Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mnogi ovdje imaju krive računice.
Ljudi prodavali danas u panici ADRS po 370, PBZ po 1001, SNHO po 232, THNK po 5051, DDJH po 117, HDEL po 845…
Sad pitam ja one koji su to prodavali, po kolko mislite kasnije kupiti te dionice? Mislite da će sve to još 10% dolje? Malo morgen!
Dragi ulagači, nisu vas ošišali drukeri i fond manageri, vi koji to radite prave ste ovce koje šišaju same sebe i onda zadovoljno bleje pred ogledalom i dive se svojim gubicima. Strašno!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

prodavacima preporucujem oprez…
postavljaju se veliki nalozi na kupnji ispod donje granice bollingera…
primjer – IGH – 14 kom na 10200…

pomalo ljudi – i candlestick na IGH pokazuje Inverted Hammers sto govori o liniji potpore i mogucnosti promjene trenda prema gore…

Nekak mi se bčini da je ovo djelo novih marginaša pa sad ne čekaju sljedeći dan
nego se na vrijeme lupa po bidu.
Jel ima kaj novih marginaša?


PTKM obrana
IGH obrana

ajmo brale, udri po kupnji…. [thumbsup]


Kolega
neki dan ste pričali kako je IGH debelo precijenjena dionica i kako mora pasti dole da glava boli, a sada ovo?

Kaj ste se već ukrcali u IGH?
A jooj tako rano?

Potpora od 14 dionica?
[lol] [lol]
ptkm sječam se kada je bigboss pričao kako to ne ide na 220 nikako, a danas se trži tu stalno, i nema nade za rast petrice u neko vrijeme.

Hmm istina treba lupiti po ask-u a onda glavom o zid

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000


Knjigovodstvena vrijednost DLKV je 226 kune.
Na ovoj cijeni je DLKV na 4 i pol booka.
Jel moram dalje?

U ovom trenutku je tako i to je tvoja perspektiva.

Iz moje perspektive vidim poboljšanje poslovnog procesa (uvođenje SAP Business Objects aplikacije za REPORTING), mnogo ugovorenih poslova (eufemizam), pozitivne reference, moguće akvizicije etc.

PS.
Nemam DLKV, ali simpatična mi je firma. 🙂

Domaći investitori povukli se s tržišta

Većina analitičara danas na Zagrebačkoj burzi očekuje pad cijena dionica te nastavak niske likvidnosti i upozorava na nastavak trenda, započetog u ožujku, kada su se institucionalni investitori zbog likvidnosti okrenuli prema europskim burzama.
Kao i proteklih dana, i danas očekujem slabu likvidnost te stagnaciju cijena dionica. Najviše zabrinjava niska likvidnost, odnosno činjenica da su se investitori uglavnom povukli s tržišta", kaže Ivana Gažić, izvršna direktorica za investicijsko bankarstvo Hypo Alpe Adria Grupe

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Bez obzira na lošu klimu u svijetu i moguće daljnje padove indexa, ovaj pad je na puno klimavijim nogama nego onaj prošli što bi značilo da je rasprodavača sve manje, a investitora sve više.
Čekamo da još jedan index padne(onaj od nafte, možda već u ponedjeljak nakon summita u Riyadu) pa ćemo možda biti pametniji jer u cijene dionica su već uračunati svi živi i mrtvi nepovoljni faktori a dobra izvješća su odrađena i cijene su pale na razdoblje prije tih izvješća. Dakle, zaključak je da te dobre firme posluju negativno, sa minusima !? Naravno, da će sve doći na svoje, samo pitanje je kad…Tko nema strpljenja neka sve proda i neka uđe na crobex-u 4200



Knjigovodstvena vrijednost DLKV je 226 kune.
Na ovoj cijeni je DLKV na 4 i pol booka.
Jel moram dalje?

U ovom trenutku je tako i to je tvoja perspektiva.

Iz moje perspektive vidim poboljšanje poslovnog procesa (uvođenje SAP Business Objects aplikacije za REPORTING), mnogo ugovorenih poslova (eufemizam), pozitivne reference, moguće akvizicije etc.

PS.
Nemam DLKV, ali simpatična mi je firma. 🙂
[/quote]

Sve pet.
Međutm, budimo iskreni multiple su previsoke.
Posjedujem dijonce DLKV

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

O čemu ja govorim nego o tome da se nema casha,ljudi nemaju povjerenje više ,a sad kad se kao malo primirilo opet nastaje veliki pad .dugo će nam trebati za oporavak vremena

ATPL obrana
DLKV obrana
JDPL obrana

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Domaći investitori povukli se s tržišta

Većina analitičara danas na Zagrebačkoj burzi očekuje pad cijena dionica te nastavak niske likvidnosti i upozorava na nastavak trenda, započetog u ožujku, kada su se institucionalni investitori zbog likvidnosti okrenuli prema europskim burzama.
Kao i proteklih dana, i danas očekujem slabu likvidnost te stagnaciju cijena dionica. Najviše zabrinjava niska likvidnost, odnosno činjenica da su se investitori uglavnom povukli s tržišta", kaže Ivana Gažić, izvršna direktorica za investicijsko bankarstvo Hypo Alpe Adria Grupe

Vaš link

Nisu se oni povukli nego su dali sami sebi ključ u bravu.
A sad adio i ko zna gdje i ko zna kad…..


O čemu ja govorim nego o tome da se nema casha,ljudi nemaju povjerenje više ,a sad kad se kao malo primirilo opet nastaje veliki pad .dugo će nam trebati za oporavak vremena

Nope, kod nas se sve radi brzo. Sjeti se zadnjeg "oporavka". Pao Crobex na 3.300 i za par dana opet na 4.000+. 🙂

Kažu tehničari da se povijest ponavlja. Sklon sam im povjerovati. 🙂



O čemu ja govorim nego o tome da se nema casha,ljudi nemaju povjerenje više ,a sad kad se kao malo primirilo opet nastaje veliki pad .dugo će nam trebati za oporavak vremena

Nope, kod nas se sve radi brzo. Sjeti se zadnjeg "oporavka". Pao Crobex na 3.300 i za par dana opet na 4.000+. 🙂

Kažu tehničari da se povijest ponavlja. Sklon sam im povjerovati. 🙂

[/quote]
I ja sam sklon, samo kaj još nismo došli do tih 3300 (btw 3200) a vi bi već gore.
I kada dotaknemo dno neće biti onog oporavka kao zadnji put, ako i bude opet ćemo dole i tako u krug.

Tko voli neka izvoli.
Ja čekam.
A vidim da ih sve više i više čeka, a sa druge strane kada gledam naše jadne fondiće sa nekih 50 milja imovine,,….hmm još kada neki frkne onda će tek biti potopa

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000


Bez obzira na lošu klimu u svijetu i moguće daljnje padove indexa, ovaj pad je na puno klimavijim nogama nego onaj prošli što bi značilo da je rasprodavača sve manje, a investitora sve više.
Čekamo da još jedan index padne(onaj od nafte, možda već u ponedjeljak nakon summita u Riyadu) pa ćemo možda biti pametniji jer u cijene dionica su već uračunati svi živi i mrtvi nepovoljni faktori a dobra izvješća su odrađena i cijene su pale na razdoblje prije tih izvješća. Dakle, zaključak je da te dobre firme posluju negativno, sa minusima !? Naravno, da će sve doći na svoje, samo pitanje je kad…Tko nema strpljenja neka sve proda i neka uđe na crobex-u 4200

slazem se u potpunosti.
iako se rijetko s tobom nadjem zajedniciki jezik…
ovo je tocno.


@ivan1234

imas moj post od prije, pa vidi zasto je 10200 bitan za IGH i zasto je to jaka obrana…

popravili smo se za 40 bodova , bravo prijatelju AA

New Report

Close