Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



evo prvi nalog na INA-R-A 1.511 kn…ako još i to prođe, a ovi naši vrli regulatori ne odreagiraju, onda smo stvarno dno dna…glavno da se hanfine reklame vrte cijele dane na htv-u

ako ste izgubili danas ne panicarite,sutra je novi daaan
[lol]
[/quote]

… mozete i sutra popusiti



evo prvi nalog na INA-R-A 1.511 kn…ako još i to prođe, a ovi naši vrli regulatori ne odreagiraju, onda smo stvarno dno dna…glavno da se hanfine reklame vrte cijele dane na htv-u

ako ste izgubili danas ne panicarite,sutra je novi daaan
[lol]
[/quote]

ne mogu a da ne dodam …"sutra ćete izgubiti još više"
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Sva sreća da zatvaramo ranije. Kakvo je crvenilo u Amera bilo bi sad svega kod nas


U svakom slučaju, bolje da takvi ne pišu ovdje i truju ovaj prostor. Kad misle da su tako jako pametni, a očito to nije to, bolje da ostanu pametni samo sebi. Kad već nemamo ‘ignore’.


Ako nisu pametni, onda bar dobro pogađaju pad. [thumbsup]

Ovi koji zagovaraju taktiku "KUPUJ KUPUJ bez mozga", nikako da pogode kad ćemo UP UP.

Zašto uvesti ignore funkciju, kad je ovo demokratski i javni forum?
UP UP

… a sutra je u Njemačkoj praznik.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

ivek je samo imao informaciju, kao i onaj iz AZ mirovinskog pa su pricali to sto jesu
mislim čak da je i spominjao da će doci do krize u americi zbog hipotekarnih kredita i to baš u 9 mjesecu
sve to je on znao u 3-4 mjesecu
ili je on baš jako pametan

Nadam se da je danasšnji dan pokazao sve!!!!!!

Naime ovih dana navršava se 2-godišnja manpulacija dionicom INA-e na TK ZSE HR, a tu manipulaciju dokazao je današnji trgovački dan rušenjem cijene za cca 6,4 , i to kako bi se ostali mali dioničari i preostali do sada neodlučni fondovi u zadnji tren predomislili.

Kakvu i koju ulogu u ovome svemu ima BF -potrebno je jedanput pogađati, ali to će se osvetiti vinovnicima, Što sami za sebe govore današnji komentari pojedinih branitelja na HRT-u

E branitelji- kako to gordo zvući , mogli ste nas i HR obraniti još jednom, odnosno u ovom slučaju naše interese i interese HR, a ne samo interese korumpiranih pojedinaca, a kako to što se je dogodilo i šta se događa drugačije nazvati.

Ovo sve , malo je reć, boli, previše boli.

P.S. Nisam gubitnik na INA-inoj dionici, čak što više, ali ipak boli nepravda i manipulacija masama

Najžalosnije od svega je to što se isti scenario od početkatrgovanja događa sa dionicom HT, što će u ovom slučaju korisno završti za DT, i jedino za njega.
Neki ovdje se nadaju izvanrednoj dividendi, a recite molim lijepo zašto i ih HT podijelio kada DT može jeftino kupovati dionice na tržištu , znajuči unaprijed da će ih kada se jeftino napuni do cca 74,99% sutra platiti sebi isplaćenom dividendom u tom slučaju koristeći se ukupno zadržanim dobitima.
Koji smo mi naivci, opet manipulacije.

A regulator izgleda regulira tržište u interesu stranaca i ostali osim zaštite interesam malih dioničara, malih dioniča, koda da ga netko drugi plaća , a ne porezni obveznici.

Zahvalan na strpljenju.

Puno fond managera ovdje izgleda radi u fušu, kolika je tarifa po postu ?
Usput prodaju nečije, a kupuju samo na virtualki [lol]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Evo samo da vam prenesem iskrene pozdtrave od kolege gurua Iveka123, sjećate ga se. To vam je onaj dečko kaj je imal garfilda kaj se držal za vertikalni zid, padal je ko kruška sa stabla.

Anyway, veli mi Ivek da vas sve skupa puno pozdravlja i pita di je Crobex, te jeste li sigurni da znate gdje ce biti do N.G.

Pozdrav Ivek123 [thumbsup]

Pozdravi i ti Iveka, i poruči mu da su moji novi targeti:
target1 crobex 2.234
target2 crobex 1.934
target3
target4
u roku godinu dana
[yawn]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Nadam se da je danasšnji dan pokazao sve!!!!!!

Naime ovih dana navršava se 2-godišnja manpulacija dionicom INA-e na TK ZSE HR, a tu manipulaciju dokazao je današnji trgovački dan rušenjem cijene za cca 6,4 , i to kako bi se ostali mali dioničari i preostali do sada neodlučni fondovi u zadnji tren predomislili.

Kakvu i koju ulogu u ovome svemu ima BF -potrebno je jedanput pogađati, ali to će se osvetiti vinovnicima, Što sami za sebe govore današnji komentari pojedinih branitelja na HRT-u

E branitelji- kako to gordo zvući , mogli ste nas i HR obraniti još jednom, odnosno u ovom slučaju naše interese i interese HR, a ne samo interese korumpiranih pojedinaca, a kako to što se je dogodilo i šta se događa drugačije nazvati.

Ovo sve , malo je reć, boli, previše boli.

P.S. Nisam gubitnik na INA-inoj dionici, čak što više, ali ipak boli nepravda i manipulacija masama

Najžalosnije od svega je to što se isti scenario od početkatrgovanja događa sa dionicom HT, što će u ovom slučaju korisno završti za DT, i jedino za njega.
Neki ovdje se nadaju izvanrednoj dividendi, a recite molim lijepo zašto i ih HT podijelio kada DT može jeftino kupovati dionice na tržištu , znajuči unaprijed da će ih kada se jeftino napuni do cca 74,99% sutra platiti sebi isplaćenom dividendom u tom slučaju koristeći se ukupno zadržanim dobitima.
Koji smo mi naivci, opet manipulacije.

A regulator izgleda regulira tržište u interesu stranaca i ostali osim zaštite interesam malih dioničara, malih dioniča, koda da ga netko drugi plaća , a ne porezni obveznici.

Zahvalan na strpljenju.

jedva čekam reakciju udruženja fondova na epizodu ‘ne damo za manje od 4000’ => ‘2800 je ok’…
naime, treba se brinuti za povjerenje ulagača u tržište kapitala… 🙁

www.knjigara.com



Danas Crobex na otvaranju ide u zeleno oko +1,5%, a zatim pad na – 2% uz zatvaranje na -1,5%.
Pozdrav!

Bravo majstore! [thumbsup]
[/quote]

hehe, što ti je stara iskusna vrana………… [thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!




evo prvi nalog na INA-R-A 1.511 kn…ako još i to prođe, a ovi naši vrli regulatori ne odreagiraju, onda smo stvarno dno dna…glavno da se hanfine reklame vrte cijele dane na htv-u

ako ste izgubili danas ne panicarite,sutra je novi daaan
[lol]
[/quote]

ne mogu a da ne dodam …"sutra ćete izgubiti još više"
[wink]
[/quote]
neću jer nemam inu ali svejedno sam popušio ko i svi vi

[cry]



Nadam se da je danasšnji dan pokazao sve!!!!!!

Naime ovih dana navršava se 2-godišnja manpulacija dionicom INA-e na TK ZSE HR, a tu manipulaciju dokazao je današnji trgovački dan rušenjem cijene za cca 6,4 , i to kako bi se ostali mali dioničari i preostali do sada neodlučni fondovi u zadnji tren predomislili.

Kakvu i koju ulogu u ovome svemu ima BF -potrebno je jedanput pogađati, ali to će se osvetiti vinovnicima, Što sami za sebe govore današnji komentari pojedinih branitelja na HRT-u

E branitelji- kako to gordo zvući , mogli ste nas i HR obraniti još jednom, odnosno u ovom slučaju naše interese i interese HR, a ne samo interese korumpiranih pojedinaca, a kako to što se je dogodilo i šta se događa drugačije nazvati.

Ovo sve , malo je reć, boli, previše boli.

P.S. Nisam gubitnik na INA-inoj dionici, čak što više, ali ipak boli nepravda i manipulacija masama

Najžalosnije od svega je to što se isti scenario od početkatrgovanja događa sa dionicom HT, što će u ovom slučaju korisno završti za DT, i jedino za njega.
Neki ovdje se nadaju izvanrednoj dividendi, a recite molim lijepo zašto i ih HT podijelio kada DT može jeftino kupovati dionice na tržištu , znajuči unaprijed da će ih kada se jeftino napuni do cca 74,99% sutra platiti sebi isplaćenom dividendom u tom slučaju koristeći se ukupno zadržanim dobitima.
Koji smo mi naivci, opet manipulacije.

A regulator izgleda regulira tržište u interesu stranaca i ostali osim zaštite interesam malih dioničara, malih dioniča, koda da ga netko drugi plaća , a ne porezni obveznici.

Zahvalan na strpljenju.

jedva čekam reakciju udruženja fondova na epizodu ‘ne damo za manje od 4000’ => ‘2800 je ok’…
naime, treba se brinuti za povjerenje ulagača u tržište kapitala… 🙁

[/quote]

A ja jedva čekam reakciju Udruga branitelja i samih branitelja , što se tiće prodavanja udjela (bravo Kosorica ovo si maestralno izvela, kao uglavnom i sve do sada, a posljedice tek slijede, nadam se po tebe, osim ako nisi umislila da braniš branitelje od njh samih, kao što je to bilo prije cca 3 mj.


ivek je samo imao informaciju, kao i onaj iz AZ mirovinskog pa su pricali to sto jesu
mislim čak da je i spominjao da će doci do krize u americi zbog hipotekarnih kredita i to baš u 9 mjesecu
sve to je on znao u 3-4 mjesecu
ili je on baš jako pametan

Koga smetaju manifesti neka preskoći.

Ivek je bi o legenda.Nikada nije bio destruktivan ni prepotentan.Bio je PAMETAN i još je jer sve možemo izgubiti osim pameti.Ona je uvijek sa nama.A najveća pamet u ovom poslu je prepoznati pametnijeg od sebe.A Ivek je bio informiraniji/ništa ne pada sa neba/ i sigurno nikome od nas svojim pisanjem nije naštetio.Dapaće,možda je nekoga i zaustavio u bezglavom srljanju.Ja sam na burzi samo jednu godinu i po i doživio sam ludovanje u rastu i sada devet mjeseci agonije.Ovo se događa jednom u deset dvadest godina.Ali kako je danas životni tempo sve brži možda se ponovi i ranije.

Svi mislimo da će se ponovno vratiti onaj ludu rast od prošle godine.Pa će sve rasti ko divlja trava.
Postavlja se samo jedno pitanje.Tko će kupovati.Ovi koji su ostali su oprezni i uplašeni.Fondovi
imaju sve manje municije.Udjelničari izvlače udjele.IPO ulagači su uglavnom opečeni.Mirovinci mogu dizati tržište jedino kada gazde budu htjeli izaći.Oni čekaju nisko .Njima se ne žuri.

Jedina nada je kupiti jeftinu podcjenjenu dionicu dobre firme u prošlosti,sadašnjosti i izvjesno
budućnosti,koja i dalje dobro posluje.A ne koja će dobro poslovati.Sadašnje multiple moraju biti
za ubit ,pa bi tek za nekoliko godina mogli dobro profitirati.

U ovom ludilu i dnevnom trejdanju zapostavljeni su fundamenti.A to je jako opasno.Veliki ulagači
vode neku politiku čuvanja cijene smeća.Svi smo zaboravili da je bitna vrijednost firme i dionice,a ne
samo cijena,minimalna ,maksimalna,target i ostale tehničke prevare.

Što mislite zbog ćega se događaju ovakvi potresi u Americi.Štampali su papire po nominali koji su imali pokriće.Špekulanti su te papire prodavali skuplje/p/bv 3,4,5,5,7,8,9,10…/.Da li ste vidjeli
ovakvih dionica na našem tržištu.Ima ih koliko hoćeš.Proradiće će oni.A ako ne prorade?Kriv će biti
Sanader i Samodol.

Danas je dod nas sve neselektivno palo.

Na trulom zapadu financijske skočile preko dest posta,a automobilska industrija pala 10%.

Nadam se da ste iskoristilu šansu i selektivno nešto prodali i kupili podcijenjeno.Ako već veliki
investitori ne rade svoj posao ,a posao bi im trebao biti uravnoteženje vrijednosti dionica ,a ako se pojave razlike oni bi trebali koristiti prilike.Ako neće oni koristimo mi.

A oni će ćuvati i kupovati optime,magme i sl. pa makar im prijetio i bankrot.Ma to i nije važno jer
penzije se isplačuju tek za desetak godina.

gledam danas redove pred sda na tv
nemaju pojma ljudi zakaj su tu stali
no čim vide red, osjete neodoljivu želju da mu se priključe
što je duži red, želja je to veća
onaj jedan je rekao da će možda odustati kada dođe do šaltera
iz čega se može zaključiti da mu je jedini motiv stajanja u redu
užitak u vrlo sporom kretanju prema cilju
i da je prodaja dionica u ovoj priči ustvari potpuno sporedna stvar
jer da nije krenula ta priča s redovima
ne bi ljudi valjda ni prodavali
još mi je bila zanimljivija reakcija bf-a
prvo su rekli da ne daju ispod 4000
sad odjednom daju
a lovu od ine zbog stanja na tk kane potrošiti na obveznice
dakle, neće kupovati dionice jer su iste jeftine
a bf, valjda, ne kupuje jeftinu robu
toliko o vraćanju love od ine na tržište
blago nama

[shocked]

free tibet

New Report

Close