Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Prijedlog za Hanfu i Zse…

Da se organizira novi sustav trgovanja, sve dionice početna cijena 1 kuna, pa aukcija, ko dade više…

Ukoliko prodavatelji ne budu zadovoljni sa ponuđenom cijenom, aukcija se ponavlja, a početna cijena je zadnja najviša…

Očito su se gospoda moćnici koji su se istovarili na crobiju 5000+, dogovorili da im je Crobex 1500 previsok za utovar, da ga treba još malo "popraviti"

najtuznije je sto su ljudi dali zivotne ustedevine u dionice….
a da ne govorim o onima koji su uzeli kredite za dionice…
koja prevara….

nisu nista bolji o sitnih lopova po ducanima….
misle da su pametni jer su poso obavili "u rukavicama"
a obicni su lopovi.

[/quote]
Prepun je forum glasnogovornika dotične "gospode", počevši od TA pa dalje. Izuzetno perfidna i organizirana skupina.
[/quote]

nisam slucajno napisao da misle da su pametni, ali zaboravili su da od "velikog mangupa postoji uvijek veci mangup"…

zanimljivo ce biti vidjeti tko je prodavao na razinama od 5000 i kupovao na dnu.
sa kojih racuna je lova isla i kod koga su zavrsile dionice kupljene na dnu.

ne moze se sakriti tok novca.
mislim, moze ako se podigne u gotovini na banci i uplati ta ista gotovina " staroj tetki koja zivi u seocu na dalmatinskom otocicu…."
ali onda se postavlja pitanje porijekla novca..

ja mislim da je ovo vrlo losa situacija za "gospodu" jer znaju sto bi trebali napraviti da zarade lovu, a opet isto tako znaju da ako to naprave, riskiraju puno….

pitate se dali ce utrcati u dionice?
naravno da hoce jer prema psiholoskom profilu to su osobe sklone riziku i do sada nisu uhvacene i to im daje baskrajno samopouzdanje….


ovo govori u kakvoj državi živimo …. da sad ne trkeljam previše ja za sve krivim HDZ na čelu sa kriminalcima poput Doktora, minstara itd.. , ovo je odraz čitavog stanja u gospodarstvu, TK je samo jedan od pokazatelja …. onaj tko je u gospodarstu kao ja zna da je za sve kriv HDZ , kad slušamo laži Šukera po Otvorenom itd, nažalost neuk puk mu možda i vjeruje ali onaj tko posluje sa državom … sve mu je jasno.

Slažem se s tobom, a ja krivim sve nadležne i ne nadležne instrumente pravne države koji ne rade svoj posao ila ga rade loše i nikako.
Glavno da smo si mi sami za sve ovo krivi jer smo bili "pohlepni" i htijeli kruha bez motike pa nam sad evo!. Tako nam i treba! Povrača mi se od takvog razmišljanja. Ali najviše me boli medijska šutnja što nikog (ama baš nikog) ne zanima što se događa sa hrvatskim TK. Kao ono, neki tamo kupovali nekakve dionice pa sad plaču. Dizali budale kredite da bi kupili nekakve dionice (stvarno moraš biti budala da dižeš kredit za dionice, kredit se diže za minus na tekućem i za skijanje 7 dana u austriji) pa sad kukaju umjesto da se prime posla.. bljak bljak bljak

strpljen..spašen Time is on my side

Nadam se da nisi tu istiniu dokučio ovih dana. Ako ne, onda ti ostaje da budeš sretan jer si i ti jedan od onih koji će za par godina imati krasne prinose.
Nasuprot tebi ja jesam u kešu ali ne vjerujem u taj scenarij barem ne za nekoliko godina. Prije će biti za nekoliko desetljeća.
[/quote]

ne bi reko, brzo to ide.
Kad ekipa odluči sa par postotaka dnevno brzo to dođe na svoje.
I ja se slažem da se radi o (vjerojatno) novom petogodišnjem ciklusu.
treba ponovo zaraditi xxx%, a sa "starim" cijenama na ZSE se to više nije moglo
Ne može se baš letjeti u vis u nedogled.
[/quote]

Mislim da prvo trebamo vidjet bankrot lijepe li nam naše a onda bumo vidjeli.
Hoću reći, ne mislim da je ovo neka urota i da netko kontrolira ovu situaciju nego nasuprot nastupio je kaos koji će kulminirati slijedeće jeseni ili čak i prije.,
Da vidim i malo poštenja i bogobojaznosti kod ovih što vladaju vjerojatno bih bio optimističniji.



Crobex: 1555.99 Promjena: -3.19%

Je li moguć danas odbijanac od ovoga ?

Sve je moguće osim drvenog šporeta. I odbijanca na ZSE u dogledno vrijeme.

Al strpljen spašen, biće para od dionica za penziju

[/quote]
Moguć je i drveni šporet , ali za jednokratnu upotrebu

prošli tjedan sam prodavao a nešto i danas jer jednostavno ne mogu to više gledati.

Totalno se raspadamo…..fondovi rikavaju do kraja….

Kako ovo ruše Crobex….moglo bi opet da dode ratno raspoloženje….
Tek sad vidim tko nam i kako vodi državu.

Ima ‘ko miljonček sitno?

Top ask
CIJENA KOLIČINA
190,00 5,844
192,90 200
192,97 80
193,00 337
194,77 70
195,00 108
196,66 100
198,80 53
198,90 100
200,00 376

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Valjalo bi nekako doći do zbroja sve ukupnog prometa od recimo 01.09. jer predpostavljam da ako nam je tolika količina novca bila dostatna za rušenje tržišta neka približno ista količina bi trebala za oporavak. Ili možda ne. U svakom slučaju ako neko može do tih podataka nek ih zalijepi na temu.
Hvala.

who dares, wins


Totalno se raspadamo…..fondovi rikavaju do kraja….

Fondovi ni ti ne. Zadnjih mjesec dana su se stabilizirali jer su dosta love uložili vani. Bar oni koje ja pratim. Ali u grubo puno manje tonu od Crobexa. Npr. Viktorija od početka godine cca -60%.

who dares, wins


izmjenjuju se dionice u blokadama kako bi režiseri mogli lakše nadzirati.
prošli tjedan je netko napisao da će plakati oni koji su prodavali DLKV na 320 kunića poslije blokade a danas plaću koji su kupovali jer se sutradan podigao na samo cca 330 i opet tobogan a danas da ne pričamo.
pitam kada će kraj svemu tome ?

Onog momenta kad čujemo u vijestima kako je sad ponovo sve u redu i kako se kreće sa investicijama, a banke kažu evo ponovo kredita. eto tada! Jedina promjena će biti, da neće još dosta dugo biti malih dioničara koji su i pogurali ovaj Grobex na visoke pozicije, ali će doći strani fond i uložiti ovdje te dići grobi expressno do 3300-3500 ali će to biti maximumi. A kupovina se neće desit prije nego USA investitori shvate da je kriza gotova, a naši mlatimudani se useru da bi mogli ispušiti dobre pozicije za ulet. A do tada se nećemo ni kupati u moru volatilnosti, već idemo samo dolje. Pa tko lud sad prodaje? Onaj koji misli da će pasti još! O da past će jer sam to i potencira! Koji hahari! Pa šta cmizdrite a sami prodajete ko sumanuti, i onda kao plaču!

zlikovac


Ima ‘ko miljonček sitno?

Top ask
CIJENA KOLIČINA
190,00 5,844

Ima.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Samo za informaciju,

korelacija indexa DJIA i Crobexa u zadnjih godinu dana je visokih 0,8526.
Preostalih 0,1474 ostaje za dane kao što su petak i danas.

If something is too good to be true...it probably is.

ULPL-R-A 450,00 -22,95% na 83.195,60kn prometa
TISK-R-A 190,00 -19,29% na 75.411,10kn prometa
BLJE-R-A 79,00 -14,94% na 42.056,55kn prometa
HDEL-R-A
VDKT-R-A
……

O ovome ja govorim, manje likvidne dionice nisu opterečene trejderima, imaju velike padove na malom prometu, isto tako će na malom prometu biti veliki rast!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

btw vidim da se igramo skrivača na igh
neko stavlja 98ice na bidu

pa daj čovječe opameti se i spusti se niže
zar ne vidiš da igh treba još doci na razinu iz 2004. a to ti je tako negdje oko 1800 kuna

ak se moja prognoza realizira budes mi se barem zahvalio platio pice i cevape – porcija mala

Postanite Eu-robovi

New Report

Close