Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi mislimo da će se ponovno vratiti onaj ludu rast od prošle godine.Pa će sve rasti ko divlja trava.
Postavlja se samo jedno pitanje.Tko će kupovati.Ovi koji su ostali su oprezni i uplašeni.Fondovi
imaju sve manje municije.Udjelničari izvlače udjele.IPO ulagači su uglavnom opečeni.Mirovinci mogu dizati tržište jedino kada gazde budu htjeli izaći.Oni čekaju nisko .Njima se ne žuri.


pohlepa je strašna stvar, tako da me danas-sutra panično uskakanje u vlak, pokušaj vraćanja izguljenog i dizanje cijena jeftino kupljenih dionica od svemogućih lešinara ne bi uopće iznenadio…a još tome radi se o Hrvatskoj…pa ovce se ne šišaju samo jednom…pohlepa kolega, pohlepa


gledam danas redove pred sda na tv
nemaju pojma ljudi zakaj su tu stali
no čim vide red, osjete neodoljivu želju da mu se priključe
što je duži red, želja je to veća
onaj jedan je rekao da će možda odustati kada dođe do šaltera
iz čega se može zaključiti da mu je jedini motiv stajanja u redu
užitak u vrlo sporom kretanju prema cilju
i da je prodaja dionica u ovoj priči ustvari potpuno sporedna stvar
jer da nije krenula ta priča s redovima
ne bi ljudi valjda ni prodavali
još mi je bila zanimljivija reakcija bf-a
prvo su rekli da ne daju ispod 4000
sad odjednom daju
a lovu od ine zbog stanja na tk kane potrošiti na obveznice
dakle, neće kupovati dionice jer su iste jeftine
a bf, valjda, ne kupuje jeftinu robu
toliko o vraćanju love od ine na tržište
blago nama

[shocked]

Ne žele sad kupovati dionice jer su prejeftine. Bolje uložiti u obveznice UniCredita i popušiti obzirom na stanje tal. banka vezano uz svj.financijsku krizu, a onda će ako što ostane kupovati dionice hrv. tvtki na TK nakon što se "kartel" nakrca i te iste proda braniteljskom fondu po 50% većim cijenama. Onda će Novoselec, Stojić i kompanija iz "kartela" tvrditi kako je to fer vrijednost. [bye]


Sva sreća da zatvaramo ranije. Kakvo je crvenilo u Amera bilo bi sad svega kod nas

Nemoj biti siguran, kada su ameri pali 9% i naši su menađerčići pokušali u startu tako nešto, a znamo da je završilo na -2, neka probaju i sutra slično će završiti jer je raja je puna casha i čeka na okidaču. Crobi će najvjerojatnije malo pasti, ali past će prvenstveno zbog INA-e. Po mom mišljenju to i ZABA su shebali i današnji dan, a problem je što većina ljudi kupuje i prodaje čoporativno, a da se INA danas zadržala na 2800, garantirano bi danas bili u plusu. U svakom slučaju trenutno mi štima i plus i minus.

Surround all arround when it hits the ground

bože moj koje mi novinare imamo. Prativši naše medije već sam se x puta uvjerio u nekompetenciju rtlovih i novinara s nove, ali i ovi naši poslovni portali su zakon. Pazi naslova

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=7fe2bb93-88cb-466d-8fee-553e4b1b8a61&open=sec

analiza …. tko je srušio inu …. i onda u članku navedu par fakata koje sam i ja mogao navesti i zaključe taj dio članka dodatnim pitanjima i … odu dalje. A svojevremeno sam razmišljao o pretplati

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....




Nadam se da je danasšnji dan pokazao sve!!!!!!

Naime ovih dana navršava se 2-godišnja manpulacija dionicom INA-e na TK ZSE HR, a tu manipulaciju dokazao je današnji trgovački dan rušenjem cijene za cca 6,4 , i to kako bi se ostali mali dioničari i preostali do sada neodlučni fondovi u zadnji tren predomislili.

Kakvu i koju ulogu u ovome svemu ima BF -potrebno je jedanput pogađati, ali to će se osvetiti vinovnicima, Što sami za sebe govore današnji komentari pojedinih branitelja na HRT-u

E branitelji- kako to gordo zvući , mogli ste nas i HR obraniti još jednom, odnosno u ovom slučaju naše interese i interese HR, a ne samo interese korumpiranih pojedinaca, a kako to što se je dogodilo i šta se događa drugačije nazvati.

Ovo sve , malo je reć, boli, previše boli.

P.S. Nisam gubitnik na INA-inoj dionici, čak što više, ali ipak boli nepravda i manipulacija masama

Najžalosnije od svega je to što se isti scenario od početkatrgovanja događa sa dionicom HT, što će u ovom slučaju korisno završti za DT, i jedino za njega.
Neki ovdje se nadaju izvanrednoj dividendi, a recite molim lijepo zašto i ih HT podijelio kada DT može jeftino kupovati dionice na tržištu , znajuči unaprijed da će ih kada se jeftino napuni do cca 74,99% sutra platiti sebi isplaćenom dividendom u tom slučaju koristeći se ukupno zadržanim dobitima.
Koji smo mi naivci, opet manipulacije.

A regulator izgleda regulira tržište u interesu stranaca i ostali osim zaštite interesam malih dioničara, malih dioniča, koda da ga netko drugi plaća , a ne porezni obveznici.

Zahvalan na strpljenju.

jedva čekam reakciju udruženja fondova na epizodu ‘ne damo za manje od 4000’ => ‘2800 je ok’…
naime, treba se brinuti za povjerenje ulagača u tržište kapitala… 🙁

[/quote]

A ja jedva čekam reakciju Udruga branitelja i samih branitelja , što se tiće prodavanja udjela (bravo Kosorica ovo si maestralno izvela, kao uglavnom i sve do sada, a posljedice tek slijede, nadam se po tebe, osim ako nisi umislila da braniš branitelje od njh samih, kao što je to bilo prije cca 3 mj.

[/quote]

BF je dobro napravio što je prodao dionice MOL-u, da ih nije prodao uz ovakav pad INA-e i Ht-a branitelji bi nahrupili van i tek bi onda bilo svega. Po meni je ovo opravdan potez, ali to što nije dozvoljena licitacija između MOL-a, OMV-a, GAZPROM-a, ili nekog četvrtog to je jedno savim drugo pitanje.

Surround all arround when it hits the ground

KRIZA POVJERENJA

Novčane injekcije ECB-a ne funkcioniraju
Milijarde eura koje je Europska središnja banka (ECB) ubrizgala na tržišta novca od početka krize u pokušaju da potakne banke na međusobno kreditiranje i odobravanje zajmova drugim kompanijama očito ne funkcioniraju, pišu u četvrtak europski mediji
Foto: Arhiv
Umjesto toga, europske banke radije novac ponovno polažu kod ECB-a. Banke su tako u zadnjem tjednu rujna, prema posljednjim raspoloživim podacima u sklopu mehanizma ECB-a za polaganje prekomjerne likvidnosti, koji bankama omogućava da preko noći pri ECB-u pohranjuju svoja sredstva, polagale sve veće iznose u to posljednje sigurno utočište za svoj novac.

U utorak prošloga tjedna banke su kod središnje banke pohranile 1,4 milijarde eura, a ta je brojka do prošlog četvrtka već porasla na 4,2 milijardi eura, da bi dan kasnije poskočila na 28 milijardi eura.

Ovog su ponedjeljka banke preko noći položile 44 milijarde eura, a u utorak, prema posljednjim raspoloživim podacima, ta se brojka više nego udvostručila, dosegnuvši 102,8 milijardi.

Neimenovani dužnosnik iz ECB-a za europski je tisak izjavio kako se to nikad ranije nije dogodilo. ‘Vrlo je neobično što banke to čine’, kazao je.

‘Kada ne biste na umu imali gospodarska previranja, pomislili biste da se radi o neekonomskoj odluci’, kazao je dužnosnik, pojašnjavajući da se banke kod ECB-a zadužuju po stopi od 4,8 posto, no kada iste količine sredstava ponovno kod nje pohrane, ostvaruju zaradu od svega 3,8 posto.

‘Tako one gube novac’, tumači dalje dužnosnik. ‘Mehanizam za polaganje dodatne likvidnosti u središnjoj banci nije zamišljen za čuvanje novca. Služi kao zadnje utočište kada banka ne može ništa drugo s njim učiniti’, kazao je dužnosnik, dodajući kako je to dokaz da na tržištu nedostaje povjerenja.

‘Banke stoga razmišljaju da kad već gube novac, bolje je da ga gube na sigurnom mjestu, kod ECB-a’, tumači dalje dužnosnik, našalivši se kako barem ECB nešto zaradi na tim transakcijama.

ECB i ostale vodeće središnje banke u svijetu već od prošle godine u svjetlu globalnih previranja na financijskim tržištima, prouzročenih krizom na američkom tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova, nastoje opskrbiti tržišta novca dodatnom likvidnošću, koje im je posljednjih tjedana uvelike manjkalo.

ECB je tako bankama pribavila već 100 milijardi eura s rokom dospijeća od jednog ili tjedan dana.

NIJE DOBRO !!! [bye]

gđe si Znanče, majku mu staru………….nema te ko ni fondova na bidu [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



Nadam se da je danasšnji dan pokazao sve!!!!!!

Naime ovih dana navršava se 2-godišnja manpulacija dionicom INA-e na TK ZSE HR, a tu manipulaciju dokazao je današnji trgovački dan rušenjem cijene za cca 6,4 , i to kako bi se ostali mali dioničari i preostali do sada neodlučni fondovi u zadnji tren predomislili.

Kakvu i koju ulogu u ovome svemu ima BF -potrebno je jedanput pogađati, ali to će se osvetiti vinovnicima, Što sami za sebe govore današnji komentari pojedinih branitelja na HRT-u

E branitelji- kako to gordo zvući , mogli ste nas i HR obraniti još jednom, odnosno u ovom slučaju naše interese i interese HR, a ne samo interese korumpiranih pojedinaca, a kako to što se je dogodilo i šta se događa drugačije nazvati.

Ovo sve , malo je reć, boli, previše boli.

P.S. Nisam gubitnik na INA-inoj dionici, čak što više, ali ipak boli nepravda i manipulacija masama

Najžalosnije od svega je to što se isti scenario od početkatrgovanja događa sa dionicom HT, što će u ovom slučaju korisno završti za DT, i jedino za njega.
Neki ovdje se nadaju izvanrednoj dividendi, a recite molim lijepo zašto i ih HT podijelio kada DT može jeftino kupovati dionice na tržištu , znajuči unaprijed da će ih kada se jeftino napuni do cca 74,99% sutra platiti sebi isplaćenom dividendom u tom slučaju koristeći se ukupno zadržanim dobitima.
Koji smo mi naivci, opet manipulacije.

A regulator izgleda regulira tržište u interesu stranaca i ostali osim zaštite interesam malih dioničara, malih dioniča, koda da ga netko drugi plaća , a ne porezni obveznici.

Zahvalan na strpljenju.

jedva čekam reakciju udruženja fondova na epizodu ‘ne damo za manje od 4000’ => ‘2800 je ok’…
naime, treba se brinuti za povjerenje ulagača u tržište kapitala… 🙁

[/quote]
to znaci da nece biti dodatnih bonusa za njih?
e onda ce nas morati jos jace ocerupati
najbolji fond erste braniteljski, ulozio nista; prinos skoro 4000 za inu

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Evo malo sam gledao top10 i ne mogu vjerovati da su PBZ i HPB počeli kupovati dionice a do jučer su bili najveći prodavači bar na onima koje ja pratim pa se pitam dali to išta znači???????????????????????????????

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Točno vlada nepovjerenje i teško je doći do gotovine. Goldman Sachs se zaduživao kod banaka uz kamatu od 10 posto! Druge koje su potonule imale su kamate do 25 posto!? Zašto?
Uopće više nisu tražile garancije kod transakcija te su kupci nakon mjesec dva jednostavno odustajali bez IMALO RIZIKA!!!!
ČISTA LAKOMOST!!
Goldman Sachs ima najkonzervativnije poslovanje i uzima velike garancije!!!!!!
Zato je OPSTAO!!!!
Stvar povjerenja i imiđa s tvrtkama kojim posluje!
I gdje sada i kome, dati gotovinu a da si siguran da će ti VRATITI????


Evo malo sam gledao top10 i ne mogu vjerovati da su PBZ i HPB počeli kupovati dionice a do jučer su bili najveći prodavači bar na onima koje ja pratim pa se pitam dali to išta znači???????????????????????????????

1.ne idemo nikuda dok se ne nakrcaju
2.oni bi krcali ali nemaju s čim (čeka se lova od jedINE)
3.prerano je za x-mass rally, lako je dignut ali treba to i držati visoko do kraja godine [lol]

Heaven or Las Vegas

Cijena INE od 2800 kn u javnoj ponudi je fenomenalna,tržišna cijena ADRS – P-A je katastrofalna,treba pitati fondove zašto su plaćali 2900 ili više za INU kada su naftne tvrtke u svijetu izgubile u kratkom roku 50 % cijene? Zašto ignoriraju dionicu ADRS -P-A koja je pala na cijene od prije 5 godina.
Adris je jedina tvrtka u HR koja vraća prije prodane tvrtke stranim vlasnicima ( Duhan Zagreb,Mari mirna, Hoteli Katarina )
Očito da strani špekulanti ruše cijenu ove dionice,domaći investitori su ravnodušni ili su ovisnici koji puše amaričke cigarete i pljuju u tanjur iz koga se hrane.

strvinar


Evo malo sam gledao top10 i ne mogu vjerovati da su PBZ i HPB počeli kupovati dionice a do jučer su bili najveći prodavači bar na onima koje ja pratim pa se pitam dali to išta znači???????????????????????????????

Pitam se kada će već taj IPO za HPB ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Drugari koliko je tezak ovaj lik na prodaji INE na cijeni 2550kn?

cca. 120 kg [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ne mogu niti zamisliti sutrašnje trgovanje poslije današnjeg Bloody Thursday-a kod prako bare.

Prinos? Tigrus?
Sutra raketiranje? lansiranje u orbitu? Pozitivne blokade?

UP UP

New Report

Close