Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poklopilo me u svega 3 blokade jutros, ali dolje nikako da me poklopi … upravo pokupio nešto HT-a
… od dosade

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!



Počeo iskrcaj na nekim dionicama ,nije dobro nikako .

Stalno pišeš jel ti teško napisat na kojima? [sealed]
[/quote]
Nema te ni na Šta smo danas tržili,prestani spamat forum.Da nisi ti Baron? [lol]

koje padaju?

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Jeste li zainteresirani za druženje?

Vaš link

Brodari su nam u komi


Brodari su nam u komi

Ne brini, imaju para ko blata, prije će banke bankrotirati [rolleyes]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

NAJVIŠE OD SVEGA INTERESIRAJU ME TOKOVI NOVCA ……. kud se slijevaju rijeke i rječice……..
a gsje su bare i barice…..gdje teče u zemlju…i usprkos zalijevanju je suho …i slične pretpostavke..
Hvala na svim poznatim informacijama..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

jao šta rade s inom i podravkom…pod hitno revidirat crobex.

Atlanska skoro u blokadi



Brodari su nam u komi

Ne brini, imaju para ko blata, prije će banke bankrotirati [rolleyes]
[/quote]

Banke obustavile kreditiranje brodara
Piše: Nevenka Horvat/EPEHA
Foto: Goran Šebelić/Cropix
——————————————————————————–

RIJEKA – Domaći brodari zaustavljaju investicije jer, kako kažu, banke su im poručile da ih u ovoj situaciji ne žele kreditirati. Počelo je, kaže prvi čovjek Uljanik plovidbe Dragutin Pavletić, objavom vodećih svjetskih brokerskih kuća da prestaju s procjenama brodova.

– Znali smo da će odmah reagirati i banke koje bez tih procjena ne žele davati kredite. Bojim se da nam jedna velika europska banka s kojom već duže radimo neće odobriti kredit za planiranu gradnju dva tankera u 3. maju i do daljnjega ćemo morati zaustaviti investicije – kaže Pavletić.

Drugi problem koji ih već “udara” je drastičan pad vozarina na tržištu tzv. suhih tereta. Najam brodskog prostora za “bulckove” pao je više od 70 posto. Ante Jerković, direktor dubrovačke Atlantske plovidbe, kompanije koja upravo ima flotu takvih brodova, kaže da stižu još Za brodarstvo prava kriza tek slijedi
Ivo Mustać slaže se s kolegom iz Dubrovnika da slijede jako gruba vremena za svjetsko brodarstvo, kao i s ocjenom da prava kriza tek slijedi, da će trajati najmanje dvije godine i da moraju čuvati svaki dolar vlastitog novca koji su uspjeli uprihoditi u proteklim “zlatnim godinama”. Kako u boljoj situaciji nisu ni strani brodari, sasvim je jasno da ogromni problemi uz već postojeće slijede i hrvatskim navozima. Ako njihovi klijenti ostaju bez bankovnog kapitala, ništa od toliko potrebnih novih narudžbi.

– Proteklih dana jedan je brodar svog panamaksa prodao ‘za vozarinu 0’. Plaćeno mu je samo gorivo i troškovi lučkih pristojbi. Ocjena da će preživjeti samo oni koji imaju dovoljnu količinu kapitala u rezervi. Atlantska na sreću ima dovoljno vlastitog novca za dvije-tri godine krize, a toliko će sigurno trajati – ističe Jerković.

Jerković kaže i da su u zavr-šnim razgovorima s jednom londonskom bankom oko zatvaranja 150 milijuna dolara teške kreditne linije. To je novac za gradnju pet brodova naručenih na Dalekom istoku.

– Vjerujem da će kredit odobriti jer smo im stari klijent ali uz znatno veće kamate te klauzulu prema kojoj svi daljnji poremećaji financijskog tržišta padaju na naš teret – dodaje Jerković. Tankerska plovidba iz Zadra do daljnjega obustavlja sve investicije.

– Banke su nam jasno dale do znanja da neće kreditirati takve poslove. Dovršit ćemo gradnju ovih sedam brodova koji su već na navozima i to je sve – kaže Ivo Mustać, predsjednik Uprave zadarskih tankeraša.
JL

Ich Boss, Du nix


Atlanska skoro u blokadi

kojoj?

atpl iskrcaj? 1500 dionica čeka nove vlasnike…

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

Koji stampedo


NAJVIŠE OD SVEGA INTERESIRAJU ME TOKOVI NOVCA ……. kud se slijevaju rijeke i rječice……..
a gsje su bare i barice…..gdje teče u zemlju…i usprkos zalijevanju je suho …i slične pretpostavke..
Hvala na svim poznatim informacijama..

Po tvom pitanju mi se cini da prvo moras shvatiti da novac ne postoji. Osim ove siće u nasim dzepovima. Postoji samo dug – a bankari ga od milja zovu novac.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

@ Novoseljak

Upravo ono što sam maloprije rekao, na redu je da banke popapaju cijelo gospodarsvo
od kojeg su imale dosada rast, Isto kao veći fondovi one koji su im prošle godine povećavali rast.

Kada to završe popapati će jedni druge jer više neće imati kaj papati … end of story

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close