Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ miami za vrijeme naglih padova ne možeš stići ni dionice prodat a vi bi kredite rješavali ??! Ako ste pročitali ikoju knjigu o investiranju svugdje navode da je uvijek poželjna određena količina gotovine na brokerskom. E sad stvarno ne znam što vas košta prodati dio portfeljea i držati gotovinu na računu i čekat dobru prigodu ili zašto sutra ne pokrenete akciju podizanja kredita pa imate spremne novce za dokup kad se ukaže prilika ?? Ako vas dobro ide u svom poslu zašto toliko energije i živaca trošit na dionice na pokvarenom i prevarantskom tržištu ????!!!??

Vaš link
Ha kako bankari otpiljuju klijente izgleda da je vrijeme za dizati kredite u švicarcima. Uvijek kontra mase.

OK miami kako zelis, ja sam ti mislio napisati iskren post poslje onog i ak treba i na privat objasnit zasto ti to "sluzba za rizike" ne zeli odobriditi margin, ali OK "mafija sused, mafija nis im ja ne vjerujem" argument od vas cu prihvatiti kao dobar i nadam se da ce te sto prije dobiti sto veci margin kredit…

Komentar trgovanja: Na nasoj burzi sve puno ovaca i nešto malo pastira, Najbolje je što pastiri se niti netrebaju truditi ovčlice same dolaze i skoro pa se same šišaju a pastiri samo beru vunu, leže i spavaju…Sto je najgore ovčice poslje šišanja ne kuže da su same sebe ošišake nego bleje u pod i proklinju "mafiju" koja ih krade

Dobro veli naš lopina na ZSE meda i mljeka koliko želiš em za pastire, em za bankare koji daju margine

...


Vaš link
Ha kako bankari otpiljuju klijente izgleda da je vrijeme za dizati kredite u švicarcima. Uvijek kontra mase.

Ne razumijem se u valutna kretanja, ali ako je nekome do takvog načina poduzimanja rizika, stvarno mi miriše da je upravo tako, da je za dizati kredit u CHF prikladno vrijeme! To je uvijek ozbiljan špekulativan potez (izlaganje valutnom riziku, dakle dizanje bilo kada bilo kakvih kredita koji nisu kunski i po mogućnosti uz fiksnu kamatnu stopu) ali špekuliranje nije nešto nedopušteno, tko hoće neka špekulira, to se može nekome i dobro isplatiti! 😉



Vaš link
Ha kako bankari otpiljuju klijente izgleda da je vrijeme za dizati kredite u švicarcima. Uvijek kontra mase.

Ne razumijem se u valutna kretanja, ali ako je nekome do takvog načina poduzimanja rizika, stvarno mi miriše da je upravo tako, da je za dizati kredit u CHF prikladno vrijeme! To je uvijek ozbiljan špekulativan potez (izlaganje valutnom riziku, dakle dizanje bilo kada bilo kakvih kredita koji nisu kunski i po mogućnosti uz fiksnu kamatnu stopu) ali špekuliranje nije nešto nedopušteno, tko hoće neka špekulira, to se može nekome i dobro isplatiti! 😉
[/quote]

Roha je zabranio kredite u Francima. Sjedite na ušima? [angry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

samo zakljucak o tome gdje su nastali problemi kod CHF kredita –
1. Needuciranost ljudi u bankama – front office
2. Needuciranost ljudi o osnovama osobnih financija.

Ako covjek ima mirovinu u CHF sto nije nemoguce u HR i trebaju mu pare za neke sitne stvari u cemu bi trebao dignuti kredit?

ovo nema veze sa spekulacijom

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Nikson, sad si rekao jednu bitnu činjenicu. Da se krediti mogu riješiti i u 24 sata – kod
pojedinih davatelja…i duže.

Sasvim slučajno , prije desetak dana / OD DANA POTOPA / ja sam podnijela zahtjev
za kredit za kupnju dionica..htjela sam sebi osigurati novac, za kupnju jedne pozicije/ dokup/ koji
mi se čini dobra prilika…..prije jeseni..nije bilo nikakvih problema, malo je trebalo sačekati..oko
formalnosti..

Opet slučajno, se potrefio pad burze…..!

I kad je trebalo to riješiti počela je demagogija….kužiš? Zato sam ljuta ko pas! Bilo bi
fantastično za mene , da sam to riješila…bez obzira na potencijalni rizik..tj. još znatno niža cijena,koju nisam ni mislila da će biti…
Kako ću se iskobeljati iz dvije-tri pozicije drukčije..do 2028..?

Tko može riješiti kredit za dionice u roku 24 sata ? …..NABROJITE MI BANKE ..i kamate, usput!
HVALA.

p.s. Miami nikad nije digla ni jedan oblik kredita za dionice. Zašto? Jer nije bilo vrijeme za to.
Pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Svi ste VI u finom pekmezu, jasno mi je.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


samo zakljucak o tome gdje su nastali problemi kod CHF kredita –
1. Needuciranost ljudi u bankama – front office
2. Needuciranost ljudi o osnovama osobnih financija.

Ako covjek ima mirovinu u CHF sto nije nemoguce u HR i trebaju mu pare za neke sitne stvari u cemu bi trebao dignuti kredit?

ovo nema veze sa spekulacijom

Ali takvi su rijetki. Svatko diže u svojoj valuti a većini građana RH je osnovna valuta HRK (premda je ona i fundamentalno a ne samo odlukom HNB jako vezana za EUR) i svi oni bi trebali primarno htjeti dizati kredite u HRK (kada bi im banke to dale…, i kada se oni ne bi kladili na svemogućnost naše centralne banke, jer kada tako vjeruju onda im je opet "racionalna špekulacija" dizati u EUR su kamatne stope tobože neefikasno određene na prenisko u odnosu na HRK kamate i očekivanu inflaciju ili su bankari za razliku od građana stvarno to bolje procijenili… tko će ga znati) a samo oni koji primaju mirovine ili kakva već primanja u EUR ili CHF bi trebali dizati kredite u EUR odnosno CHF. Što se tiče gospdorastva tu recimo postoje grane čiji su prihodi jako vezani za EUR, kao turizam npr., oni također imaju zašto dizati EUR itd. Dakle svatko bi trebao znati svoju situaciju i u skladu s time odlučivati ali kod nas većina ljudi nikakve veze nemaju sa Švicarskom pa dižu kredite u CHF. Druga stvar da štede u CHF jer vjeruju u "stabilnost njihove valute/gospodarstva", to ima smisla, štedjeti u valuti jakih gospodarstava a dizati kredite u valuti banana država, ali kod nas sve obratno. Zar je netko kod nas Švicarsku smatrao banana državom pa da će im kredit kao u Jugi ispariti inflacijom??


samo zakljucak o tome gdje su nastali problemi kod CHF kredita –
1. Needuciranost ljudi u bankama – front office
2. Needuciranost ljudi o osnovama osobnih financija.

Ako covjek ima mirovinu u CHF sto nije nemoguce u HR i trebaju mu pare za neke sitne stvari u cemu bi trebao dignuti kredit?

ovo nema veze sa spekulacijom

Priča malog tigra. Kakav front office kakvi bakrači. O čemu ti drobiš?

Banke su jednostavno imale osjetno veću zaradu na kamatnoj stopi ako ti odobre kredit u chf nego u euru.
Završena priča.

Ista priča je i sa nenadanom popularnošću radlera.
Zar mislite da pivovare tek nedavno saznale za radlere? Naravno da nisu nego im je veća zarada na radlerima nego na pivu ( zbog povećane trošarine )

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........


Ista priča je i sa nenadanom popularnošću radlera.
Zar mislite da pivovare tek nedavno saznale za radlere? Naravno da nisu nego im je veća zarada na radlerima nego na pivu ( zbog povećane trošarine )

lagano su mi se već zgadili.


Sasvim slučajno , prije desetak dana / OD DANA POTOPA / ja sam podnijela zahtjev
za kredit za kupnju dionica..htjela sam sebi osigurati novac, za kupnju jedne pozicije/ dokup/ koji
mi se čini dobra prilika…..prije jeseni..

kod tebe sve sasvim slučajno…
oćeš nam otkriti priliku? [smiley]

Trošarine na nabavnu cijenu alkohola + 150 %. Živila piva s limunom i alkoholom u tragovima.
/ glava boli od te pive,inače/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

kako koga. isto kao s burzom.
nekog boli glava, drugi se smiju oko glave. [wink]



samo zakljucak o tome gdje su nastali problemi kod CHF kredita –
1. Needuciranost ljudi u bankama – front office
2. Needuciranost ljudi o osnovama osobnih financija.

Ako covjek ima mirovinu u CHF sto nije nemoguce u HR i trebaju mu pare za neke sitne stvari u cemu bi trebao dignuti kredit?

ovo nema veze sa spekulacijom

Priča malog tigra. Kakav front office kakvi bakrači. O čemu ti drobiš?

Banke su jednostavno imale osjetno veću zaradu na kamatnoj stopi ako ti odobre kredit u chf nego u euru.
Završena priča.
[/quote]
koliko je to osjetno,
mozes li mi to molim te objasniti na nekim podacima ili slicno,
a da se na vezes s radlerom i (ne) preuzimanjem brandova Anheuser-Busch InBev od private equity fonda CVC [tongue]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close