Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo jednog od objasnjenja. Ovaj Baja misli da je poceo novi bull market na razvijenim trzistima. To objasnjava porastom dionica od Shangaja do Moskve na osnovu plana americke riznice da ozivi bankarstvo. Momak pomaze u upravljanju 20 milijardi $ pa ili druka na gore ili stavrno zna sto govori. Dakle po njemu je dno dotaknuto i gradi se baza za novi bull. Zivi bili pa vidjeli
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aykWeSWzvFsA&refer=home

VIVA LA REVOLUCION !!!

Nije ovo ni prvi ni posljedni bull maket.

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho



Ode vlakić [thumbsup]

Ja sam sretan što nisam previše trgovao u 2008.i ukupno sam na -3%.

Pitaj one koji su trgovali u 2008. gdje su? Verdi -50%, Valentine -60%

dodjoh -70%.

Ode vlakić, samo na nekim dionicama. ATPL i INGR nisu odradile još ništa.

Ulagači su još u velikom strahu. 70% su otišli sa burze na nekoliko godina.
[/quote]
kolega kako si samo ocajan,otkud ti znas koliko sam u minusu,i sto sam bio u minusu zadnjih dana sam ga jako popravio moj kolega,ja sam jos malo pa u plusu…a kad ja budem u dobrom plusu…kolega ti ces i dalje biti u minusu…ono sto sam kupovao kad je crob bio na 2000 to i ne diram niti mislim dirati ,a i to ce postici svoju cijenu…uglavnom necu sigurno prodati igh po ovoj cijeni jos po mogucnosti tebi…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

djihaaaaadjihaaaaaaa ajmo vranci moji ……


Evo jednog od objasnjenja. Ovaj Baja misli da je poceo novi bull market na razvijenim trzistima. To objasnjava porastom dionica od Shangaja do Moskve na osnovu plana americke riznice da ozivi bankarstvo. Momak pomaze u upravljanju 20 milijardi $ pa ili druka na gore ili stavrno zna sto govori. Dakle po njemu je dno dotaknuto i gradi se baza za novi bull. Zivi bili pa vidjeli
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aykWeSWzvFsA&refer=home

Taj Momak ili Baja kako ga vi zovete je legendarni Mark Mobius.
Verbum sat sapienti est.


Ode vlakić [thumbsup]

na kraju se mrtvi broje

RIJEČ VELIKANA
Mark Mobius: Počinje era bikova!
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Legendarni investitor Mark Mobius tvrdi kako je na tržištima kapitala u zemljama u razvoju otpočelo "bikovsko tržište".

– Morate biti oprezni kako ne biste propustiti priliku, kaže Bloomberg Televiziji Mobius koji nadzire 20 milijardi dolara vrijedan portfelj Templetona na tržištima u razvoju.

72-godišnji Mobius kojeg je Carson Group izabrao za jednog od deset najvažnijih menadžera u 20. stoljeću kaže da na svakom tržištu u razvoju postoji "bagatela" nakon što je MSCI benchmark spušten 57 posto sa vrhunca ostvarenog u listopadu 2007.

– Imam osjećaj da smo na dnu i gradimo temelje za sljedeće bikovsko tržište, kaže Mobius.

Mobius dodaje da će Templeton ulagati u kompanije koje imaju gotovine, nisku zaduženost i visoke dividendne prinose ili one koje mogu investirati u budući rast i k tome imaju novca za isplatu dioničarima. Među ostalim spomenuo je Denway Motors, PTT Plc na Tajlandu, indonezijsku Bank Central Asia, ICICI Bank iz Indije.

S Mobiusom se ne slažu analitičari Citigroupa Markus Rosgen i Elaine Chu koji tvrde kako je recentni uzlet azijskih dionica trenutačni rast "medvjeđeg tržišta" jer valuacije imaju još prostora za pad koji je viđen u proteklim recesijama. Tal Eloya iz Fidelity Investmentsa, najvećeg svjetskog mješovitog fonda, skeptičan je prema predviđanju tajminga obrata trenda.

Mobius je, podsjetimo, točno predvidio u prosincu da će se tržišta u razvoju prije početi oporavljati nego ona razvijena.




Bit će plača. [cry]

suze rone samo djevojcice sa nesretnim vezama

Tko če suze ronit,današnji prodavači ili kupci?
[/quote]

Suze ronit mogu samo oni koji nisu učinili ništa. A takvih ima najviše.
[/quote]




Ode vlakić [thumbsup]

Ja sam sretan što nisam previše trgovao u 2008.i ukupno sam na -3%.

Pitaj one koji su trgovali u 2008. gdje su? Verdi -50%, Valentine -60%

dodjoh -70%.

Ode vlakić, samo na nekim dionicama. ATPL i INGR nisu odradile još ništa.

Ulagači su još u velikom strahu. 70% su otišli sa burze na nekoliko godina.
[/quote]
kolega kako si samo ocajan,otkud ti znas koliko sam u minusu,i sto sam bio u minusu zadnjih dana sam ga jako popravio moj kolega,ja sam jos malo pa u plusu…a kad ja budem u dobrom plusu…kolega ti ces i dalje biti u minusu…ono sto sam kupovao kad je crob bio na 2000 to i ne diram niti mislim dirati ,a i to ce postici svoju cijenu…uglavnom necu sigurno prodati igh po ovoj cijeni jos po mogucnosti tebi…
[/quote]

Kolega, vi se ne možete mjeriti samnom. Vi ste ipak kupovali dok je Crobex bio na 2000.

Po mojoj procjeni, tamo će biti tek za 2-3 godine.





Ode vlakić [thumbsup]

Ja sam sretan što nisam previše trgovao u 2008.i ukupno sam na -3%.

Pitaj one koji su trgovali u 2008. gdje su? Verdi -50%, Valentine -60%

dodjoh -70%.

Ode vlakić, samo na nekim dionicama. ATPL i INGR nisu odradile još ništa.

Ulagači su još u velikom strahu. 70% su otišli sa burze na nekoliko godina.
[/quote]
kolega kako si samo ocajan,otkud ti znas koliko sam u minusu,i sto sam bio u minusu zadnjih dana sam ga jako popravio moj kolega,ja sam jos malo pa u plusu…a kad ja budem u dobrom plusu…kolega ti ces i dalje biti u minusu…ono sto sam kupovao kad je crob bio na 2000 to i ne diram niti mislim dirati ,a i to ce postici svoju cijenu…uglavnom necu sigurno prodati igh po ovoj cijeni jos po mogucnosti tebi…
[/quote]

Kolega, vi se ne možete mjeriti samnom. Vi ste ipak kupovali dok je Crobex bio na 2000.

Po mojoj procjeni, tamo će biti tek za 2-3 godine.
[/quote]
tko zna kolega,moze to i na 1000 na ljeto,a onda tek zagrijavanje.samo ranjenici se tesko mogu zagrijati,tko ce???





Ode vlakić [thumbsup]

Ja sam sretan što nisam previše trgovao u 2008.i ukupno sam na -3%.

Pitaj one koji su trgovali u 2008. gdje su? Verdi -50%, Valentine -60%

dodjoh -70%.

Ode vlakić, samo na nekim dionicama. ATPL i INGR nisu odradile još ništa.

Ulagači su još u velikom strahu. 70% su otišli sa burze na nekoliko godina.
[/quote]
kolega kako si samo ocajan,otkud ti znas koliko sam u minusu,i sto sam bio u minusu zadnjih dana sam ga jako popravio moj kolega,ja sam jos malo pa u plusu…a kad ja budem u dobrom plusu…kolega ti ces i dalje biti u minusu…ono sto sam kupovao kad je crob bio na 2000 to i ne diram niti mislim dirati ,a i to ce postici svoju cijenu…uglavnom necu sigurno prodati igh po ovoj cijeni jos po mogucnosti tebi…
[/quote]

Kolega, vi se ne možete mjeriti samnom. Vi ste ipak kupovali dok je Crobex bio na 2000.

Po mojoj procjeni, tamo će biti tek za 2-3 godine.
[/quote]
kolega prosli tjedan a i pretprosli ste jako dobro procjenjivali,jako dobro….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......






Ode vlakić [thumbsup]

Ja sam sretan što nisam previše trgovao u 2008.i ukupno sam na -3%.

Pitaj one koji su trgovali u 2008. gdje su? Verdi -50%, Valentine -60%

dodjoh -70%.

Ode vlakić, samo na nekim dionicama. ATPL i INGR nisu odradile još ništa.

Ulagači su još u velikom strahu. 70% su otišli sa burze na nekoliko godina.
[/quote]
kolega kako si samo ocajan,otkud ti znas koliko sam u minusu,i sto sam bio u minusu zadnjih dana sam ga jako popravio moj kolega,ja sam jos malo pa u plusu…a kad ja budem u dobrom plusu…kolega ti ces i dalje biti u minusu…ono sto sam kupovao kad je crob bio na 2000 to i ne diram niti mislim dirati ,a i to ce postici svoju cijenu…uglavnom necu sigurno prodati igh po ovoj cijeni jos po mogucnosti tebi…
[/quote]

Kolega, vi se ne možete mjeriti samnom. Vi ste ipak kupovali dok je Crobex bio na 2000.

Po mojoj procjeni, tamo će biti tek za 2-3 godine.
[/quote]
kolega prosli tjedan a i pretprosli ste jako dobro procjenjivali,jako dobro….
[/quote]

Ne brini, ušao sam ja, samo ne igram na pohlepu. Nisu vremena za to.

http://www.javno.com/hr-profit/objavljen-plan-za-sanaciju-banaka_245294

Za one što su u kešu

po gasu pobježe

Ušo Von Braun ponovno.

Preporučam R&B. Indikator koji poništava sve ostale… [bye]

I još ušo u jednu moju, kuku lele… [undecid]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Ušo Von Braun ponovno.

Preporučam R&B. Indikator koji poništava sve ostale… [bye]

I još ušo u jednu moju, kuku lele… [undecid]

Skačem iz dionice u dionicu. Svaki put skromno pokupim po 10%.

New Report

Close