Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

npr ovi veliki nalozi kod dlkv na strani prodaje nisu u funkciji trgovine vec zastrasivanja i manipuliranja cjenom dionice.smatram da to nije trgovina vec manipulacija cjenom sto ne spada u domenu trgovine i to bi nadlezni trebali sankcionirati a ako ne zele onda se zna sto dalje…molim moderatora da objavi post.

sad mi je sve jasno u vezi H oznaka
ma nije to loša novina ima još lipih stvari
samo to je za ništa kad namje promet da prostite u banani
možemo se mi skrivati
ali likvidnost je ajme
doneklo razumljivo ovi šta su prodavali nek počnu kupovati i vrate cjene na staro bar pristojnih 0,50 0,60 pb

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

dlkv,zasad ih je dosta zainteresirano za kupnju po 133,xx [sealed]


dlkv,zasad ih je dosta zainteresirano za kupnju po 133,xx [sealed]

a bilo ih je i po 150…a i po 140…bit će ih vjerojatno i po 120 ….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

izgleda da ipak neće biti DLKV po 120 kn, nestrpljivi su počeli derati po prodaji i više nema niti ispod 140 kn…šteta, šteta [angry]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/10/24/0018006.html
sve će se promjeniti u par godina em imamo nafte,plina a bome i vode u izobilju
imamo mi neiskorištenog kapaciteta

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Europske burze blagi plus a mi po starom u malo jači minus.


Europske burze blagi plus a mi po starom u malo jači minus.

Alene, Alene…zar još ništa nisi naučio na Crebexu?
Znaš da smo mi postojani kontraoscilator.
Kad drugi gore, mi dole, kad drugi dole, mi opet dole.

volim PITI (Principal, Interest, Taxes, Insurance)

‘Zbog ulaska u EU ugasit će nam se pola proizvodnje!’

‘Problemi na koje mi iz konditorske industrije upozoravamo su od nacionalnog interesa jer ako se ugasi dio proizvodnje, pitanje je tko će umjesto nas puniti proračun, tko će zapošljavati ljude koje mi danas zapošljavamo’, kaže prokuristica Kraša Marica Vidaković.
Naime, najjače tvrtke domaće konditorske industrije predviđaju da će ulaskom Hrvatske u EU i izlaskom iz CEFTA-e imati pad izvoza od najmanje 20 do 30 posto, što će dovesti do pada proizvodnje i likvidacije dijela industrije, pa time i radnih mjesta. Zbog toga su iz udruge konditora Kondin, čiji su članovi Kraš, Koestlin, Kandit, Zvečevo, Podravka i Cedevita, od Ministarstva poljoprivrede i premijerke Kosor, te glavnog pregovarača za EU i ostalih relevantnih institucija u državi još 30. lipnja zatražili hitan sastanak.

Zbog EU
Konditori za vrijeme pregovora nadležnih tijela s EU nisu bili uključeni niti su do danas upoznati s elementima pregovora koji će se odraziti na njihov položaj ulaskom u Uniju. Stoga su životno zainteresirani da što hitnije upoznaju okvire pregovora, efekte i kontraefekte koji će se odraziti na njihov položaj u sasvim novom okruženju", navodi se u pismu Kondina, kojim se traži sastanak.

Naime, u Kondinu upozoravaju da će se ulaskom u EU dogovoreni kontingenti za tržišta CEFTA-e prenijeti na sve proizvođače Unije, a ostalo će biti izloženo carinskoj zaštiti. U takvim uvjetima izvoz će im, kažu, biti izuzetno otežan, a ocjenjuju da će im izvoz realno pasti za 20 do 30 posto. U takvim se okolnostima zato očekuje da će tvrtke koje imaju proizvodnju u zemljama regije dobar dio proizvodnje tamo polako seliti – primjerice Kraš, koji je još 2003. godine pod svoje okrilje vratio tvornicu keksa Mira iz Prijedora u Republici Srpskoj.

"Morat ćemo se snalaziti. Ako se uskoro ne bude reagiralo na upozorenja konditorske industrije, Kraš će morati dio svoje proizvodnje preseliti u Prijedor. Prirodno je da će se tako gasiti i dio radnih mjesta", kazala je za Poslovni dnevnik prokuristica Kraša Marica Vidaković.

I rovinjski TDR će zbog visokih carina vrlo vjerojatno seliti pogone u neku od zemalja regije, a i najveći domaći proizvođač kave Franck također se posljednjih godina priprema za negativan efekt koji će im se dogoditi izlaskom iz CEFTA-e i ulaskom u EU.

"Završili smo investicije u proširenje naših pogona u Grudama. Riječ je o ozbiljnoj proizvodnji od dvije tisuće tona kave godišnje", pojasnio je za Poslovni član Uprave Francka Josip Budimir.

net.hr

[undecid]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju



Europske burze blagi plus a mi po starom u malo jači minus.

Alene, Alene…zar još ništa nisi naučio na Crebexu?
Znaš da smo mi postojani kontraoscilator.
Kad drugi gore, mi dole, kad drugi dole, mi opet dole.
[/quote]
ovo je izjava godine.



Europske burze blagi plus a mi po starom u malo jači minus.

Alene, Alene…zar još ništa nisi naučio na Crebexu?
Znaš da smo mi postojani kontraoscilator.
Kad drugi gore, mi dole, kad drugi dole, mi opet dole.
[/quote]
Što je veća depresija cijene dionice su niže.Ne mislim na ekonomsku depresiju nego na psihičk
depru investitora.Mislim da smo na dnu.
BLSC uskoro isplaćuje dioničare u preuzimanju,većina će dati po 700
INA uskoro ulazi u trgovanje,tako kaže Hanfa!
BELJE ,ako TODA da ponudu ,a mogao bi nova likvidnost.
Da li će trgovaćki holding KONZUM_MERKATOR dati obvezujuću ponudu za preuzimanje KONZUMA.
Sve to moglo donijeti i lividnost,a samim time i rast cijena dionica.
Kešoljupci vrijeme je za skupljanje dionica,uvijek možemo niže desetak posto,ali rast bi mogao biti puno eksplozivniji jer ima jako velik broj podcijenjenih dionica.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

udara se po HTeju potreban je novi keš za belje todoriću vrijeme uskoro istječe i stiže ponuda a mercator biče kupljen i otvara se mogučnst da agrokor bude najači igrač u regiji
živjeli [thumbsup]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora




Europske burze blagi plus a mi po starom u malo jači minus.

Alene, Alene…zar još ništa nisi naučio na Crebexu?
Znaš da smo mi postojani kontraoscilator.
Kad drugi gore, mi dole, kad drugi dole, mi opet dole.
[/quote]
ovo je izjava godine.
[/quote]
kako se ja ve razumijem u lijeve i desne, meni je sve gore-dolje

volim PITI (Principal, Interest, Taxes, Insurance)

It’s the time to buy…


It’s the time to buy…

Yes. Time to buy a gun. [smiley]

volim PITI (Principal, Interest, Taxes, Insurance)

New Report

Close