Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemojte bit budale, pa trgovalo se neki dan sa ATPL i do 18 milja … ovo danas budale izlaze ili fondovi plaše drhtave

Cookie Monster

Davor23:

Samo oprezno, sjeti se što su medeki napravili Baronu na 3200….meni je još uvijek ta slika u glavi…

ali ako stvari postavimo realno, puno toga možemo vidjeti i naučiti.
– ja koristim index Baron,
jer on je jedan luzer koji uvijek griješi.
– po tome bi mi morali danas ići barem u mali plus.
– baš me zanima hoću li i ovaj put pogoditi.
Pozdrav !

Da, taj index je doista koristan zato nisam siguran dali će biti pametnije
koristiti funkciju IGNORE BARON ili ne…..


plavi: ” Evo stalo je paničari se iskrcali, zbog radikala, i sada bi trebalo krenuti lagano gore. Spreadovi na prodaji su veliki, na INGR na prodaji do 40 000 ima samo 8 komada. ” Ide to još dolje Plavi. Nemoj reči da ti nisam rekao. Nakrco se JDPL nešto uznad 600kn. [thumbsup]

I ti si medju panicarima danas pa ti cas ovako cas onako NIJE BURZA ZA SVAKOGA… [lol]

http://seekingalpha.com/article/62511-50-lowest-relative-p-e-ratios-in


Opet me tjeraš na jedno mjesto, kada će više ta IGNORE funkcija, ovo je postalo neizdrživo.

Opeosti, evo ti link, ako je hitno.
Vaš link

Crobex -1,60%

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Opet me tjeraš na jedno mjesto, kada će više ta IGNORE funkcija, ovo je postalo neizdrživo.

NHF ali u zadnje vrijeme si opaka konkurencija Baronu samo u drugom smjeru. Ne vidim baš neku veliku razliku između vas dvoje.

ja nisam znao da se vi rvati tolko palite na srbijance i njihovu politicku scenu
pokusavam uci u psihu prosjecnog ulagaca al tesko mi polazi za vijugama

ne znam zašto bi se trebali izbori radikala reflektirati na naš market
pa i kod nas su radikali na vlasti

Postanite Eu-robovi


Da, taj index je doista koristan zato nisam siguran dali će biti pametnije koristiti funkciju IGNORE BARON ili ne…..

Slicno razmisljamo, zasad se pokazao tocniji od insajdera..samo pomnozis sa -1 i eto ti trenda[wink]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

ZADNJI UPIT: 16.05. u 10:30
(Podaci se objavljuju s odgodom 15 minuta ili više)
Broj dionica u padu 41 78,85%
Broj dionica u porastu 9 17,31%

Oporavak burze u kritičnoj fazi

Autor/izvor: Mario Gatara
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Evo vam osnov zajedničke koalicije, pa čak i da radikali budu izabrani, ali oni nisu sami, ima hrpetina stranaka bi bila tako da ne vidim ništa loše čak i da onu budu, a neće, na vlasti[thumbsup]

Osnov za formiranje vladajuće koalicije

DSS – NS, SRS i SPS – PUPS – JS predlažu dogovor o formiranju nacionalne Vlade Srbije koju bi sačinjavali DSS – NS, SRS, SPS – PUPS – JS, Bošnjačka lista i vanstranačke ličnosti koje zastupaju nacionalnu politiku očuvanja državnih interesa Srbije. Nacionalna vlada ima pet ključnih ciljeva koji predstavljaju temelj budućeg programa rada Vlade Srbije:

1. Očuvanje Kosova i Metohije u sastavu Srbije, kao i očuvanje Republike Srpske na osnovu Dejtonskog sporazuma čiji je garant Republika Srbija. Ova obaveza proizilazi iz ustavne obaveze svih državnih institucija, a pre svega Vlade Srbije da čuva suverenitet i teritorijalni integritet zemlje.

2. Snažan ekonomski i ravnomerni regionalni razvoj Srbije i pokretanje izgradnje autoputa Horgoš – Požega, ruskog magistralnog gasovoda, koridora 7 i 10, hidroelektrane „Đerdap 3”, kao i povećano ulaganje u razvoj privrede, a posebno poljoprivrede, energetike i saobraćaja, što će omogućiti povećanje zaposlenosti i podstaći celokupni privredni razvoj zemlje. Nacionalna vlada mora da obezbedi snažan ekonomski razvoj kako bi svi građani mogli dostojanstveno da žive od svog poštenog rada.

3. Ostvarivanje socijalne pravde, uz izmenu postojećih ili donošenje novih zakona.

– Do kraja 2008. godine doneti Zakon o penzijskom i invalidskom osiguranju kojim treba regulisati da prosečna penzija iznosi 70 odsto od prosečne plate i da se usklađivanje penzija ubuduće vrši na toj osnovi, kao i da najniža penzija uvek mora biti iznad nivoa socijalne pomoći. Odmah po formiranju vlade penzije povećati za deset odsto i isplatiti zaostali dug penzionerima.

– Doneti izmene i dopune, ili nove zakone o zdravstvenom osiguranju i zdravstvenoj zaštiti kojima će se obezbediti besplatna zdravstvena zaštita za sve građane.

– Doneti izmene i dopune, ili novi zakon o radu koji će poboljšati prava radnika.

– Sistem obrazovanja učiniti besplatnim i dostupnim najširem broju građana.

4. Srbija će kao celovita država sa svojom pokrajinom Kosovom i Metohijom nastaviti evropske integracije i harmonizaciju nacionalnog zakonodavstva sa zakonodavstvom EU. Srbija želi na ravnopravnim osnovama da razvija prijateljske odnose sa svim državama, Evropskom unijom i drugim međunarodnim organizacijama, poštujući međunarodno pravo i sve međunarodne norme koje je potpisala država Srbija. Nacionalna vlada nikada ne može pristati da prepolovljena Srbija bez Kosova i Metohije ulazi u evropske integracije ili u bilo koji drugi vid međunarodnih integracija.

5. Odlučna borba protiv svih vidova korupcije i kriminala i dosledno sprovođenje zakona i normi pravne države. Građani Srbije s punim pravom traže i očekuju da se svako ko je prekršio zakon i obogatio na račun građana i države izvede pred lice pravde. Nastavak najodlučnije borbe protiv kriminala je ne samo zakonska, nego i moralna obaveza nacionalne vlade prema građanima Srbije.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

plavi:

Evo stalo je paničari se iskrcali, zbog radikala, i sada bi trebalo krenuti lagano gore.
Spreadovi na prodaji su veliki, na INGR na prodaji do 40 000 ima samo 8 komada.

Ide to još dolje Plavi.
Nemoj reči da ti nisam rekao.

Nakrco se JDPL nešto uznad 600kn.
[thumbsup]

Evo meni je osobno tebe žao trošiš vrijeme tu na forumu a nemaš hrabrosti ući u dionice ma koliki crobex bio.

Evo jedan prijateljski savjet idi radi nešto jer ionako ovdje nećeš ništa i nikada zaraditi budući je tebi sve skupo ma kolika cijena bila ti nebi imao hrabrosti INGRU kupiti da ti je netko nudi po 5000 kuna pa šta onda radiš ovdje.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe%5Blol%5D [lol] [thumbsup][thumbsup]

A danas zadnji radni dan prije HT dividende……………….[lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


plavi: ” Opet me tjeraš na jedno mjesto, kada će više ta IGNORE funkcija, ovo je postalo neizdrživo. ” NHF ali u zadnje vrijeme si opaka konkurencija Baronu samo u drugom smjeru. Ne vidim baš neku veliku razliku između vas dvoje.

ma nije bas tako.
baron druka zavisno o svojoj poziciji.
cash ili dionice.
plus, cesto pogrijesi.

kod plavog obicno imas nesto o ingri.
covjek voli ingru….
cesto pogodi kad ide rast, ali nikad ne druka na pad.


http://finance.yahoo.com/%5Blol%5D [lol] [thumbsup][thumbsup]

bilo bi i bolje da nije straha od radikala u Srbiji ….[yawn][yawn][yawn]

I još nešto glede Srbije, ni jedni ni drugi nemaju dovoljno, mediji samo pumpaju, ali je ono bitno da se Srbija većinom odlučila za Europsku Srbiju.

Nadalje:
“S obzirom na okolnost da koaliciji „Za evropsku Srbiju“, LDP i manjinskim partijama nedostaju tri mandata da sastave novu vladu, a koaliciji SRS, DSS-NS celih 18 mandata, ključ za formiranje jedne ili druge vlade našao se u rukama SPS, odnosno koalicije SPS-PUPS-JS. Opredelivši se za koaliciju s radikalima, DSS je definitivno izgubila dosadašnji monopolski status partije s najvećim koalicionim (i ucenjivačkim) kapacitetom. !

Političari su u funkciji tajkuna, pa govore kako im se kaže, a za Nikolića se govori ovo ukoliko formira vlast:

ali su sagovornici „Blica“ jedinstveni u oceni da će prve posledice formiranja vlade okupljene oko SRS i DSS ekonomiji doneti stagnaciju, a stanovništvu niži životni standard u svakom pogledu.

“- U slučaju da vladu formira antievropska koalicija, izvesno je rapidno smanjivanje priliva stranog kapitala koji je ključni faktor podizanja životnog standarda stanovištva posle 2000. godine. Srbija će biti zemlja većeg političkog rizika, a kapital, osim spekulativnog, manje je spreman da dolazi na takvo područje. Sigurno da bi došlo i do povećane tražnje za devizama, a to bi uticalo na osipanje deviznih rezervi Narodne banke Srbije i neminovnog pada kursa dinara – kaže mr Goran Nikolić, saradnik Privredne komore Srbije. “

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe%5Blol%5D [lol] [thumbsup][thumbsup] A danas zadnji radni dan prije HT dividende……………….[lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close