Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


karlo28: ” Vidljivo je iz aviona da su fondovi htjeli napraviti paniku tj. malo veci pad – mogli su to napraviti bez vecih problema posto je kupnja bila suplja,ali onda je pitanje kakva je tek bila prodaja! ” Meni se cini da su fondovi i veliki igraci napravili “kanal” u kojem im se isplati malo po malo izlaziti van. U prvim naletima su se vjerojatno iskrcavali dio stranih investitora i bogata klijentela, rodbina i prijatelji. Sada se polako iskrcavaju i fondovi jer to su ipak tudje pare pa ih boli briga oce biti +10 ili -10 a ukrcavaju se optimisti. Ljeto ce biti zanimljivo, a tek jesen….

Pitanje je koliko će taj kanal izdržati navalu kad ljudi shvate da gotov rast za neko vrijeme?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


da je kredit dobar imali bi ga i bogati.nego ivek jel ti ikad u životu pozitivno razmišljaš ?[cool]

Kada se inputi koje dobivamo promijene biti cu itekako pozitivan. Pa bio sam pozitivan od 1999 do pred N.G. Dug period. Na zalost ovaj period isto zahtjeva odredjeno vrijeme. Nista se ne dogadja od danas do sutra. Ako ti se da kopati po postovima iskrcavao sam se proslo ljeto pa vise/manje uspjesno/neuspjesno lovio valove oko HT-a i izbora. Sada trazim priliku za long ulaz ponovno jer po meni trejdanje bas i nije najbolji nacin. Medjutim mislim da cu do tog vremena jos morati pricekati. Ne lovim dno jer ga je nemoguce uloviti. Zelim vidjeti stabilnu promjenu u ekonomskim parametrima sto na zalost ne vidim nego upravo obratno.

skype - ivek1234


Zelim vidjeti stabilnu promjenu u ekonomskim parametrima sto na zalost ne vidim nego upravo obratno.

dok uočiš stabilnu promjenu u ekon. parametrima (što god to bilo), burza će već biti daleko …

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ivek staro pravilo je kada FED prestane rezati kamate krizi je kraj.A jucer su najavili da nema vise rezanja ,danas
Jobless izvijestaj ok.

SAM PROTIV SVIH

ivek dobro govori, druga je stvar što mi želimo čuti …

o perspektivama se da raspravljati …

I love the Smell of Profits in the Morning


Ivek staro pravilo je kada FED prestane rezati kamate krizi je kraj.A jucer su najavili da nema vise rezanja ,danas
Jobless izvijestaj ok.

Jesi siguran? Ja vidim ovo:

Biti ce zanimljiv dnevnik danas:

http://www.tportal.hr/gospodarstvo/vijesti/page/2008/05/08/0331006.html

Jobless Claims Post Surprising Decline of 18,000

http://www.cnbc.com/id/24519751

BTW sto to jos FED ima toliko za rezati? Da ode u nulu??

skype - ivek1234


Ivek staro pravilo je kada FED prestane rezati kamate krizi je kraj.A jucer su najavili da nema vise rezanja ,danas Jobless izvijestaj ok.

bome izvještaj vrlo dobar

Jobless Claims Post Surprising Decline of 18,000
http://www.cnbc.com/id/24519751

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

@ Ivek

Idem bacitio oko samo na ovu temu kad ono opet Ivo zadnji s postom i ne mogu da ne prokomentiram.
Ja zbilja ne kužim što ti očekuješ?!
Govoriš kako je sve maglovito ali ako još nisi skužio tako ti je to na tržištu kapitala. Kako bi bilo da svi se znaju točno kako će biti. Pa tko bi onda uopće ulagao!
Ti valjda ideš u kladionicu kad čuješ da je utakmica 5 min do kraja sa 5:0 i želiš uplatiti na domaćina-možda(metafora).

Dali stvarno ne kužiš da je onda kad sve bude vedro i jasno priča gotova.
Najbolje je po tebi čekati da se sve riješi i da bude 100% sigurno za ulaganje ali da ne zaboravljaš jednu stvar?
Kolike će tada biti cijene? Ti misliš da će se sve riješiti, a onda svi jedva čekati da tebi jeftino prodaju samo da ti lijepo zaradiš.
Ili ćeš tada trubiti kako je sve skupo pa opet u krug?!

I sori ako mi se krivo učinilo ali tvoji postovi zadnjih mjeseci meni izgledaju kao čisti copy/paste.
Neznam čemu sve to? Jel imaš neki broj postova koji želiš dostići ili samo nemaš život?
Mislim ako očekuješ stagnaciju ili pad još duže vrijeme zašto si po cijele dane na forumu?
Ja sam u dionicama pa ne pratim više ni blizu toliko.
Ali dobro, pitanja su retorička.
Kako god i tebe u buduće preskačem da izbjegnemo nepotrebne rasprave.
Žao mi je samo jer smo prije par mjeseci slično pričali ali tako to valjda bude.
Raskršće na putu.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

probili 3900 [thumbsup]

Slazem se sa Ludlumom..Ivek, previse tlacis ovu temu..
Nije na odmet imat i + i – misljenja za kvalitetnu temu, ali covjece malo odmori..ne znam dali si placen, ili si tak dobar da nam “pomazes”, s obzirom da jos mjesecima neces na burzu, ali rasporedi se malo i na druge teme, pa svugdje ravnopravno doprinosi..[bye]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Još će INA u blokadu…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


@ Ivek

Idem bacitio oko samo na ovu temu kad ono opet Ivo zadnji s postom i ne mogu da ne prokomentiram.
Ja zbilja ne kužim što ti očekuješ?!
Govoriš kako je sve maglovito ali ako još nisi skužio tako ti je to na tržištu kapitala. Kako bi bilo da svi se znaju točno kako će biti. Pa tko bi onda uopće ulagao!
Ti valjda ideš u kladionicu kad čuješ da je utakmica 5 min do kraja sa 5:0 i želiš uplatiti na domaćina-možda(metafora).

Dali stvarno ne kužiš da je onda kad sve bude vedro i jasno priča gotova.
Najbolje je po tebi čekati da se sve riješi i da bude 100% sigurno za ulaganje ali da ne zaboravljaš jednu stvar?
Kolike će tada biti cijene? Ti misliš da će se sve riješiti, a onda svi jedva čekati da tebi jeftino prodaju samo da ti lijepo zaradiš.
Ili ćeš tada trubiti kako je sve skupo pa opet u krug?!

I sori ako mi se krivo učinilo ali tvoji postovi zadnjih mjeseci meni izgledaju kao čisti copy/paste.
Neznam čemu sve to? Jel imaš neki broj postova koji želiš dostići ili samo nemaš život?
Mislim ako očekuješ stagnaciju ili pad još duže vrijeme zašto si po cijele dane na forumu?
Ja sam u dionicama pa ne pratim više ni blizu toliko.
Ali dobro, pitanja su retorička.
Kako god i tebe u buduće preskačem da izbjegnemo nepotrebne rasprave.
Žao mi je samo jer smo prije par mjeseci slično pričali ali tako to valjda bude.
Raskršće na putu.

Pa to mu i ja pokušavam reći, iako ne upotrebljavam tako izravno laički rečenice kao ti u svom postu koji je sasvim OK.
Činjenica je da koliko smo pali ove godine, onoga trenutka kada zaista sve bude gotovo,jednostavno neće svi stići upasti na vlak koji kreće , barem ne na prvoj ili drugoj stanici.
Jer tko će prodavati tada po ovim cijenama?
I sada se već postavlja pitanje oko nekih dionica tko prodaje nakon zadnjih izvješća i najava pojedine dionice po ovim cijenama? A kako li neće tek onda?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo malo za one koji nikad nisu zadovoljni.

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
3.903,32 0.27% 173.714.417,63 kn 47.458.383,18 kn 126.256.034,45 kn 0,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

@ivek

mislim da svaki ozbiljni investitor i forumas nema nista protiv tvog pisanja, ali da si neobjektivan, jesi!! u tvojim postovima od nove godine nema niti jedna dobra vijest, a vjeruj mi bilo ih je koliko god ti šutio o tome.. tako da malo stani na loptu i pocni objektivnije pisat!

Živjeli! [thumbsup]

Glory, glory, Man United!!

Nikada nisam ništa kupio da sam pročitao preporuku na forumu…..Mislim da neka informacija je ok na forumu ali to treba uzeti sa rezervom.Zato postoje savjetnici,brokeri….Najbitnije je samostalna odluka.
A ovo što Ivek radi pa to je na nivou male curice….Mislim ne želim nikoga ponižavati ali to je samo ja i samo ja.I sve hoću samo ja!!!!!!!!!!!!
Naporan si u gušiš normalnu raspravu.Ok znam da si plaćen i da to radiš za druge ali se nadam da će vas sve HANFA konačno pronači.

New Report

Close