Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=102&View=Details&ItemID=1737

Evo još jedan fondić kapituliro………………..

Nema previše razloga za optimizam, ameri likvidirali 7 banaka od početka krize, nafta lagano raste nazad, kod nas svi čekaju da prođe kriza u USA, najmanji šum izaziva pad a najbolja vijest u najmanju ruku izaziva mali pad. U dionicama sam 95 % i ne osjećam se ugodno. Za razliku ovih jadnika koji drukaju na pad ja samo iznosim svoje strepnje i mislim da sam već sad long term u 50 % dionica. Ako rezultati za 3q u USA budu iznad očekivanja pa godišnji a to je negdje u veljači 2009 možemo pričati o možebitnom povratku preko 4000 bodova jer nažalost, fondovi su nas uništili i sad čekaju barem desetak potvrda da je dno dosegnuto na globalnoj razini


Nema previše razloga za optimizam, ameri likvidirali 7 banaka od početka krize, nafta lagano raste nazad, kod nas svi čekaju da prođe kriza u USA, najmanji šum izaziva pad a najbolja vijest u najmanju ruku izaziva mali pad. U dionicama sam 95 % i ne osjećam se ugodno. Za razliku ovih jadnika koji drukaju na pad ja samo iznosim svoje strepnje i mislim da sam već sad long term u 50 % dionica. Ako rezultati za 3q u USA budu iznad očekivanja pa godišnji a to je negdje u veljači 2009 možemo pričati o možebitnom povratku preko 4000 bodova jer nažalost, fondovi su nas uništili i sad čekaju barem desetak potvrda da je dno dosegnuto na globalnoj razini

Svaka čast na iskrenom odgovoru.
Da nešto kažem,
ja sam uvjeren da i večina drugih kao ti (90-100% koji su u dionicama) misle isto i boje se istoga, ali jednostavno ne žele priznati ili jer ne žele napraviti pomutnju na forumu ili jer se boje samih sebe.

Činjenica je da nas par druka ko luđaci ali opet kaj ne govorimo istinu?
Pa ja već 2 mjeseca tupim o velikom s…. u USA a ekipa mi se sprda i vrijeđa me.

Kod nas je stanje debelo bolje nego u EU i USA, ali kada tamo počne roniti index onda će kod nas biti tarapane.

Stoga pamet u glavu.
Pozdrav

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

što je ovo………..?? balkan pripojen rusiji ( užas…. ) [angry] [huh]

i gdje je sad nato da nas brani???

Objavljeno
28.7.2008 15:19:08
Vrijeme zadnje promjene
28.7.2008 15:28:31

Fondovi: AC Balkan pripaja se AC Rusiji

Zbog male imovine fonda AC Balkan koja opterećuje ulagatelje višim fiksnim troškovima odlučeno je o pripajanju većem fondu istog društva

Bankamagazin

Otvoreni investicijski fond AC Balkan bit će pripojen drugom fondu kojim upravlja društvo Adriatica Capital odnosno fondu AC Rusija, stoji u pozivu udjelničarima objavljenom u Narodnim novinama. Kako se navodi, tvrtka će prenijeti imovinu, potraživanja i obveze fondu preuzimatelju.

Nakon pripajanja, svim ulagačima u dionički fond AC Balkan bit će dodijeljeni udjeli u također dioničkom fondu AC Rusija, čija vrijednost odgovara vrijednosti udjela koje su imali u pripojenom fondu AC Balkan na dan pripajanja. Taj postupak, naglašava se, udjelničarima neće donijeti nikakve troškove. Nakon pripajanja, AC Balkan prestaje postojati, a cijeli postupak još treba odobriti Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga.

Kako su za http://www.banka.hr objasnili u Adriatica Capitalu, pripajanje fonda AC Balkan fondu AC Rusija su odlučili provesti prije svega zbog male imovine fonda AC Balkan koja opterećuje ulagatelje višim fiksnim troškovima, ali i neizvjesnosti kako će se tržišta kapitala u regiji razvijati u idućem razdoblju.

"Pripajanje je također provedeno zbog restruktuiranja proizvodnog portfelja društva te jačanja strategije društva koja je usmjerena prema specijaliziranim investicijskim proizvodima kao što su AC Rusija ili AC Excel, fond sa privatnom ponudom specijaliziran za ulaganja u manje i srednje kompanije. Društvo je također dobilo dozvolu za dva nova fonda fondova koja su kreirana u dogovoru sa distributerima fondova kako bi pružili optimalna odnos potencijala i rizika za retail klijente", stoji u obavijesti Adriatica Capitala.

Kako navode, pripajanje je u potpunosti neutralno i za vlasnike udjela u AC Rusiji te čak i povoljno jer će dobiti sredstava kojima fond AC Rusija može u ovom, prema njihovom mišljenju, vrlo povoljnom trenutku za kupnju ruskih dionica, kupiti ruske dionice po vrlo atraktivnim valuacijama.

Osim otvorenim investicijskim fondovima AC Balkan i AC Rusija, Adriatica Capital upravlja i fondovima s privatnom ponudom AC Excel i AC Sigma. Ukupna je imovina fonda AC Balkan krajem lipnja bila tek nešto viša od 5 milijuna kuna, dok je imovina AC Rusije iznosila 10,05 milijuna kuna. Ukupna imovina fondova s privatnom ponudom ovog društva bila je veća od 14,34 milijuna kuna, a s radom bi uskoro mogli započeti i fondovi AC Global Balanced Emerging Marketsi AC Global Dynamic Emerging Markets.

Nakon što je u veljači Prospectsu Global Equity pripojen fondu Prospectus JIE, ovo je drugi takav slučaj na domaćem tržištu otvorenih investicijskih fondova kojemu, po svemu sudeći, obzirom na stanje na globalnim tržištima kapitala, i u budućnosti predstoji daljnja konsolidacija.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

sančo*

kaj vam nije jasno?
http://www.hrportfolio.com

I za to upozoravam redovito, ali valentine i drugi me toliko vrijeđaju da sam odustao,
i zato sam vama sad dao jedinicu jer ste druker [lol] [lol] .

Pa to je tek drugi. Ima vremena za one prave stvari, jer je ovo samo pripajanje manjeg fonda većem.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


što je ovo………..?? balkan pripojen rusiji ( užas…. ) [angry] [huh]

i gdje je sad nato da nas brani???

Ja im ovo ne bi dozvolio. Neka lijepo rasformiraju fond (bez naplate izlaznih naknada), pa neka lijepo ulagaci biraju gdje ce sa svojim novcem. Da su htjeli ici u Rusiju onda bi uplatili svoj novac odmah tamo.

Preživljavamo od onoga što dobijemo, a živimo od onoga što dajemo.


Kenjkenjtinis ti si neki pametan. Veliki altruist koji brine za svjetske probleme. Toliko bit nabrijan na slom svjetske ekonomije.. da nisi u rodu bil mladenu?

Ja bi radije poslusao covjeka i razmislio o cemu prica, a ne ga odmah ismijavao. Benny, pazi da na kraju tvoj portfelj ne bude – ismijan od samog tebe!

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

Zanimljivo jučer je onaj veliki nalog na kupnji ine znatno nagrižen. Mislim da je ostalo oko 3.000 kom, da bi se jutros ponovno pojavio novi s 5.000 kom. AZ i dalje ozbiljno skuplja INU…


sančo*

kaj vam nije jasno?
http://www.hrportfolio.com

I za to upozoravam redovito, ali valentine i drugi me toliko vrijeđaju da sam odustao,
i zato sam vama sad dao jedinicu jer ste druker [lol] [lol] .

Pa to je tek drugi. Ima vremena za one prave stvari, jer je ovo samo pripajanje manjeg fonda većem.

sinko evo i tebi jedinica iz smisla za humor……………..111111111111 [tongue]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



što je ovo………..?? balkan pripojen rusiji ( užas…. ) [angry] [huh]

i gdje je sad nato da nas brani???

Ja im ovo ne bi dozvolio. Neka lijepo rasformiraju fond (bez naplate izlaznih naknada), pa neka lijepo ulagaci biraju gdje ce sa svojim novcem. Da su htjeli ici u Rusiju onda bi uplatili svoj novac odmah tamo.
[/quote]
Vi ste očito protiv ulagača i vlasnika udijela,jer u slućaju likvidacije ulagači bi još više izgubili.Ovo je
vrlo mudra politika fondovske industrije,a i HANFe kako se nebi stvarala dodatna nervoza na tržištu.
Tek sada ulagači mogu lako izvući svoj kapital bez dodatnih troškova.I to je odlično.
Ocjena fondovima I hanfi:Neobično se ističe!

Mislim da je ZSE u totalnom oversoldu. Pa pogledajete promete-smijeh. Sjetite se dana u proljeće kada bi wall street rokno za par posto u jednom danu, Crobex bi sutra dan rokno za duplo i to na velikim prometima. Mislim da više jednostavno nema ko da prodaje na ovim razinama (osim Vlahe Lonze, naravno). Čvrsto sam uvjeren da grebemo po dnu, ali se isto tako ne zavaravam da će se preokret dogoditi sutra. S obzirom na promete, ovo može potrajati do megdana. Kupnja ne dira ask. Akumulacija na djelu. Možda nam Ina da infuziju.

I'LL BE BACK



Nema previše razloga za optimizam, ameri likvidirali 7 banaka od početka krize, nafta lagano raste nazad, kod nas svi čekaju da prođe kriza u USA, najmanji šum izaziva pad a najbolja vijest u najmanju ruku izaziva mali pad. U dionicama sam 95 % i ne osjećam se ugodno. Za razliku ovih jadnika koji drukaju na pad ja samo iznosim svoje strepnje i mislim da sam već sad long term u 50 % dionica. Ako rezultati za 3q u USA budu iznad očekivanja pa godišnji a to je negdje u veljači 2009 možemo pričati o možebitnom povratku preko 4000 bodova jer nažalost, fondovi su nas uništili i sad čekaju barem desetak potvrda da je dno dosegnuto na globalnoj razini

Svaka čast na iskrenom odgovoru.
Da nešto kažem,
ja sam uvjeren da i večina drugih kao ti (90-100% koji su u dionicama) misle isto i boje se istoga, ali jednostavno ne žele priznati ili jer ne žele napraviti pomutnju na forumu ili jer se boje samih sebe.

Činjenica je da nas par druka ko luđaci ali opet kaj ne govorimo istinu?
Pa ja već 2 mjeseca tupim o velikom s…. u USA a ekipa mi se sprda i vrijeđa me.

Kod nas je stanje debelo bolje nego u EU i USA, ali kada tamo počne roniti index onda će kod nas biti tarapane.

Stoga pamet u glavu.
Pozdrav
[/quote]

@pobjeda
Činjenica je da nas par druka ko luđaci ali opet kaj ne govorimo istinu?
Pa ja već 2 mjeseca tupim o velikom s…. u USA a ekipa mi se sprda i vrijeđa me.

za koga vi drukate ko ludaci?
kome to treba?
lovu necete zaraditi dok se trziste ne oporavi. a ako i dalje budete drukali na pad, mozete samo usporiti taj oporavak.
ekipa se sprda s tobom jer ne shvacas da svi gube kad dionice na ZSE padaju.
ekipa te vrijeda je im ne treba jedan pametnjakovic sa postovima koji samo izazivaju lose osjecaje.

za tebe vrijedi ovo – pamet u glavu


Nema previše razloga za optimizam, ameri likvidirali 7 banaka od početka krize, nafta lagano raste nazad, kod nas svi čekaju da prođe kriza u USA, najmanji šum izaziva pad a najbolja vijest u najmanju ruku izaziva mali pad. U dionicama sam 95 % i ne osjećam se ugodno. Za razliku ovih jadnika koji drukaju na pad ja samo iznosim svoje strepnje i mislim da sam već sad long term u 50 % dionica. Ako rezultati za 3q u USA budu iznad očekivanja pa godišnji a to je negdje u veljači 2009 možemo pričati o možebitnom povratku preko 4000 bodova jer nažalost, fondovi su nas uništili i sad čekaju barem desetak potvrda da je dno dosegnuto na globalnoj razini


@xmenergy

U dionicama sam 95 % i ne osjećam se ugodno

zavisi u kojim dionicama si….
mislim da se svi mi koji smo u HTu osjecamo – ok.
nista posebno, ali ipak dobro.
imas 1-2 dividende, cijena dionice je dosta nisko, blizu cijene sa IPO, dakle nece jako padati….
cekamo bolja vremena, a u meduvremenu se veselimo mozebitnoj izvanrednoj dividendi…
[thumbsup]

blok transakcija korf 140.000 kom

jesi siguran ja na investoru ne vidim?

Imam fantomske dionice

New Report

Close