Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Koja smo mi banda na ZSE, pa ovoga nema nigdje!
Dow -64.08 -0.59% 10,853.43
NASDAQ -21.67 -0.99% 2,158.24
S&P -12.92 -1.08% 1,179.78



Koliko smo mi pali jučer kad je DJIA bio na -4%,a DAX na -5% ?

Bili smo jedva na -2%, jel tako.
Eto ti ga na sad.

Danas nije bilo baš previše odbijanca.
Sutra nastavljamo u revijalnom tonu.
Tako je bilo i 15.04. Mora se desiti odbijanac.
Ali tada je situacija u svijetu bula puuuuno bolja.
[/quote]

Apsolutno se slažem sa kolegom, neki će pomisliti da kolega piše crno, ne i ipak ne, kolega je apsolutno REALAN i vidi malo dalje od dnevnog trgovanja.
[bye]

http://www.thestreet.com/_yahoo/markets/marketfeatures/10437585.html?cm_ven=YAHOO&cm_cat=FREE&cm_ite=NA
Jesu kod nas nešto napravili – JESU
Rasprodaju ernt atpl ht i sl. da bi držali inu
Svaka čast kapa dolje, svi za jednu; najbolji izbor

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti



Ništa ne pada vječno, kao što ni ne raste vječno, koliko god to u nekim trenucima izgledalo. I nitko ne zna kad će odbijanac (osim djelomično market-makeri). Prema tome, tko ima novaca neka polako kupuje na rasprodaji, tko je u dionicama neka malo šeće i bavi se drugim stvarima, eventualno promijeni neku dionicu za neku drugu bolju…

reci 2-3 npr. bolje
ovo je sve općenita spika…

treba sam slušat pesimiste prije 2-3 mjeseca i bataliti sve…

[/quote]

Bila su vremena kad su ljudi (Ivek i ekipa) upozoravali na predstojeći pad. Tad je bilo vrijeme za prodavati (prije skoro godinu dana, i sve do početka ove godine). Sad nakon što je crobex pao oko 40%, uglavnom je prekasno za to. Ukoliko pak smatrate da ste u krivim dionicama, i ako ste sigurni da će neke druge narasti daleko brže (više) od ovih u kojima ste vi, onda je razložno promijeniti ih. sad izlaziti cijelim portfeljem i stajati u kešu, meni se zbilja čini neopravdano i nerazborito.

I tako …
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=40ec26c4-e1c5-4c9b-97ca-81354fada102

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti

Danas sam se vratila na burzu u velikom stilu.
– današnji je promet velik, ali u njemu su i neki moji promili.
– najprije sam prodavala INU, a imala sam i nešto slobodnog keša.

– puno toga sam kupovala.
– zbilja nisam znala što bih prije kupila.
– ipak najviše sam se nakupovala HT.
– zahvaljujem se prodavačima na više nego pristupačnim cijenama.

– možda sam i pogriješila, ali nakupovala sam se HT-a.
– može tržište roknuti i još dosta dolje.
– ali nadam se solidnoj dividendi HT-a

– I love this game.
Pozdrav !


He,he, e ovo je dno, tako ono izgleda!
Sutra kad se glave razbistre u plusic, a onda polako polako u sve jaci i sigurniji plus.
Prodavateljima ostaje gorak okus, cestitke kupcima!
Ili kako ono ide "ko je jamio jamio je"!

Jeste li sigurni kolega?
Mislim da će se stagnacija nastaviti, jer nitko ne želi ulaziti u ovo vrijeme u dionice.

Fondovi će nakon ovoga danas popaliti GROUND ZERO.
Ostali veliki fondovi čekaju kupnju za kikiriki.
Oni ne misle spašavati male dioničare.

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić

Ako se ne varam certifikat HT-a je bio na 255 KN, pa se zato danas i rušio do te cijene s namjerom da mu pukne certifikat, a nakon toga počeo rasti. Kako su gotovo sve dionice otišle duboko u prerasprodano područje, sutra nas bi znao tokom dana čekati odbijanac na gore. Na nekim dionicama RSI skoro dotaknuo 0, što je veliki pokazatelj odbijanca.



He,he, e ovo je dno, tako ono izgleda!
Sutra kad se glave razbistre u plusic, a onda polako polako u sve jaci i sigurniji plus.
Prodavateljima ostaje gorak okus, cestitke kupcima!
Ili kako ono ide "ko je jamio jamio je"!

Jeste li sigurni kolega?
Mislim da će se stagnacija nastaviti, jer nitko ne želi ulaziti u ovo vrijeme u dionice.

Fondovi će nakon ovoga danas popaliti GROUND ZERO.
Ostali veliki fondovi čekaju kupnju za kikiriki.
Oni ne misle spašavati male dioničare.

[/quote]
Kako to misliš da nitko ne želi u dionice?
Pa tko je onda danas sasuo svu tu lovu?
Nema toga tko zna gdje je dno i kad kreće odbijanac, ali to će se izvjesno dogodit pa faza stagnacije i polakog rasta.
Još nije vrijeme za mene, iako polako ulazim i kupujem.
[pray]

Željac je legenda :
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=06402b14-2a37-4c96-98da-e763d0188305&open=sec

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti


Danas sam se vratila na burzu u velikom stilu.
– današnji je promet velik, ali u njemu su i neki moji promili.
– najprije sam prodavala INU, a imala sam i nešto slobodnog keša.

– puno toga sam kupovala.
– zbilja nisam znala što bih prije kupila.
– ipak najviše sam se nakupovala HT.
– zahvaljujem se prodavačima na više nego pristupačnim cijenama.

– možda sam i pogriješila, ali nakupovala sam se HT-a.
– može tržište roknuti i još dosta dolje.
– ali nadam se solidnoj dividendi HT-a

– I love this game.
Pozdrav !

Pametan potez. Eto kolegice, pratim tvoje poteze već duže vrijeme i mislim da spadaš u skupinu rijetkih koji znaju kako i kada trgovati na burzi i zato spadaš u onu manjinu koja može tu nešto zaraditi. Bravo. Svi ostali koji prodaju pri ovako strmim padovima cijena, mogu samo izgubiti. Mislim da će najviše zaraditi oni koji su kupovali upravo danas i to pred kraj zatvaranja burze, iako mislim da još ni sutra na samom otvaranju burze neće biti kasno za kupnju. Po nekim iskustvima iz prošlosti odbijanac bi se znao dogoditi sutra, nakon početnog zarona. Znači negdje oko 11 ili 12 sati, a kako će stvarno biti vidjet ćemo naravno, jer nitko ne može stopostotno predvidjeti kretanje cijena.


treba sam slušat pesimiste prije 2-3 mjeseca i bataliti sve…

Kada su neki od nas upozoravali na ovo urednos te nas protjerali sa foruma. I opet se ispostavilo da smo u pravu.

Vidim samo malodušje i depresiju. Sada se polako akumuliraju portfelji koje mislite malo duže držati – recimo koju godinu. Samo treba biti pametan. Ne skupi li AIG lovu danas sutra je Chapter 11 a u njihovom slučaju ovo što se dogodilo sa Lehmanom izgledati će kao povjetarac.

Sve u svemu izgleda da smo ušli u "terminalnu fazu". Pisao sam o kapitulaciji – ovo bi mogao biti početak. Glavni igrači su fondovi pred izvrtanjem i marginaši a vjerojatno će se pridružiti i pokoji certifikat. Također biti će zanimljivo gledati hrportfolio i kako će udjeličari reagirati.

Još ako nam Šprajc danas na dnevniku sutra bi mogli ponoviti ovo od danas.

Moguce je da ce biti malo zatisje da se navuce kupnja i uvjeri "raja" da je ovo dno pa ide nova runda.

Dečki moji, pozdrav svima..

portfelj mi je rekordnih -44,03% banana, ode sav naslijeđeni novac, neki bi rekli kako došlo tako otišlo:(((

Tko hoće, može..

SVIM BANKAMA NA ZNANJE !

Banka / FOND/ koja sanira moj minus …dobiva moj novac dugoročno.

/ Kikiriki čuvam za ptice/. Hvala na pažnji.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Što me ne uništi, to me ojača

interesantni su ovi ameri, trenutno+

New Report

Close