Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dragutin Lesar: U Remetincu "leži" imovina od 40 milijuna eura, taman za krpanje proračuna

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/lesar-u-remetincu-lezi-imovina-od-40-milijuna-eura%2c-taman-za-krpanje-proracuna,84451.html

40 milijuna dovoljno za krpanje proračuna? Da, baš…

Koji je taj lesar parazit! Kad su mu sve druge lađe potonule sjetio se radnika. [rolleyes]

Željko Rohatinski: EU nam neće pomoći, bolni rezovi s vremenom postat će još bolniji

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/rohatinski-eu-nam-nece-pomoci%2c-bolni-rezovi-s-vremenom-postat-ce-jos-bolniji,84466.html

Europa dobro zeleni,
kod nas kao da je smak svijeta.

Dokupljujem sitno sa slobodnim novcima, kojih i nema baš. Država u banani, firma radi mali minus.

Razmišljao da razročim nešto pa da i to ulupam, ali ipak odustao, ni sam ne znam zašto, već sam malo prekrdašio onu preporuku da se max 1/3 slobodnog novca investira na burzu, i eto za svaki slučaj nisam, a znam bit će mi žao za Božić. Npr. JDPL sad 129, za Božić će biti bar 200…. No eto neka bude tako.

Pitam se tko prodaje???

Nadam se da je danas zadnji dan pada.

Sutra i mi zelenimo.

Sretno svima.

A ovi majstori ( za zaduživanje ) nek odu više, spizdili su šefa i stanicu i još 100m pruge…. grrrrrrrrr

Koja je to tek banda koja daje novac!!!! Razmislite tko bi pošten posudio Hrvatskoj novac????

:)))

[lol]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

klasična priča crobi ima snage zadnjih pol sata za rast ili pad

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

štimaj ,štimaj……..još malo pa nestalo…….. [thumbsup]

Ovo je tako prozirno,da je i moja baba znala da će se ovo dogoditi.

bit će bolje................

Vrlo zanimljo zadnjih pola sata trgovanja. Crobex se od najniže točke odbio 2% [smiley]

stigao Šuki


Ovo je tako prozirno,da je i moja baba znala da će se ovo dogoditi.

Samo je iduća postaja sada 1650.
.ebote prolupa sam,pričam sam sa sobom.

bit će bolje................

Današnje trgovanje pokazuje da i ono što nam je prije godinu dana bilo shematsko ponašanje na burzi …to više nije. Prorijedile su se TOČNE informacije , teško je između redova čitati
pozitivne i dobronamjerne vijesti , koje su utemeljene na stvarnom stanju.
Dakle, poluinfomacije još uvijek caruju.
Investitori su se profilirali. Između redova , sve više se ističu profesionalne grupe, brokeri
iza kojih stoji veći ili manji kapital, raspoložen za ulaganja.
Tijekom 4-6 mjeseca 2009..g. velik dio investitora koji je pobjegao pred padom Crobexa,
krajem 2008. i početkom 2009.g. stavio je ponovno svoj kapital na burzu, očekujući
uzlet, ali trgovina posljednjih tjedana pokazuje da je stanje – slično 2008.g. gdje su se
izmjenjivali- PANIČNI INVESTITORI- sa margin ulagačima…te špekulanti- koji se sa malim
brojem dionica – kockaju na burzi- pritiščući cijene na dolje, radi još jeftinije kupnje….

Razlika je danas samo u većoj spremnosti kompanija da brane cijene svojih dionica, te
stručne radne snage koja im u tome pomaže, ipak, to je još uvijek privilegija najbogatijih.

Po mom, poklopit će se društveno-politički događaji, sa rastom BDI-a, te rastom Eura…
Kad se tržište margin kredita potpuno ukine- ovakve prepoznatljive sheme padanja
cijena svest će se na minimum.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Vrlo zanimljo zadnjih pola sata trgovanja. Crobex se od najniže točke odbio 2% [smiley]

nije se ništa odbilo, majstori su se opet igrali režisera….sve već viđeno, jadno i providno. treba svu tu mafiju iza rešetaka pa će biti bolje [angry]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet rasprave!!!


Željko Rohatinski: EU nam neće pomoći, bolni rezovi s vremenom postat će još bolniji

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/rohatinski-eu-nam-nece-pomoci%2c-bolni-rezovi-s-vremenom-postat-ce-jos-bolniji,84466.html

Jel to sutra opet ronimo. [lol] [lol] [lol]



Željko Rohatinski: EU nam neće pomoći, bolni rezovi s vremenom postat će još bolniji

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/rohatinski-eu-nam-nece-pomoci%2c-bolni-rezovi-s-vremenom-postat-ce-jos-bolniji,84466.html

Jel to sutra opet ronimo. [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Naravno da, da, što si mislio da ćemo rasti?
Danas ovi koji su lupali po aksku sutra prodaju po bidu, većina njih, ili rade sačekušu na asku, ali im zato drugi polupaju bidove.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Pa , ako je problem u nekoliko zadnjih transakcija OTKRITI tko to fingira rezultat Crobexa , na kraju dana – REGULATOR to uvijek može saznati.

Isto tako, svi znamo da – nemamo najizravnije koristi od toga – jer posljednja transakcija-
ne može utjecati na histeričnu kupnju ili rasprodaju , zbog totalne nelikvidnosti.

Ali, netko ipak ima velike koristi od cijene dionica i završnog rezultata Crobexa- a to su
SAMO FONDOVI!

Posljednja cijena je ujedno i obračunska cijena dionice tj VRIJEDNOSTI UDJELA.
Pa onda,…..kako će Hanfa kazniti primjerice ERSTE INVESTICIJSKE FONDOVE ,
MIROVINSKE FONDOVE….

Očito to ipak rade Fondovi, ni jedan investitorčić neće slagati Crobex sa 1-3- dionice jer
mu to uopće u portfelju nije bitno…osim velikih brokerskih kuča, koji imaju portfelje
na upravljanju…..i fondovi. Njima treba lijepa slika portfelja , koji je u komi.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close