Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

to su konzumove pare

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

crobex na ravnih -1,00%…dok je cijeli svijet zelen…lupeži će pred kraj dana malo smanjiti minus da zavaraju naivne kao da nam nije baš tako loše, ali uzalud im je sve to
sve skupa, jadno i bijedno, ovo je dokaz da nam nema rasta dok jacina vlada ne ode s vlasti!!! [angry]


Ako se zbroje bodovi u crobexu koje nose 4 građevinara, to ispada ukupno nekih 150 bodova, sad mislim još i manje od toga… (tehnika 20 bodova, ingra 18 i manje, igh nekih 30 i dalekovod oko 75) Znači da recimo oni svi padnu po 10 posto uz ostatak indeksa bez promjene, ukupni pad crobex-a bi bio nekih 0.8 posto. E sad je druga priča da su oni tek ovim gadnim padom cijene došli do tako malog bodovnog i postotnog utjecaja…

Upravo tako. Evo trenutnog utjecaja na Crobex:

1. HT-R-A 15,5%
2. ADRS-P-A 14,1%
3. INA-R-A 11,6%
4. ATPL-R-A 6,9%
5. ERNT-R-A 6,2%
6. PODR-R-A 5,6%
7. ZABA-R-A 4,5%
8. KOEI-R-A 4,1%
9. DLKV-R-A 3,9%
10. KRAS-R-A 3,2%
11. ATGR-R-A 3,1%
12. LEDO-R-A 2,5%
13. ULPL-R-A 2,3%
14. ISTT-R-A 2,3%
15. KNZM-R-A 2,2%
16. PTKM-R-A 1,8%
17. CKML-R-A 1,6%
18. IGH-R-A 1,6%
19. VIRO-R-A 1,2%
20. LKPC-R-A 1,1%
21. KORF-R-A 1,1%
22. THNK-R-A 1,1%
23. JNAF-R-A 1,0%
24. INGR-R-A 0,9%
25. JDPL-R-A 0,6%

Kada gledamo građevinare,

———————–
9. DLKV-R-A 3,9%
18. IGH-R-A 1,6%
22. THNK-R-A 1,1%
24. INGR-R-A 0,9%
———————–
Ukupno 7,5%

njihov zbrojni utjecaj je oko 7,5% po trenutnim cijenama (a po završnim cijenama jučer vjerojatno navedenih 8%), pa kada bi svi otišli u blokadu to je taman kako si rekao.

A trenutni utjecaj građevinara na Crobex je oko -0,3% do -0,4%, tako da ima nešto u ovom što plavi tvrdi.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

treba kupovati ingru


treba kupovati ingru

nije tebi za vjerovat, neki dan hvalio si se kupnjom IGH na 1450, sad je 1350 kn [bye]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.


…SAMODOLA NE MOGU SMISLITI….

Na kraju sloma tržišta kapitala- kad su potpunu dominaciju preuzeli mirovinski fondovi i
poneki otvoreni investicijski fondovi- od kojih – su neki iznijeli svoj kapital iz Hrvatske iz
konzervativne fotelje u KOJOJ SJEDI ko-
INDIJANAC U PLEMENU – puši smireno lulu mira , ispod oka kontrolirajući- da li su mu novci
u NOVČANIM FONDOVIMA mirni i sigurni – i da li će dionice HT-a i INE odraditi dovoljan rast-
da mu ne padne PRINOS u novčanom fondu gdje su mu ove MONA LIZE – zastupljene…..
PASIVAN I OTPORAN na sve kritike, ko stara autoguma, usčuvanog i nalickanog oldtajmera,
podigao je GLAS- kontrole …ko , da njega tko šta pita i sluša…
Čime je, k vragu, pitam se , osvojio ovu izgubljenu Vladu, osim svojim manirima manekena-
pa zar su to KRITERIJI za postavljanje na takva radna mjesta?
Perfidan i samozatajan u svim AKCIJAMA, politikom , nezamjeranja onima koji ga ocjenjuju-
držao se po strani- ko REZERVNI IGRAČ na utakmici- gdje drugi vode izgubljenu igru, prelijevanja
iz šupljeg u prazno…
Kako trpjeti neposobnost odgovornog čovjeka koji je otjerao s redovnog trgovanja više od
polovice dioničkih društava, idiotizam javnog favoriziranja , dviju najvećih marketinških akcija
IPO- HRT- poziva na ulaganja….i činjenicu – da se na KRAJU BALADE – USUDIO NA dnevni red
staviti temu REKONSTRUKCIJE – temelja i stupova financijske politike jedne države-
njenih MIROVINSKIH FONDOVA- ispod čijih tepiha leži nagomilana prašina , ko nejasan radioaktivni
otpad , za koji će se morati pobrinuti – buduće mlade generacije…..

MAlo me strah… [shocked] [shocked]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Kakav je ovo masakri

Ovi fondovi sprovode neviđeno nasilje nad malim dioničarima

kakav masakr na INGR-R-A…
prebrutalno…

mislim da ovako nesto jos nije videno na ZSE.
minus -20% u jednom danu!!!!


Kakav je ovo masakri

Ovi fondovi sprovode neviđeno nasilje nad malim dioničarima

Masakr je samo na građevincima.
Ne jednom sam upozorio da će cijena padati tim dionicama, evo .. sada je Ingra povukla cijeli sektor..

lp i sretno

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


treba kupovati ingru

Na kojoj cijeni? [undecid]

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

kakva je ovo gužva na ulazu u HT, da nisu Ingraši


kakva je ovo gužva na ulazu u HT, da nisu Ingraši

Uskoro slijedi najava divedende od kojih 30-35 kuna treba na vrijeme kupiti poslije će biti kasno, ja danas obavio svoju dužnost.

PUCANJ U IVU PUKANIĆA JE PUCANJ U DEMOKRATSKU HRVATSKU


treba kupovati ingru

Čestitam kolega [lol]

PUCANJ U IVU PUKANIĆA JE PUCANJ U DEMOKRATSKU HRVATSKU


Uskoro slijedi najava divedende od kojih 30-35 kuna treba na vrijeme kupiti poslije će biti kasno, ja danas obavio svoju dužnost.

Može pojašnjenje?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

ja kupujem po abecedi [lol]

New Report

Close