Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vi me uopće ne razumijete. Nemam IGH , ali ću a tom primjeru reći što želim. Npr. investitor
ima 143 komada IGH , i želi ga prodati po cijeni od 3.769,00 kuna, jer mu je to nabavna vrijednost
i bez te cijene , ako ju ne postigne – je u gubitku, jer je ne želi prodati jeftinije.
S druge strane, ima masa nadobudnih koja želi kupiti dionicu po 1200,00 kuna. Međutim , nitko
mu ih ne želi prodati, i čekanje traje,,,traje,, jer grupica trejdera i pojednica ,a tržištu, gura dionicu
niže , da je kupi što povoljnije, tj. čekaju takve – da im prodaju za plin i struju, po par komada.
Tvrdim, ako to zbilja radite, da niste normalni.
Zar nije bolje snimiti količine između npr. 3200,00 kuna i 3500,00 kuna – otkupiti ih , i onda krenuti
dalje u podizanje cijena..? Možda su to stvarno male količine – prihvatljive dugoročnim kupcima,
M.M. koji zastupaju d.d. na burzi i sl……
Ovako, što Vi znate koliko je slobodnih dionica u rukama dioničara koji bi Vam ih prodali odmah….?
I to respektabilne količine.

Ovo je organiziranje tržišta, za sad to rade samo mirovinski fondovi..svi ostali niste niti sposobni za to niti zreli za to … Ja ću svejedno staviti dionice na prodaju po nabavnim cijenama…. pa gledajte!
Pa , hebate, stavljala sam ih stalno 2008 i 2009.g. u nadi da će tržište povući gore…pa, ste se
ukakili svi skupa , i sve srušili od panike …!!!
Danas više nije tak – nego kao pritisak na PRODAJU !
Onda trgujte s ping-pong lopticama….. užasni ste- nedokazani i vrtite se u krugu sami sa sobom!

Alamaba , kak da ja to procijenim , te količine, možda je tebi 100 komada nečega puno, a možda ti je
nevažno! ?

Ovakve bisere dugo nisam ćitao, čestitke za post godine
[cool]

Možda te vaše dionice niti ne vrijede više od trenutne cijene ?

Nije mi uopće jasno zašto su sad odlučili blokirati trgovinu dionicama INA. Pa svi znamo da kupuju stranci. Što sad HANFA može dodatno istražiti?


Zašto je trgovanje INA-om blokirano?

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/hAFDYO4wCn1RhqQcl8YAtw==.pdf

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

prvih sat vremena jedino izražen iskrcaj na korfu , sve ostalo u revijalnom tonu [wink]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan



Zašto je trgovanje INA-om blokirano?

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/hAFDYO4wCn1RhqQcl8YAtw==.pdf

[/quote]

Meni uopće nije jasna uloga HNFE na našem TK, do sada je uspjevala jedino umrtviti već ionako mrtvo TK…
A tamo gdje je trebala reagirati (Podravka i dr.) nije; pa mi uistinu nije jasna njihova uloga [undecid]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

AZ OMF je ostavio gaće na štapu zbog države ,a sad su ih dotukli sa ovom kupnjom glubavom INE to je kriminal otet ljudima mirovine a zašto dsu ti FM da odgovore pa ovo je za robiju što rade

Ovo je organiziranje tržišta, za sad to rade samo mirovinski fondovi..svi ostali niste niti sposobni za to niti zreli za to …

Samo nešto o mirovinskim fondovima i njihovij stričnosti:
Od 2002 moj MF mi je ostvario dobit od 5,75% godišne.
U istom vremenskom periodu ja sam ostvario dobit od 18,82% i jako puno naučio.
Razlika je više nego očita.

Smatran da je to i normalno a zašto???

MF imaju ograničenja gdje mogu ulagati koja mi pojedinci nemamo
MF rade sa tuđom lovom a mi sa svojom
MF ako gube gube naš novac,a oni svejedno imaju naknadu od upravljanje fondom.

Po meni svatko može bolje upravljati svojim novcima i svojim životom, nego da to radi netko drugi za njega.
Istina treba se malo potruditi i nešto naučiti: pročitati više kniga, biti stalno na oprezu, svakodnevno pratiti vjesti iz zemle i svijeta, ponekad i u kafani poslušati šta se priča, ali na kraju odluke ipak donositi samostalno, jer svako sebe, svoju situaciju, želje i ciljeve ipak najbolje poznje.
Mislim da se na kraju ipak debelo isplat, a uz sve to još može biti i zabavno.
Lijep pozdrav !

http://www.finance.si/307305/Bo-lik-Tine-Maze-meh%E8al-odnos-Slovenije-do-Agrokorja

Sponzorirat će se i slovenske sportaše, sve može samo da se dođe do paketa Mercatora.. [lol]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zna li netko kada će Uprava ZSE podnijeti ostavku?
Što je ovo, da li je to burza?
Što odgovorni rade kako bi prevazišli ovu situaciju?
Nema trgovine uopće, sve gore i gore, nitko neće prodati, nitko neće kupiti.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Zna li netko kada će Uprava ZSE podnijeti ostavku?
Što je ovo, da li je to burza?
Što odgovorni rade kako bi prevazišli ovu situaciju?
Nema trgovine uopće, sve gore i gore, nitko neće prodati, nitko neće kupiti.
lp

pa skini s prodaje, tko ti brani?! ili lupaj po kupnji, ni to ti nitko ne brani!

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove

o fino moglo bi zazeleniti burza dobro

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Jesmo li propustili neki potres ili cunami na Jadranu? Ovakvo zakucavanje burze sigurno ima dobar razlog.. [bye]

AZ OMF ostao bez para pa blokirali INU odblokirat će sad kad počmu prinosi u fond da mogu ponovo kupnju ovo je ZSE

Pozdrav svima. Lijepi promet danas. Puno novih investitora i dobre perspektive na većini dionica.
Entuzijazma ne nedostaje. Do viđenja.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Gđo miami, nikako da prestanete s pisanjem gluposti, što ste Vi sve napisali ovih par dana (da sad ne kopiram sve postove ima ih puno) i što smo nažalost, oni koji Vas nisu stavili na ignore, morali i pročitati.
Probao sam u početku shvatiti šta ste htjeli s onim prijedlogom (da svi stavimo naloge na prodaju) ali ni nakon dva dana nisam to uspio.
Nemam još nikoga na ignore ali razmišljam da Vas tamo stavim.
Ne znam jeli Vi to tako stvarno razmišljate ili hoćete tu nekoga isprovocirati.

New Report

Close