Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



a BAŠ ME ZANIMA TKO JE SAD NA PRODAJU BUBNUO 1000 dionica DLKV- Ono sasvim nenormlno. Netko namjerno ruši cijenu jer da nije tako ne bi toliko spustio cijenu kad može dobiti puno više. kaka mi se više od ove burze hohštaplera i kretena. Zaista moćnik koji je u kešu i dionicama i sad će se igrati navedenom dionicom. A možda bi i ja tako da imamm mogućnosti! Tko nas… kad smo plitko tržište!Bravo majstore! Sruši ti nama na 100 kn pa da umjesto sladoleda kupim još koju dionicu. Krelac jedan!

Taj nalog od 1000 kom.činimi se prije početka trgovanja povukao.navlakuša pozdrav
[/quote]

jasno da će povući! Jer neda da cijena ide previše gore! Sad se postavlja pitanje kome je to u interesu, ako je svima u cilju zaraditi? Logika govori da se sprječava rast kako ne bi previše išlo gore jer se očekuje da će prvim sljedećim crvenilom na EU burzama kod nas tresnuti još više dolje. Pa da onda ne bi opet sa npr 390kn došla tim padom na 320kn kao danas. Dakle ispravna je činjenica da se manipulira od strane jakog igrača koji ima dosta keša, a dionice koje već kontrolira mu služe kao poluga. ne vjerujem da je velika igra burzovnih brokera, iako sam i tu razmišljao da određenim potporama oni mogu stvoriti prividnu snagu na bidu pa kad se mali trejderi odvaže na kupnju oni povuku potporu i bubnu ogromne količine po asku i sruše njegovu kupnju. I onda ispočetka! Eto tako naši brokeri mogu jednostavno zaraditi svom šefu za ljetovanje na balearima. a mi ćemo negdje na ribnjak među šarane i štuke!

zlikovac

Ovako dobar bid na ATPL nisam vidjeo već duže vrijeme

Top bid
CIJENA KOLIČINA
654,01 100
654,00 5
653,22 10
653,20 2
653,03 100
653,01 15
653,00 100
650,01 551
650,00 320
Pitam se ,što bi bilo da netko poklopi ove sa 551 i 320 , sutra bi morali nabildati još+ 5% da se gospoda istovare

Dok sam pisao došlo je do njih, baš me zanima da li če se povući

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA




Znam privatno dvoje ljudi koji su izgubili sve….oba su dobrovoljci,ranjeni u ratu,branitelji….Imaju obitelj….Zato se smirite i tiskajte si te bubuljice pred ogledalom a ne ismijavati se ljudima koji su u velikim patnjama.Oni znaju izgubiti,to su dokazali u ratu (puno prijatelja se izgubilo…) ali neznaju gubiti kad ih netko izda,pokrade,puca u leđe…A to je dozvolila naša Vlada da se dogodi svima nama.
Ti ljudi su spremni na sve.Kad netko sve izgubi i nema ništa tad je najopasniji,a ne onaj mamin pubertetlija koji se vozi u dobrom autu,troši novce u Ludnici i ovdje se ismijava na tugu i patnju drugima….Ovo je nešto najgore što se je moglo dogoditi narodu HR.Nema tu izgovora i laži,sve je ovo moglo biti sprječeno ili u puno manjem padu da se je to želilo…..

Svaka čast braniteljima i zato ne trekeljaj i ne pozivaj se na njih jer s njima očito nemaš veze.
Ako si popušio novce jer si mislio da ćeš biti milijuner za 2 godine to je samo tvoja krivica.
A i te floskule o maminim sinovima u mercedesima koji zarađuju na burzi na jadnim braniteljima
koji ostaju bez svoje ušteđevine ostavi po strani jer ne stoje.

Branitelji (oni pravi, ne ovih lažnih 30000 viška) nemaju ništa i zato niti ne mogu ulagati na burzi.
To rade ovi lažni koji rade u fušu i primaju invalidninu jer su bili potpuno zdravi da okolo mogu
ganjati papire i potplačivati doktore
. A njih mi nije žao.
A crobex će tek uskoro doći na realne razine, dakle padati će još. Rast indexa od par stotina posto
u par godina je zaista pretjeran preko svake granice u državi sa velikim deficitom, ogromnim vanjskim dugom i rastom proizvodnje izraženoj u promilima.
[/quote]

Dragi kolega, ne stoji ovo što kažete, @bankarkorp je u pravu.
Ja osobno znam neke, prave branitelje koji su prošli svašta, pa i neki od njih ranjeni i teško stradali, npr. žive u stanu u zagrebu, a prodali neku djedovinu negdje u slavoniji te velik dio uložili u HTeri… Po vašim predrasudama, su svi branitelji sirotinja u 30 kvadrata sa najmanje 5 djece na državnim jaslama. Sigurno ima i takvih puno, no kao što i u drugoj populaciji ima sirotinje i boljestoječih, takvih je i branitelja…
Također stoji i druga @Bankarkorp-ova izjava o maminim i tatinim sinovima u mercedesima, jer mnogi koji su na pozicijama u svijetu TK su baš to, nisu osjetili tvrdu koru i osjećaju se jako važnima i nedodirljivima…
[/quote]
Sva trojica ste u pravu na svoj način, od rata je prošlo 12 god., neki branitelji su se pokrenuli i snašli, neki su ostali na drž. skrbi a neki još uvijek u ratuju…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.680,33 2.29% 41.745.604,76 kn 26.453.339,88 kn 15.292.264,88 kn 0,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

[thumbsup] Crobex danas u + 2,29 % a samo jučer – 5,29 % prošli tjedan – 16,00 % kome bolje nego nama katastrofa. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Koja žabokrečina je ovaj naš (?) crobex. To više ne liči na burzu. Dobro je Joža rekao, ili ćemo se oporaviti (izgleda da nećemo) ili će burza prestati postojati kao takva (izgleda da hoće). Proklinjem dan kad sam prvu dionicu kupio

Hell is Empty and all the Devils are Here

[lol] [lol]

Jako puno pesimizma na forumu ovih dana. Preporučam svima da prelistaju stranice u natrag i pročitaju šta se pisalo od 6.10. do 14.10. Svi su promjenili svoju psihologiju za 180.

Istog ovog Budda ćemo vidjeti jako optimističnog. Kad? ne znam ali jednom hoćemo.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Što se prometa tiče – ako se gleda po broju protrgovanih dionica (a tako mjere npr amerikanci) on i nije tako mali. S obzirom da su cijene cca na 1/3 od onih prije godinu dana tako je i današnji promet od 26 miliona ekvivalentan prometu od 78 miliona prije godinu dana.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Evo mirovinci idu u Hpv, dakle još jedan udarac Tk. A Todorić će morati prodati onaj helikopter kojim je svesrdno pokazivao šta je sve njegovo ali pitanje je ima li kome. Možda barem da dijelove proda npr. elise koje će poslije nekom poslužit za mačevanje pošto se vraćamo u srednji vijek. Nek stavi u oglas prodajem Helikopter kojim sam se ku*čio ili barem elise kupite za zemlju čudesa.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Što se prometa tiče – ako se gleda po broju protrgovanih dionica (a tako mjere npr amerikanci) on i nije tako mali. S obzirom da su cijene cca na 1/3 od onih prije godinu dana tako je i današnji promet od 26 miliona ekvivalentan prometu od 78 miliona prije godinu dana.

—upravo to. recimo danas je na ovom prometu protrgovano :

ATPL 5120 kom
DLKV 7667 kom
ERNT 487 kom
HT 24.914 kom
INA 1241 kom

i da ne nabrajam dalje..

jednostavno manje cijene –manji promet…

Istog ovog Budda ćemo vidjeti jako optimističnog. Kad? ne znam ali jednom hoćemo.

Samo da nadodam da će to vjerojatno biti na višim cijenama nego danas
[yawn]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

mislim da je kod nas bankarski sektor lose poslovao a rudarski je navedeno potvrdio,
samo da nam jos brodogradilista ne listaju, bili bi na -111%
zato ameri, eu a bogami i bojazljivi japanci u zadnjih mjesec dana rade pluseve do 20% a ne kao mi kontu bacamo sa 20% minusa…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Evo mirovinci idu u Hpv, dakle još jedan udarac Tk. A Todorić će morati prodati onaj helikopter kojim je svesrdno pokazivao šta je sve njegovo ali pitanje je ima li kome. Možda barem da dijelove proda npr. elise koje će poslije nekom poslužit za mačevanje pošto se vraćamo u srednji vijek. Nek stavi u oglas prodajem Helikopter kojim sam se ku*čio ili barem elise kupite za zemlju čudesa.

A baš si me nasmijao- malo smjeha u ovatmurna vremena

zlikovac


Možemo na poslovnom forumu otvoriti stranicu sa tom temom

[/quote]

Hm, ja sam pokušao otvoriti temu naziva nešto tipa Direktna kupnja/prodaja bez posrednika s nešto otprilike sljedećim tekstom:

"Evo da probamo tko želi, može se oprobati s direktnom kupnjom/prodajom bez raznih sumnjivih posrednika. Predlažem da dogovarate fer vrijednosti, koje se mogu ali ne moraju razlikovati od onih kreiranih na ZSE-u. Na ovim stranicama se možete samo prijavit za kupnju/prodaju određenog papira, a cijene možete dogovoriti ovdje javno ili putem privatnih poruka."

Al nemogu otvoriti temu sve mi zaključano,valjda jer samo još uvijek moderiran….a nemam baš sad više ni vremena istraživati,ispitivati moderatora, pa ako netko drugi hoće i može nek proba otvorit temu…ako ništa nek stoji za svaki slučaj kao rezevna varijanta….poz!
[/quote]

Glede ovoga, ja definitivno nemogu otvoriti novu temu, jer sam moderiran,pa ako ima tko drugi, koji nije moderiran, pa da otvori navedenu temu…….


POGLEDAJTE, Crobex +2,02 ……..kako je malo truda dovoljno za uspjeh, kako malo novaca
za sretniji dan ..i kako malo pameti za bolju budućnost …..

Čekam Sanaderovo zeleno svjetlo za našu burzu…pa nećemo valjda biti najgori !

čovjek koji 27.11 saziva ekonomsko vijeće i misli utjecati na zaustavljanje krize može samo naizmjence paliti zeleno,žuto,crveno,zeleno,žuto,crveno,………………………..i regulirati promet kada otkaže automatika na semaforu,pa taj kao da je jučer stigao iz Austrije,eeeeeej koliko je sati,dvanaest i kvarat, a najgori već jesmo

New Report

Close