Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo danasnje otvaranje amera nije iznenadjujuće … kupci s početka tjedna uzimaju profit…

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
3.037,69 1.56% 103.216.620,84 kn 62.626.234,08 kn 40.590.386,76 kn 0,00 kn

Ajmo ameri, sve je na vama…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



kladionica je otvorena jos 8 minuta.

treba samo paziti da teta na šalteru nebude prezaposlena zadnjih par minuta , pa da ne stignete uplatiti listić [lol]
[/quote]

ko se kladio – kladio se.
vidjeti cemo.
sanse su 50:50
isto toliko je koeficijent!

"Fond branitelja odlučio je prodati sve svoje dionice Ine Molu. Odlučili smo to na temelju projekcija kretanja cijena dionica koje je Upravnom odboru iznio predsjednik Uprave Erste Investa i fond menadžer braniteljskog fonda Josip Glavaš", kazala je Kosor okupljenim novinarima.
Fondu branitelja je na prvom mjestu održavanje likvidnosti i stabilnosti s obzirom na situaciju na tržištu. U sljedećem razdoblju fond će razmisliti u koja će izdanja ići, ali ulagat će se ponajprije u konzervativne papire – najvjerojatnije obveznice i depozite", kazao je Glavaš u razgovoru za Business.hr"

Kako bi ovo moglo pomoći onima koji očekuju da se milijarde od prodaje INA-e sliju na ZSE?
BSN [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


"Fond branitelja odlučio je prodati sve svoje dionice Ine Molu. Odlučili smo to na temelju projekcija kretanja cijena dionica koje je Upravnom odboru iznio predsjednik Uprave Erste Investa i fond menadžer braniteljskog fonda Josip Glavaš", kazala je Kosor okupljenim novinarima.
Fondu branitelja je na prvom mjestu održavanje likvidnosti i stabilnosti s obzirom na situaciju na tržištu. U sljedećem razdoblju fond će razmisliti u koja će izdanja ići, ali ulagat će se ponajprije u konzervativne papire – najvjerojatnije obveznice i depozite", kazao je Glavaš u razgovoru za Business.hr"

Kako bi ovo moglo pomoći onima koji očekuju da se milijarde od prodaje INA-e sliju na ZSE?
BSN [bye]


a to znači da će prodavatelji obveznica moći lakše naći kupca, a i ovi depoziti nekog vraga budu značili u bilancama banaka

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Po mojoj procjeni, OIF su spali na oko 3 milijarde kuna hrvatskih dionica.
INA: BF+Auctor+OMF+OIF+Ulagači = 6-7 milijardi kuna.

Mogu s našim malim tržištem što god hoće.
Samo se bojim novog IPO-a.

Ententinis – od BF to je očekivano, možda piknu nešto HT-a.

Najgora godina na ZSE-u: Ne očekujte oporavak

Najgora godina na Zagrebačkoj burzi od njenog osnivanja za sve više ulagača pretvara se u dramu koja ne daje naznake sretnog kraja, a razmjere njihova očaja u utorak je najbolje pokazala anonimna prijetnja bombom u zgradi Zagrebačke burze.
Vaš link

A mozda piknu malo PTKM.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Najgora godina na ZSE-u: Ne očekujte oporavak

Najgora godina na Zagrebačkoj burzi od njenog osnivanja za sve više ulagača pretvara se u dramu koja ne daje naznake sretnog kraja, a razmjere njihova očaja u utorak je najbolje pokazala anonimna prijetnja bombom u zgradi Zagrebačke burze.
Vaš link

Volim kad se izvadi dio članka, evo ja ću drugi dio

HT bi se mogao oduprijeti silaznom trendu

"Na regionalnim burzama možemo očekivati nastavak izražene volatilnosti, a dionice koje bi se trebale oduprijeti nastavku pada su one relativno nisko zaduženih kompanija velike tržišne kapitalizacije, te onih koje osiguravaju izdašnu dividendu", zaključak je analize o strategiji ulaganja u srednjoj i istočnoj Europi analitičara Erste banke. Od hrvatskih izdanja u tom kontekstu spominju jedino HT. Ersteovi analitičari su kao najmanje rizične dionice u regiji izabrali one iz prehrambenog, farmaceutskog i telekom sektora, a zbog ocjene kako nisu izložene sumnjivim američkim izvedenicama, kao dobar izbor prvi put nakon izbijanja krize spominju i bankarske dionice. Kao loš izbor naveli su dionice iz građevinskog sektora, prerade sirovina i turističkih, odnosno hotelskih dionica. Što se Hrvatske tiče, indeks optimizma financijaša ZEW-Erste Group Bank Sentiment Indicator CEE se znatno poboljšao, a čak 66,7 posto anketiranih u sljedećih pola godine očekuje rast cijena hrvatskih dionica.


Najgora godina na ZSE-u: Ne očekujte oporavak

Najgora godina na Zagrebačkoj burzi od njenog osnivanja za sve više ulagača pretvara se u dramu koja ne daje naznake sretnog kraja, a razmjere njihova očaja u utorak je najbolje pokazala anonimna prijetnja bombom u zgradi Zagrebačke burze.
Vaš link


Kako samo krecu nabrijavanja za rusenje HT u pon .
Prije bih rekao najbolja godina – za one koji imaju love. Pritom mislim na malo vise love. Dobro iskoristena kriza u Americi za rusenje cijena i preuzimanje dionica od manjih riba. Uvijek postoje dvije strane. Za MOL je ova kriza dobro dosla. Za MF isto tako. A ima to jos poduzetnika koji su ove godine podebaljali svoje pozicije.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Predsjednik Uprave Transadrije kupio jednu dionicu

Predsjednik Uprave Transadrije Marijan Ključariček izvijestio je Zagrebačku burzu da je 29. rujna temeljem ugovora o prodaji dionica stekao jednu dionicu te tvrtke.
Nakon tog stjecanja posjeduje 54 dionice riječkog špeditera koje čine 0,1878 posto temeljnog kapitala i daju isto toliko glasačkih prava na glavnoj skupštini.

[lol]


Predsjednik Uprave Transadrije kupio jednu dionicu

Predsjednik Uprave Transadrije Marijan Ključariček izvijestio je Zagrebačku burzu da je 29. rujna temeljem ugovora o prodaji dionica stekao jednu dionicu te tvrtke.
Nakon tog stjecanja posjeduje 54 dionice riječkog špeditera koje čine 0,1878 posto temeljnog kapitala i daju isto toliko glasačkih prava na glavnoj skupštini.

[lol]

kakva vijest .. kupio jednu dionicu i onda obavijestio burzu .. hehe .. prejako ..

predlažem ak netko ima kafic u zagreb gradu pa da stavi jednu vecu plazmu kao ono kad se gleda juropprvenstvo u fudbalu
pa da pratimo jahu il blumberga pa da navijamo
il da sienbisi gledamo uzivo

pa nek bolj pobjedi

kaj znaci oko 1 ujutro se bu znalo kak nam ide u susjednoj i nesvrstanoj socijalistickoj republici indijanladu

Postanite Eu-robovi



Najgora godina na ZSE-u: Ne očekujte oporavak

Najgora godina na Zagrebačkoj burzi od njenog osnivanja za sve više ulagača pretvara se u dramu koja ne daje naznake sretnog kraja, a razmjere njihova očaja u utorak je najbolje pokazala anonimna prijetnja bombom u zgradi Zagrebačke burze.
Vaš link


Kako samo krecu nabrijavanja za rusenje HT u pon .
Prije bih rekao najbolja godina – za one koji imaju love. Pritom mislim na malo vise love. Dobro iskoristena kriza u Americi za rusenje cijena i preuzimanje dionica od manjih riba. Uvijek postoje dvije strane. Za MOL je ova kriza dobro dosla. Za MF isto tako. A ima to jos poduzetnika koji su ove godine podebaljali svoje pozicije.
[/quote]

Bez brige za HT, tko je imao strpljenja čekati godinu dana, izdržati će još koji mjesec, dok naleti
grabežljivaca ne prođu, a onda, … BERBA !!! (kako reče strikan u onome izbornom spotu [thumbsup])

usputno ovo bi trebalo kao biti bitno:

Vaš link

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Koja sam ja budala, uložim 200 tisuća kuna na koeficijent fifti, fifti. I sad gledam prdonje američke kak se na cnbciju i ostalim ijima prave pametni…"mi bi ovo ovako, a mi bi ovo onako" Sunce im njihovo baš me zanima da li one njihove tajne službe provjeravaju ko je kupovao na DOW minus 700 bodova, a ko ga je jučer prodavao.

I kao slučajno danas senat glasa van radnog vremena burze, da se lošim vjestima, koje dolaze ko po traci, sruši još malo i kupi.

Al sjetio sam se ja kako ću im doskočiti. Prijavio sam Karduma, Samodola i Motušića na lutriju za US vizu. Hebeš 15$ puta tri…ako se samo jednog riješimo na konju smo, a ameri će tek onda naučiti pravo značenje riječi kao "manipulacija" "recesija" i sl.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

New Report

Close