Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@many
istina ali smo ih prije toga pratili na putu prema gore sto sada nije niti priblizno tako, odvojili smo se mi odavno te su oni na ATH a mi u crnoj rupi gdje nam je I mjesto[emo_palacd]

ovdje ima toliko losih vijesti svakog novog dana da bi covjek prosjecnog zdravlja mogao svakog novog dana dozivjeti novi srcani udar, ne smatram se mazohistom ali sam ozbiljno zabrinut za svoje psihicko zdravlje jer nitko normalan svojevoljno nebi pristao na ovakvo maltretiranje a ja sam nazalost jos uvijek ovdje I piljim u monitor[emo_bijesan]

dada, nemojte stalno gledati u monitor i stalno prčkati po portfelju.
neki pametan čovo je, gledajući i analizirajući svjetske burze, zaključio da ako gledamo portfelj svake minute, 48% minuta vidimo gubitak… a gubitak svaki jako boli… puno više od odgovarajućeg dobitka… ali ako gledamo samo svaki mjesec, onda ćemo i relativno a pogotovo apsolutno manje gubitaka iskusiti.
ako gledamo jednom godišnje, u samo 30% godina ćemo iskusiti gubitak (a i tada samo jednom godišnje ;)).

ok, za našu burzu su možda ovi postoci malo drukčiji, ali ideja je ista.

@mikan
pa to Vam je kao noj I lav, video noj kako se lav priblizava pa umjesto da pobjegne on zabio glavu u pijesak smatrajuci da ako ne vidi lava ovaj ga nece pojesti, iako ga nije vidio ne vjerujem da mu je smrt bila bezbolnija

ma to ja više onako, kako bi trebalo. 😉
evo ja isto pojačano gledam u zadnje vrijeme tu svoju siću od portfelja, jer kao nešto izvodim i slažem-preslagujem… al kad posložim, probat ću se maknuti… vidjet ćemo koliko uspješan ću biti 😉

tesko je biti pametan ali ako se covjek moze izvuci bez gubitka mozda I nije lose vrijeme I sacekati povoljnija vremena sa sigurnije udaljenosti

pa nisam siguran kakvu katastrofu zapravo očekujete… ove naše firme koje mlate pare da budu po P/E=5?
ne vjerujem da su vam pare sigurnije negdje nego u tih par naših odličnih, dividendnih firmi… a još uvijek potcijenjenih, moj je dojam.

uskoro ce nam financijska izvijesca pa cemo onda vidjeti tko sto mlati,dasu potcijenene, mozda s tim da nesto vrijedi onoliko koliko je netko spreman za to platiti, dividend 10 a onda pad cijene 20 mi se bas I ne svidja a dugorocno propast a dojmovi kao I osjecaji cesto varaju, ipak nedajte se obeshrabriti danas sam nesto posebno depresivan, mozda sivilo ovih snjeznih oblaka, mozda pad rejtinga,konstantno crvenilo na zse,skoro rekordna nezaposlenost,itd….

Novi udar na burzu,umjesto u dionice mirovinci će morati dati novce vladi:

http://www.jutarnji.hr/linic-uzima-iz-nase-mirovinske-stednje-dvije-milijarde-kuna/1157900/

Izbor NAJ portfelja 2014. (prijave još samo danas i sutra): http://www.mojedionice.com/portfelj/NajPortfelj.aspx

MojeDionice.com - stock screener, fundamentalna analiza, vođenje portfelja...


Novi udar na burzu,umjesto u dionice mirovinci će morati dati novce vladi:

http://www.jutarnji.hr/linic-uzima-iz-nase-mirovinske-stednje-dvije-milijarde-kuna/1157900/

To se ni Sanader nije usudio 🙁 , ako ovo prođe dotakli smo dno … , na žalost samo revolucija može nam pomoć

Cookie Monster

Zgodno. Za razbit malo pesimizam…

http://www.banka.hr/komentari-i-analize/nije-sve-tako-crno-na-zagrebackoj-burzi

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Mislim da se neće fondovi osvećivati tržištu radi Linića. I sami znaju da nema smisla trošit metke na 5 godina mrtav leš.

Misli lokalno, djeluj globalno!

Mirovinski fondovi kako sada posluju, bez odgovornosti prema ikome osim prema svojim majkama bankama kad im treba spasiti loše plasirane kredite kao na primjer u Nexe, Magmu, Dalekovod i Petrokemiju, je najbolje, ne zamrznuti, nego trajno ukinuti.

Izgleda da je slična nesposobnost i neodgovornost u Fondovima gospodarske suradnje, gdje je država utukla milijune kuna uzetih od hrvatskih građana.

Eventualno micanje Mirovinaca sa burze će povoljno djelovati na tržište kapitala jer su oni svojim prisustvom samo radili distorziju na tržištu.
Jedva čekam dan da ih ukinu, a onda da ih Uskok propita zašto su ulagali u loše dionice sa očitim ciljem pomaganju svojim bankama majkama izvlačenje loše plasiranih sredstava, a da bi vrijednosni papiri koje su kupovali postali bezvrijedni.

Da ih se sada u potpunosti ukine, tek bi se vidjelo kolike minuse su napravili.
Za sada kreativnim knjigovodstvom lažu da su plusu, vodeći u svojim knjigama obveznice po dospijeću, a dionice po nabavnim scijenama.

Ali ova Vlada je nesposobna za riješiti ovaj problem, nego pokušava polovičnim rješenjem riješiti svoj problem proračuna i politički preživjeti još jednu godinu. Za građane ih nije briga.
Njima će Milanović držati povijest kako su koncentracijske logore izmislili i prvi primijenili Hrvati. Frajer ne samo da je nesposoban, nego je neobrazovan i pomalo tupast.

Pa Vlada zeli zamrznuti OMF-ove zbog rupe u proracunu (mirovinama) a ne ovog sto navodis.

Zamislimo sad ovu situaciju. Netko relativno mlad, 30ak godina zivota. Uplacuje sada u I. stup iz kojeg nece dobiti nista kad ode u mirovinu. A sad ce jos zamrznuti i drugi stup recimo na par godina pa ga opet vratit. Pa ce i to biti dio novaca danasnjih mladih radnika koje nece nikad vidjeti. Ovo vrludanje s mirovinskim reformama je katastrofa. Ovim se na kratko daje predah sadasnjim umirovljenicima a ubija buduce.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close