Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Vidim da su svi prešli u keš poziciju i ajdemo drukati prema dolje .Stvarno jadno

Ma nije jadno, svi bi mi opet na 3200 jer zadnji put nismo znali da je to dno [angry]
[/quote]
evo, danas se opraštam do daljnjeg od foruma.
samo jedna pripomena:
3200 je, dakako, moguće dno.
no, nije sigurno.
ako je odrađen H&S, to je samo najviše moguće dno.
dakle, dno može biti i niže.
pozdrav i puno sreće svima!
[/quote]

e sad si me počeo plašiti……………..čim se ti opraštaš od foruma, nije dobro [lol]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Belje gradi tvornicu stočne hrane

Investicijom od 80 milijuna eura Belje tri puta povećava kapacitet tvornice

ne mogu vjerovat da poslije takve vijesti netko ide prodavat belje..


Belje je školski primjer manipulacije sa rezultatima poslovanja!
Nema šanse da se tamo prikažu pravi rez. poslovanja!
Planska ekonomija i planske cijene u punom sjaju!
Konzum vs ostali!!!

Nije sve tako sivo.....

Pošto mi ja danas zadnji dana nastave, pozdravljam se s vama i ja. Sutra idem pit s đacima tak da se vidimo puno rijeđe. Pozdrav svima.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Pošto mi ja danas zadnji dana nastave, pozdravljam se s vama i ja. Sutra idem pit s đacima tak da se vidimo puno rijeđe. Pozdrav svima.

To je pravi učitelj, evo ti stotka za to.

Ako se stanje na burzama nastavi, onda će definitivno najbolje biti cugat.

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000



Belje gradi tvornicu stočne hrane

Investicijom od 80 milijuna eura Belje tri puta povećava kapacitet tvornice

ne mogu vjerovat da poslije takve vijesti netko ide prodavat belje..


Belje je školski primjer manipulacije sa rezultatima poslovanja!
Nema šanse da se tamo prikažu pravi rez. poslovanja!
Planska ekonomija i planske cijene u punom sjaju!
Konzum vs ostali!!!
[/quote]

Belje rupa bez dna, svi ostali iz korporacije rade za njega i krpaju….teški socijalizam unutra i tome se nazire kraja…

Čini mi se da prema nalozima na kupnji prvo idemo lagano dolje (2-3% na dosta dionica), zatim će se tu odvijati velik promet, a nakon toga idemo natrag na jučerašnju razinu.


Čini mi se da prema nalozima na kupnji prvo idemo lagano dolje (2-3% na dosta dionica), zatim će se tu odvijati velik promet, a nakon toga idemo natrag na jučerašnju razinu.

mislim da ćemo dolje ali nećemo tako skoro gore kako sa vama čini asdfgh123


Polako se moramo pomiriti s tim da kako smo u 2007-oj išli gore tako ćemo u 2008 ići dolje.

Neke dionice su u 2007.god.zabiljezile rast cak i do 300% and more. Znaci idemo i do toliko dole do kraja 2008!? Nemoj samo prognozirati buduce stanje burze (takav dugacak period) jer to nitko ne moze znati,pa skoro niti priblizno. Jesu trenutacno pokazatelji da smo u losem periodu, ali se stvari mjenjaju rapidno i neocekivano cak i za poneke svjetske analiticare a kamoli za tebe. Mogu na jos gore a mogu i na preje… Ako se zelis baviti tocnom i polu preciznom prognozom, burza nije pravo zvanje za tebe nego se baci u meteorologe. No offense
[/quote]
Ma sve je ok, nemojmo se ljutiti.
Samo ja ne vjerujem u rapidno mijenjanje sentimenta. To mogu biti samo kratkoročni bull runovi.
To što zvučim pesimistično je zato što sam u bearish raspoloženju i to što sam u cashu .
Opekao sam se strašno na onom velikom padu, nešto nadoknadio u zadnjem rastu i sad
pušem i na hladno. Svima su nam živci pomalo napeti od gubitaka i dok se one psihološke rane
ne zaliječe rasta nema. A i kad pogledam našu industriju razloga za rast jednostavno nema.

Ispričavam se kolegama koji se kupaju u samosažaljenju i trljaju ruke što pada, ali zanimljivo je da nitko (baš nitko koliko sam vidio) nije objavio replike ostalih financijskih stručnjaka na onaj članak u business.hr-u gdje se prognozira propast veća od krize 1929.:

RBS stock market alert: Fund managers react

Vaš link
http://www.telegraph.co.uk/money/main.jhtml?xml=/money/2008/06/18/cmstockmarket18.xml%5B/url%5D

Najzanimljivija rečenica:


Yes, we are in for a tough time and there may be another sell-off but average earnings are cheap and an awful lot of the bad news is already priced in. It is too late to sell, investors need to look through the volatility – I am investing aggressively on downturns. Any falls will be temporary – the falls are simply pushing down on a spring in valuation terms.

Nažalost i mediji su ovih dana na nivou PD-a čak i vani , samo drukanje gore ili dolje [proud]

Kaj je najbolje ovi nalozi koje vidimo ko da i ne postoje kad svi imamo naloge u
glavi i samo ih izlažemo onaj moment kad smatramo da treba realizirat.


Nažalost i mediji su ovih dana na nivou PD-a čak i vani , samo drukanje gore ili dolje [proud]

nažalost mediji su u funkciji kapitala. najgori su izraz tipa "iz izvora bliskih…" i "neslužbeno doznajemo". tako što poslovne novine ne bi trebale pisati.

oprostite ali ako se uloži 80 mil eura u nesto kao sto je belje,tada to nije rupa bez dna.

vidim da su mnogi razocarani.a gledajte mislim da je tada bas pravo vrijeme za ulazak,jel se sjecate..kada svi odustaju treba kupovat 🙂

neki sa jednom dionicom pokusavaju stvoriti umjetni pad…
na silu.
vidjeti cemo sto ce biti….

postoji mogucnost da reagiraju fondovi i da nas spase od ovog pada…
to bi im bilo pametno.
mislim, ja bi tako napravio.

čini mi se da fondovi lupaju po bidu da bi očistili put do svojih naloga na bidu

New Report

Close