Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ajde dobro je lopina…
do prije neki dan je bilo da će teško teći med i mlijeko na zse…sad je da će ga opet biti u potocima…vidljivo je da si opet u dionicama…i da navlačiš opet žrtve kako bi se iskrcao…

– moj dobri prijatelj gospon Lopina nije u dionicama,
– on je trenutno u dionioci koja se zove BRIN, i to mu je 101% portfelja.
– ja ga stvarno mjesecima uništavam na toj dionici.
– prodati ju ne može bez 20-30% minusa.
– ali je stvarno žilav, ja mu je srušim na 15kn i on ju diže s 1.000kn ponovno na 19-20kn.

– dok god on tu dionicu dokupljuje s sitnom lovom u portfelju nema minus.
– ja ću ga moći kontrolirati još 6-12mj, ali ako izdrži za 2-3 godine će biti u plusu na toj dionici.

– eto jedna od najgorih dionica na našem tržištu, a ja i tu zarađujem.
– a kupila sam ju samo zato da gospon Lopina postane dugoročni investitor jer mi je dosadio na temi Best Buy.

– I love this game.
Pozdrav !

@Marcipan
Dragi kolega,za zaraditi na burzi treba imati i malo znanja,malo hrabrosti i malo vizije.
Bojim se da Vi nemate od toga ništa i stoga nećete ništa ni zaraditi.
Uvijek se može zarađivati ,nekada na dionicama,nekada na valutama.
Evo USD mi donosi lijep profit ovih dana.Ako dionice još padnu,super.
Uložit ću zaradu od dolara u podcjenjene i dividendne dionice.
Nešto sam uložio i u poljoprivrednu proizvodnju i tu će uskoro biti neke zarade.
A Vi samo plačite nad svojom i svjetskom sudbinom.
Pozdrav

mislim da mi crobex ne ulijeva povjerenje pao je ispod 200 dnevnog prosjeka
ako je bio 2300 a sad je 1988
e sad znamo kako se fondovi ponašaju u takvim situacijama
onako laički 2300 – 460 + 1640
nekako su mi bullingeri glavni za izlazak i ulazak ima 2 godine bez obzira na cjene
prodam ih ma koliko su uznosili kad osjetim da ne probijaju granicu
od 2300
ne kažem da ih prodam baš na vrku
niti uspjevam ali kad vidim da pada 2250 prodam
nisam kao neki maher kao neki tu
ali pokušavam plivati u masi
znate kako se ponašaju male ribe kad dođe velika
jate se i bižu
e sad ko je uspio pobići
ili ga je riba popapala
sad s tom kapitalnom ribom je problem
može te povući na dno s sobom a može te izvuči na površinu
i biti sretan šta te je popapala

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

O svemu i svačemu, pa tko voli – nek’ izvoli:

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/

halfte trinken, halfte Šarcu geben


O svemu i svačemu, pa tko voli – nek’ izvoli:

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/


O hrvatskoj burzi…
Ondje je nekakav nepostojeći promet s nekakva tri čudna indeksa, to je izvan pameti. Nekoliko milijuna kuna prometa na burzi? Ma dajte, molim vas. Za burzu se smatra da nije djelotvorna ako nema 15 posto BDP-a na njoj, jer što ćete se baviti njom. Bavite se glupostima na tržištu koje ne postoji. A vi ga svaki dan objavljujete na televiziji. To je klub u kojem ljudi piju kave i puše i govore: ‘Danas ćemo ovako ili onako.’
odlično je opisao

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



Kad si već pristojno zamolio pa da i odgovorim…..

– a sada jedno pitanje za sve vas,
– u fondove je blesavo investirati,
– ali me zanima koji je fond u zadnja 3 mjeseca zaradio ili imao prinos od +25.40%.

Pozdrav !

[/quote]

Ovo sigurno nije tvoj porfelj.Od početka godine do 10.08.pušing ti je bio otprilikr isto tj oko
25%.A sada preko 20%,a zadnja tri mjeseca sigurnih desetak posto minusa.
Ne treba se hvaliti vlastitom sramotom,jersu ti gubiimci veći od pada crobija.

Jedan od boljih način zarađivanja na burzi je kupovati one dionice protiv kojih piše Ivana sedma,npr.BRIN.
Ivana,što se tiće BRINA narasti će ti veeeliki nos,veći od Pinokievog.
Da ne maltretiramo ekipu sa našim "prijateljskim"debatama svrati do BRINA,nemoj ni na best bay
jer smo ekipi već dopiz….

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Na ZSE će sigurno teći med i mlijeko, samo je pitanje kada.
U međuvremenu pogledajte film o krizi i što ona sobom donosi.
Svaka sličnost sa današnjom situacijom je vrlo izvjesna.
http://www.youtube.com/watch?v=x5r6rr-n2S8&feature=results_video&playnext=1&list=PL1DB4D3E0EDFFADCA


nekako su mi bullingeri glavni za izlazak i ulazak ima 2 godine bez obzira na cjene

vele ti bulinđeri da su berovi, pa ćeš prodat i čekat da ti berinđeri kažu da su bulovi… Samo ti daj, nema boljeg nego temeljem kvazitehničke analize Crobexa kupovat i prodavat dionice, mašala!

http://hajduk.wen.ru/

evo pa gledajte utakmicu

mrzim utakmice

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


O svemu i svačemu, pa tko voli – nek’ izvoli:

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/

Dobar tekst.

Točan odgovor je...

Kod nas jedino ostaje pitanje kad će se fondovi odlučit za prodaju pa da nastane sveopći kaos na bidu. Tipovao sam da će korekcija našeg indeksa ići paralelno sa korekcijom stranih, al do sad se to nije dogodilo ( kažu zbog niske likvidnosti ). Al to ne znaći da se neće dogodit, dapače…

Već debelo zaostajemo u padu za relevantnim europskim indeksima ( njemački, austrijski, francuski ). Iako obzirom na gospodarska kretanja i pozitivne gospodarske vijesti ( ako ih je uopće bilo kod njih, a kod nas još manje ) daleko zaostajemo za njima. Oni su od nedavnog vrha pali za enormnih 30 posto, mi tek 15 posto. Sad čak ispada da smo u odnosu na dno iz 2009 trenutno na +15 posto više rasta u usporedbi s njima. I to je posve nerealno.

Kako god, ne sluti na dobro, tim više šta nam je i p/e u usporedbi s njima debelo previsok…Opet, pokazalo se, taj visoki p/e neće bit ničim opravdan..

Mislim da je većina fondova zadnja 2 tjedna samo pripremala izlazne strategije pa da zato nismo značajnije padali, al ćemo zato narednih tjedana i mjeseci svjedočit njihovim rješenjima.. Nažalost, opet će se brojat silni gubici…Čuvajte se sezone objave financijskih izviješća, štimat će se brojke, pisat hvalospjevi za pojedine dionice, a utrpavat će se te iste dionice uzduž i poprijeko…Pustite fondove nek se uguše u vlastitoj igri, kakvu su sami zakuhali davnih dana skupa s ekipom na zse…

never surrender


Kod nas jedino ostaje pitanje kad će se fondovi odlučit za prodaju pa da nastane sveopći kaos na bidu. Tipovao sam da će korekcija našeg indeksa ići paralelno sa korekcijom stranih, al do sad se to nije dogodilo ( kažu zbog niske likvidnosti ). Al to ne znaći da se neće dogodit, dapače…

Već debelo zaostajemo u padu za relevantnim europskim indeksima ( njemački, austrijski, francuski ). Iako obzirom na gospodarska kretanja i pozitivne gospodarske vijesti ( ako ih je uopće bilo kod njih, a kod nas još manje ) daleko zaostajemo za njima. Oni su od nedavnog vrha pali za enormnih 30 posto, mi tek 15 posto. Sad čak ispada da smo u odnosu na dno iz 2009 trenutno na +15 posto više rasta u usporedbi s njima. I to je posve nerealno.

Kako god, ne sluti na dobro, tim više šta nam je i p/e u usporedbi s njima debelo previsok…Opet, pokazalo se, taj visoki p/e neće bit ničim opravdan..

Mislim da je većina fondova zadnja 2 tjedna samo pripremala izlazne strategije pa da zato nismo značajnije padali, al ćemo zato narednih tjedana i mjeseci svjedočit njihovim rješenjima.. Nažalost, opet će se brojat silni gubici…Čuvajte se sezone objave financijskih izviješća, štimat će se brojke, pisat hvalospjevi za pojedine dionice, a utrpavat će se te iste dionice uzduž i poprijeko…Pustite fondove nek se uguše u vlastitoj igri, kakvu su sami zakuhali davnih dana skupa s ekipom na zse…

Koji fondovi?I trebaju im 2 tjedna za skuže izlaznu strategiju!?Osim mirovinskih(koji moraju ulagat u HR dionice) ja tu više ne vidim nikakvih fondova,ostali su davno prežvakani i iscjeđeni…pogledaj malo promete zadnjih mjesec-dva,skoro da uopće ne trguju.Na ZSE još ima samo dugoročnih igrača,nešto luđaka(ovi spadaju i u prvu skupinu) i sitnih špekulanta…tako ako dođe do većeg pada to će biti na vrlo malom prometu.Što znači da će i oporavak kada dođe(a jednom hoće) biti vrlo brz.

"Only dead fish swim with the stream"

ufff, sprema nam se crven dan na ZSE?? [embarass]

DAX -3%
ATX vec dvije godine nije bio ovako blizu Crobex-u [shocked]
A vidjet cemo sta su nam pripremili fondovi ?

New Report

Close