Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Većina forumaša živi virtualni život jer burza jer nestvaran svijet. Kupnja, prodaja, ask, bid, dividenda, lijepi komadi, dobra odijela, dobri auti, fini uredi……lako čovjeka zbuni da ne vidi što se oko nas događa. A živimo u društvu gdje je 20% nezaposlenih, a ono što je zaposleno 80% preživljava od svoje plaće. Umirovljenike ne treba ni spominjati. Ukratko imamo krizu, duboku i dugoročnu, nažalost.

Danas je svako gledao svoja posla. Na burzi ništa niste radili…. nIkakva korist niti od M.M.
Nikome se ništa na burzu ne ulaže.
Dignite cijene pa ćemo trgovati.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


na nekim dionicama kao da nikog nema doma…pa cak se ni bid ni ask ne mijenja???

[lol] [thumbsup] [lol] [thumbsup] [lol] [thumbsup]

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!


Većina forumaša živi virtualni život jer burza jer nestvaran svijet. Kupnja, prodaja, ask, bid, dividenda, lijepi komadi, dobra odijela, dobri auti, fini uredi……lako čovjeka zbuni da ne vidi što se oko nas događa. A živimo u društvu gdje je 20% nezaposlenih, a ono što je zaposleno 80% preživljava od svoje plaće. Umirovljenike ne treba ni spominjati. Ukratko imamo krizu, duboku i dugoročnu, nažalost.

Kolega apsoluto si u pravu. Situacija u RH nije nimalo ružičasta ali ne zaboravi da u svakoj državi i svakoj situaciji ima i jedan manji postotak osoba kojima dobro ide. A i ne živimo svi u Hrvatskoj i uvijek ima osoba koji imaju viška novaca i moraju ga negde investirati da bi ga sačuvali od onflacije a ima i onih koji ga moraju sakriti radi poreza. Ne zaboravi da je danas svijet globalo povezan kao jedno selo.
U svijetu ima i previše slobodnog novca jer kaok bi države poput Grčke, ili Hrvatske izdale svoje obveznice( a i druge nisu baš puno sigurnije), kad bi oni koji imali novac imali nešto pametnije za investirat.
Šta misliš kako će npr. Amerika ili Njemačka vratiti svoje dugove kad više nebudu imali kome prodati svoje obveznice. Jedinio način je Inflacija što znači obezvređivanje novca. Velike sile nikad neće sebi dozvoliti da kažu nemožemo vam vartit samo koliko će to što oni vrate stvarno vrijediti to je drugo pitanje.
Ja ipak mislim da su dionice trenuto sigurnija investicija jer to je ipak jedan dijelić nekog poduzeća koje ima neku svoju imovini i neko poslovanje a time i prodaju i dobit, jer svijet se nalazi u dužničkoj krizi kao nika dosad, a novac se zasniva samo na povjerenju. A bez obzira na situaciju u državi nešto moramo jesti, moramo voziti neko auto, moramo kupiti novi usisivač ili kompitor itd. A želimo izaći i na večeru i odletjeti i na godišnki jer ja da bismo mogli normalno raditi moramo se i opustit.
Normalne vlade nesmiju dozvoliti veći pad životnog standarda jer i u demokratskom svijetu narod se može i pobuniti.
Ja i dalje zarđuje 2 000-2 500 EUR iznad mojih trenutnih potreba a šta misliš koliko tek sa ovim cijenama nafte zarađuju Arapi ili bolje rečeno njihovi Šeici. Oni su u tolikim problemina gdje sa viškom novca da kupuju čak i Gričke obveznice. Uostalo budemo vidjeli.
Lijep pozdara!

Danas veliko smanjenje dnevnog dioničkog prometa.
Nadam se da će prosvjedi prestati,inače nas opet čekaju mizerni prometi.
HT će opet postati "sigurno utočište" i možda dionice prehrambenog sektora i proizvodnja hrane.
Pozdrav

Prosvjedi Vas smetaju ? Gdje ? Na kompjuteru ? Podignite cijene , iznad prijašnjeg vrha..pa ćemo
trgovati.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Prosvjedi Vas smetaju ? Gdje ? Na kompjuteru ? Podignite cijene , iznad prijašnjeg vrha..pa ćemo
trgovati.

Komentar Vam je kolegice doista ispod svakog nivoa.
Pozdrav

Ajmo srušit cijene dionica što niže. Izađite na ask. Uskoro završavamo pregovore s EU, a onda će htjeli mi to ili ne doći strani investitori. Što su cijene niže, to će trgovanje na burzi za strane fondove biti atraktivnije. Lipanj je blizu…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

700 kom INA-R-A u komadu?
Hm


Ajmo srušit cijene dionica što niže. Izađite na ask. Uskoro završavamo pregovore s EU, a onda će htjeli mi to ili ne doći strani investitori. Što su cijene niže, to će trgovanje na burzi za strane fondove biti atraktivnije. Lipanj je blizu…

ne isplati se kolega, ak si zadovoljan kupi ili prodaj, a dalje cekaj…premalo, barem trenutno dogadanja, a da bi se nesta obrnulo treba malo vise prometa i sredstava…ja sam trenutno samo promatrac i cekam..

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Business.hr :
Za Wall Street nema zime – S&P 500 upisao najbolji start od 1998.
SKOKU POMOGAO I BUFFETT1. ožujka 2011 07:15Business.hr/ Hina Zahvaljujući padu cijena nafte i naznakama jačanja američkog gospodarstva, na Wall Streetu su jučer cijene dionica porasle, no ulagači su bili oprezni pa je obujam trgovanja bio vrlo mršav.

Vaš link

[color=blue][i]Sreća prati odvažne[i][/i][/i];

Ovih dana potrfelj mi nijeje pao, nisu dionice izgubile na vrijednosti, to je samo korekcija. [lol]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/kosor-hrana-nije-poskupjela,-radi-se-o-korekciji,106404.html

Tika-taka

Kako ću samo pocepati madrac, kad se ova gospoja makne i sve u ZSE. [thumbsup]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Ovih dana potrfelj mi nijeje pao, nisu dionice izgubile na vrijednosti, to je samo korekcija. [lol]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/kosor-hrana-nije-poskupjela,-radi-se-o-korekciji,106404.html

Tika-taka

Kako ću samo pocepati madrac, kad se ova gospoja makne i sve u ZSE. [thumbsup]

maknut će se ona ali između 27.studenog 2011 i 08. siječnja 2012. (kako sama kaže).a to je podosta vremena.

Razmišlja gore od najgoreg poduzetnika u ovoj državi..kako bi je mogla voditi i njome gospodariti…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

hoće li danas bit drž gaće ili ?

mi smo ipak zemlja slučaj

New Report

Close