Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ode ATPL 580,00kn -11,24%

Top bid jučer
CIJENA KOLIČINA
654,01 100
654,00 5
653,22 10
653,20 2
653,03 100
653,01 15
653,00 100
650,01 551
650,00 320

Top bid trenutno
CIJENA KOLIČINA
578,50 13
573,00 1
571,77 10
565,60 13
555,00 100
551,78 11
551,77 10
550,00 260
533,77 7
525,05 25

Sada ovima sa po 200 i 500kom više nije interesantno na 580kn!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

redi ti što hoćeš beholder, ali ova brutala rasprodaja danas sa IGH, DLKV i INGR nije obično trgovanje.

kolega tuna vi ste stari forumaš i vas cjenim ali bojim se za vaše zdravlje ako krenete tim putem velikih zavjera i urota….jer vam to vodi u razne psihoze.

naime nema tu više nikakve urote i zavjere….tržište je mrtvo R.I.P.
fondovi su na izdisaju, a što je najgore i da počne sve rasti oni od toga neće puno imati jer im je u portfeljima ostao talog.
jedini ozbiljni igraći ostali su mirovinci, a svi su im se smijali…
danas kad si malo gruntam o svemu…bilo je razloga za njihov slonovski ulazak u ingru i zabu i slićne bisere osim onog očitog, a to je iskrcaj pojedinaca na ATH….njihov interes je bio i u dizanju imovine OIFova iz kojih su nakon toga izvukli svoje udjele na ATH cijene udjela…tako da im tu i nije na kraju bio neki veliki gubitak….

e sada OIFovi su gotovi, tj. još su na aparatima ali samo što nisu…zar vi stvarno mislite da oni sada forsiraju daljnji pad….pa i njima bi odgovarao sada jedan rally da dođu malo k sebi….kaj mislite da je lako nekadašnjim zvjezdicama FMovima ići kod svojih gazda (uprave banaka) i svaki dan žicati likvidna sredstva za isplate, nove depozite…bilo šta samo da ne kihnu…a što da im bankari kažu?

"vidi dečec, plaćam kamatu 20% na tržištu novca i deru mi kožu na živo, a ti mi tu još dolaziš po desetak milja kuna koje bog zna kad ćeš mi moći vratiti….e dečec nemaš sreće jer si mislim da bi mi trebala i moja lovica koja mi trune u tvojim "spretnim" ručicama, tak da ti je bolje da držiš gaće"
i kad se taj fond menađerčić vrati u svoj ured onako ljepo opran…kad ga broker pita gazda kaj ćemo? normalno da je njegov odgovor: opleti po prodaji, dođi do neke žive love pošto poto…gazda a ako prodajemo ove nelikviduše koje imamo možemo skupiti 200-300.000 kuna prije blokada, kaj da radim? a MF: bacaj ti likviduše: HT, IGH, INGR, ATPL…tu se još nekaj i da izvući, a snove o slavi i bogatstvu zaboravite…

takva vam je situacija…ako hoćete razloge ovog pada, njih morate tražiti u nerealnim očekivanjima, zanemarivanju fundamenata i rizika i konačno beskrajnoj pohlepi svih sudionika
tako da je ingra bila na 60.000 kuna, a nije smjela biti nipoćemu,
tako će ingra biti na 6.000 kuna, mada možda zavrjeđuje da vrijedi i tri puta toliko.
ako smo imeali nerealni rast moramo biti spremni i na nerealne padove, a ne tražiti krivce…

fondovi samo rade svoj posao, a on nije punjenje vaših đepova…

pozdrav!

Imam privatni posao i znam da ako ne budem mogao vratiti kredit, banka će uzeti sve. Toliko znam o mikro i makro ekonomiji (medicinske sam struke), no izgleda da je to više znanja nego svi oni dr, mr,menadžeri ovakvi ,onakvi, predsjednici vlade, guverneri, fond menadžeri etc.
Kada sam još u 9. mjesecu (i prije) govorio da propada Amerika a da ćemo mi još duplo više i gore Rohatinski i bratija iz vlade su govorili nešto drugo.
Mene su tada brisali na ovom forumu i smijali se. Guru Vlad je okupljao ljude na ovom forumu nudeći im nekakva rješenja a oni su gutali i pušili i spavali i spavali.
Svi oni koji još uvijek misle da će na burzi zavrtiti nekakve pare su likovi iz Holivudskih filmova ili su na teškim drogama.
Svijet će se nekako izvrtiti iz ovoga ako ne bude ratova ali za nas sa ovakvim neznalicama i kriminalcima u vodstvu (nije ni narod baš puno pošteniji) situacija je sve samo ne dobra.
Dr. Ivo u ovoj ekonomskoj banani nadje rješavati u Beogradu političke probleme, još malo pa ćemo opet zaratiti. Već vidjeno više puta na ovim prostorima

Prestat ćemo padati kada svi koji se boje za svoje novce prodaju sve svoje dionice i bilo bi im bolje da to učine što prije – već danas – tako da možemo idući tjedan pratiti druga TK.
Isto tako, počet ćemo rast tek kada se uključimo u kupovinu na burzi. Ostalo je sve bez veze: te kriv je onaj te država pred bankrotom i sl.
Ako mi imamo pravo uložit svoj novac tamo gdje mi to želimo, dopustite i drugima na TK da to mogu uraditi. Ljudi, ovo je BURZA i tu se nikada ne kuka, već samo gubi ili dobiva.
Btw, država ne može bankrotirat, ona se uvijek snađe. MMF jedva čeka…

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

što predstavlja ova gužva na IGH?

mi smo ipak zemlja slučaj

fondovi su na izdisaju, a što je najgore i da počne sve rasti oni od toga neće puno imati jer im je u portfeljima ostao talog.

Nažalost točno.

e sada OIFovi su gotovi, tj. još su na aparatima ali samo što nisu…zar vi stvarno mislite da oni sada forsiraju daljnji pad….pa i njima bi odgovarao sada jedan rally da dođu malo k sebi….kaj mislite da je lako nekadašnjim zvjezdicama FMovima ići kod svojih gazda (uprave banaka) i svaki dan žicati likvidna sredstva za isplate, nove depozite..

njima bi pasalo da im 3 mjeseca nitko ne povlači udjele

takva vam je situacija…ako hoćete razloge ovog pada, njih morate tražiti u nerealnim očekivanjima, zanemarivanju fundamenata i rizika i konačno beskrajnoj pohlepi svih sudionika
tako da je ingra bila na 60.000 kuna, a nije smjela biti nipoćemu,
tako će ingra biti na 6.000 kuna, mada možda zavrjeđuje da vrijedi i tri puta toliko.

nažalost, ali ovo je najtočnije. OIF-ovi da su prodavali dionice kada su postale preskupe, oni su i dalje dizali cijene koristeći svježe uplate u fondove. i čak mislim da je jedini razlog tome ponašanju neznanje njihovih FM-a i natjecanje tko ima većeg. To su dobro iskoristile njihove gazde koji su pobrali hrpu novaca na ime naknada za ulaske, izlaske, upravljanje… Čim veći NAV, veća naknada.

proci ce i ovaj "KURBIN PIR"

STARA IZREKA KAD TE NETKO .EBE U ZDRAV MOZAK

p.s. oprostite na vurgalnosti ali i ovo je zivot [angry]


redi ti što hoćeš beholder, ali ova brutala rasprodaja danas sa IGH, DLKV i INGR nije obično trgovanje.

kolega tuna vi ste stari forumaš i vas cjenim ali bojim se za vaše zdravlje ako krenete tim putem velikih zavjera i urota….jer vam to vodi u razne psihoze.

naime nema tu više nikakve urote i zavjere….tržište je mrtvo R.I.P.
fondovi su na izdisaju, a što je najgore i da počne sve rasti oni od toga neće puno imati jer im je u portfeljima ostao talog.
jedini ozbiljni igraći ostali su mirovinci, a svi su im se smijali…
danas kad si malo gruntam o svemu…bilo je razloga za njihov slonovski ulazak u ingru i zabu i slićne bisere osim onog očitog, a to je iskrcaj pojedinaca na ATH….njihov interes je bio i u dizanju imovine OIFova iz kojih su nakon toga izvukli svoje udjele na ATH cijene udjela…tako da im tu i nije na kraju bio neki veliki gubitak….

e sada OIFovi su gotovi, tj. još su na aparatima ali samo što nisu…zar vi stvarno mislite da oni sada forsiraju daljnji pad….pa i njima bi odgovarao sada jedan rally da dođu malo k sebi….kaj mislite da je lako nekadašnjim zvjezdicama FMovima ići kod svojih gazda (uprave banaka) i svaki dan žicati likvidna sredstva za isplate, nove depozite…bilo šta samo da ne kihnu…a što da im bankari kažu?

"vidi dečec, plaćam kamatu 20% na tržištu novca i deru mi kožu na živo, a ti mi tu još dolaziš po desetak milja kuna koje bog zna kad ćeš mi moći vratiti….e dečec nemaš sreće jer si mislim da bi mi trebala i moja lovica koja mi trune u tvojim "spretnim" ručicama, tak da ti je bolje da držiš gaće"
i kad se taj fond menađerčić vrati u svoj ured onako ljepo opran…kad ga broker pita gazda kaj ćemo? normalno da je njegov odgovor: opleti po prodaji, dođi do neke žive love pošto poto…gazda a ako prodajemo ove nelikviduše koje imamo možemo skupiti 200-300.000 kuna prije blokada, kaj da radim? a MF: bacaj ti likviduše: HT, IGH, INGR, ATPL…tu se još nekaj i da izvući, a snove o slavi i bogatstvu zaboravite…

takva vam je situacija…ako hoćete razloge ovog pada, njih morate tražiti u nerealnim očekivanjima, zanemarivanju fundamenata i rizika i konačno beskrajnoj pohlepi svih sudionika
tako da je ingra bila na 60.000 kuna, a nije smjela biti nipoćemu,
tako će ingra biti na 6.000 kuna, mada možda zavrjeđuje da vrijedi i tri puta toliko.
ako smo imeali nerealni rast moramo biti spremni i na nerealne padove, a ne tražiti krivce…

fondovi samo rade svoj posao, a on nije punjenje vaših đepova…

pozdrav!

[/quote]

jao sta se neki tresu… a vjerujem da odlazak vrilih FM-a ka gazdama nije nista spram onoga kad udjelicari pocnu navracat k tim istim FM-a… onako bi prosa samo sa mozda opaskom a u ovom drugom scenariju… jojjjjjjj [bye] … hehhehehehe [thumbsup] [lol]

pa kad svari joža zvan macola i stipe pajser što su svoj teško stećeni bauštela novac povjerili nekom metro gej dečecu…ne bu se više razmišljalo od kuda će stići iduća plaćica, nego će biti nemoj samo nemoj po glavi druže plavi… [lol] [lol]

bude pipelsu jako promet opal [tongue]


[takva vam je situacija…ako hoćete razloge ovog pada, njih morate tražiti u nerealnim očekivanjima, zanemarivanju fundamenata i rizika i konačno beskrajnoj pohlepi svih sudionika
tako da je ingra bila na 60.000 kuna, a nije smjela biti nipoćemu,
tako će ingra biti na 6.000 kuna, mada možda zavrjeđuje da vrijedi i tri puta toliko.
ako smo imeali nerealni rast moramo biti spremni i na nerealne padove, a ne tražiti krivce…

fondovi samo rade svoj posao, a on nije punjenje vaših đepova…

pozdrav!

Sve je to lijepo opisano u Inteligentnom investitoru. Prica s OIFovima se kod Amera vec desila. OIFovi su u stvari bili "prisiljeni" kupovati tako skupe dionice jer nisu mogli potrošiti sav novac koji im je pristizao od ulagača tj. jedino su ga mogli utrošiti na dionice s velikom jediničnom cijenom.
Naravno OIFovi su mogli zatvoriti vrata novim ulagačima, ali bonusi su im ipak bili važniji.


redi ti što hoćeš beholder, ali ova brutala rasprodaja danas sa IGH, DLKV i INGR nije obično trgovanje.

kolega tuna vi ste stari forumaš i vas cjenim ali bojim se za vaše zdravlje ako krenete tim putem velikih zavjera i urota….jer vam to vodi u razne psihoze.

naime nema tu više nikakve urote i zavjere….tržište je mrtvo R.I.P.
fondovi su na izdisaju, a što je najgore i da počne sve rasti oni od toga neće puno imati jer im je u portfeljima ostao talog.
jedini ozbiljni igraći ostali su mirovinci, a svi su im se smijali…
danas kad si malo gruntam o svemu…bilo je razloga za njihov slonovski ulazak u ingru i zabu i slićne

cut

pozdrav!

evo ti stotka
[/quote]

************************* Soldi su vajka va modi *************************

ode ATPL 580,00kn -11,24%

Top bid jučer
CIJENA KOLIČINA
654,01 100
654,00 5
653,22 10
653,20 2
653,03 100
653,01 15
653,00 100
650,01 551
650,00 320

Top bid trenutno
CIJENA KOLIČINA
578,50 13
573,00 1
571,77 10
565,60 13
555,00 100
551,78 11
551,77 10
550,00 260
533,77 7
525,05 25

Sada ovima sa po 200 i 500kom više nije interesantno na 580kn!

Bilo bi im interesantno da im se nisu već istovarili na 650 kn čim je ZSE monitor proradio, pa su "sretnici" već u minusu preko -10%. Vjerovatno sad lupaju glavom po zidu, ali gotovo je, poslije skupog kupovanja nema kajanja [bye]


što predstavlja ova gužva na IGH?

Slaže se topovsko meso pred cijevi prije novog plotuna [bye]


pa kad svari joža zvan macola i stipe pajser što su svoj teško stećeni bauštela novac povjerili nekom metro gej dečecu…ne bu se više razmišljalo od kuda će stići iduća plaćica, nego će biti nemoj samo nemoj po glavi druže plavi… [lol] [lol]

bude pipelsu jako promet opal [tongue]


i zamisli cuda… nakon jedan dva takva dogadaja crobex up … os se kladit [lol]

Kako je deda opet pogodio,a mi nikako da trefimo ???http://www.poslovni.hr/101865.aspx

who dares, wins

New Report

Close