni su uspjeli… izgleda da ipak ne rade nasumice, nego imaju neke čarobne formule po kojima slažu portfelj svojim članovima.
[/quote]
Ja imam u tom fondu već duže vrijeme nešto uloženih sredstava tako da godinama pratim portfelj fonda. Početkom godine su bili na +12% da bi sad došli na -12% a razlog tome je što su u top 10 pozicija imali JMNC, LEDO, ZVZD i VDKT, a svi znate kako su ove dionice pale. Lako je sad biti general, naravno slažem se da su njihove preporuke uglavnom promašene ali nitko pred malo više od pola godine nije bio tako pametan i vidovit da bi rekao da im je portfelj fonda loš.
[/quote]

Ne treba puno iskustva niti pameti da bi znao da ne treba staviti skoro sve u Agrokorove tvrtke.
Nije tu stvar u Agrokoru, nego u principu. Ne može ići sve u jednog vlasnika. Ako nesto krene krivo, sve pada. To su osnove.
Ne razumijem kako se netko tko se usuđuje naplaćivati jeko visoku naknadu za upravljanje tuđim novcem može tako neodgovorno ponašati?

New Report

Close