Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upravo tako kolega.

HR ekonomija je živa katastrofa.

Ostale su samo špekulacije.

Hrvatska je zasigurno jedna od država s najviše poreznih nameta na svijetu. Političke garniture koje se smjenjuju na vlasti, na svim razinama, u nedostatku ideja kako efikasno organizirati sustave jedino što znaju je uvesti nove poreze i druge parafiskalne namete. Nitko se smisleno ne bavi promišljanjem kako privući ulagače koji bi investirali u HR gospodarstvo. Da bi netko ulagao mora imati pravnu sigurnost, zakonodavstvo koje se stalno ne mjenja po potrebama pojedinih interesnih skupina i pojedinaca. Za 27 godina vlastite države, do danas nemamo neki smisleni plan u kom pravcu i koje grane (osim turizma) imaju komparativne prednosti i što bi razvijali. O reindustrijalizaciji se samo povremeno priča, ali se sustavno ništa ne čini. Državna i lokalna administracija je troma i neefikasna. Radi potrebe uhljebljenja silne vojske raznih političara od najniže do najviše razine, već u fazi razmišljanja zatire se čak svaka ideja o potrebi reorganizacije općina i gradova, županija i centralne vlasti. Političke elite imaju velike privilegija, a za što vidimo da nema nikakvog pokrića. Zbog toga je već sama ideja u uvođenju novih nameta duboko nepoštena, a na dulje staze negativno će se odraziti na cjelo društvo.
To se već osjeća i vidi jer građani svakim danom sve više postaju svjesni da se grade dva paralelna svijeta, jedan za one na vlasti i njihove financijske podupiratelje, te osobe bliske vlasti i drugi za običan puk. Društvo koje se raslojava na dubokim nepravdama, naprosto dugoročno nema naročite šanse.
Umjesto da se bavimo budućnošću, mi smo ostali voljom naših političara zarobljeni u prošlosti.

Zašto nisu uveli short?

Naveo sam ga, na prvom linku…

slažem se da je burza srednjeročno mrtva, dok god nad glavom visi agrokor nema tu nikakvoh ulaganja više, kakav triger nam treba da ovo opet živne pojma nemam. Gasim komp do daljnjega dok sam još u ok plusu ove godine. Ugodno ljeto, čitamo se, pozz.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Danas je zadnji dan obustave trgovanja dionicama iz sastava Agrokora. Što nam donosi sutrašnji dan ?
Živi bili, pa vidjeli !Vaš link …[/url]

PoAskuBidu , samo jedna ozbiljna najava Ipo-a , pa da vidiš trigerčine .

Uvijek je pitanje u što ulagati.
Sve su uništili, sve su stjerali u stečaj, predstečaj, a novce sebi i svojima podijelili.

ZSE je kockarnica.

Na ZSE možeš ulagat a možeš , slažem se , i kockat ! Zavisi šta preferiraš . A nije istina da je sve uništeno i otjerano u stečaj , jer ima dosta firmi na ZSE koje posluju solidno i dobro , ali te nisu zanimljive kockarima . A vi analiza mi djelujete jako frusrirano i ljuto , kao da ste se nedavno kockali pa popušili , i sad ovdje lječite svoju frustraciju .

Sta svi pripremaju kes za sutrasnji dan agrokorove kceri bit ce zanimljivom nadam se da su svi margini vec odavno pukli…

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

Moguć scenarij ali ko zna koliko je onih koji jedva čekaju prodat, sumnjam da ovi što će bit na kupnjim imaju toliko novca.

Nikakav IPO ne može spasiti HR tržište kapitala.


Nikakav IPO ne može spasiti HR tržište kapitala.

Može , može , itekako , samo treba ozbiljna najava i priprema .


Nikakav IPO ne može spasiti HR tržište kapitala.

pa što onda radiš ovdje??

Ignore: KressoM, delux

Danas je promet veći nego prethodnih dana, a Crobex je još u padu………. daljnja rasprodaja.
Konačno je sentiment stvarno negativan.
Pa ćemo još padati. Dok svi papirići ne pređu u čvrste ruke.
Pred cca mjesec i nešto, s početka krize Agrokora, dok je bilo više optimista, dok smo se uljuljkivali u nadu da će 6,5 milijardi eura duga nestati bez posljedica, rekao sam da me sve to podsjeća na svađu na palubi Titanica… Eto nam ga.
Na koncu su tehničari bili u pravu, čini mi se da su predvidjeli Crobex na 1820… a dobro da ih nismo pojeli od prijekora i podsmjeha i kritika.

New Report

Close