Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima jedna dobra stvar… svakim padanjem burze HT, INA, ERNT, ADRS imaju sve vecu tezinu u CROBEX-u zbog manjeg pada od ostatka… stoga mislim da ce CROBEX usporit sa padom u narednom peridu…[thumbsup]


Pa ljudi moji rececija u USA još nije ni počela (tek se kao odlučuje da li je ili nije????), a već je koma… Kada Ameri priznaju da su u recesiji, ona će već proći, a oni koji slijepo vjeruju guruima svjerske moči će po tko zna koji put ostati bez ičega…

Kao sto sam rekao,da je danas Crobex na 1000 naslo bi se opet par ovakvih genijalaca koji bi opet tvrdili da cemo jos dolje jer recesija jos nije ni pocela………….[lol] [lol] [lol] [thumbsup]

PBZ INVESTOR - nikad vise!

Gospodo stvarno nevidim kako se možemo nadati burzovnom oporavku na račun primanja u EU?
Evo što nam poručuju naši dragi susjedi Slovenci!;

Prestanite sanjariti!
Preambiciozno, nerealno, preoptimistično i sanjarski – tako naši susjedi Slovenci u medijima ocjenjuju najavljivani ulazak Hrvatske u Europsku uniju 2009. godine.

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/04/11/0018006.html

Svi samo komentirate di je crobex bio prije 5 godina, a nakoliko je danas, a ne računate da u crobexu prije 5 godina nije bilo većini firmi koja je danas, e vo recimo samo nekoliko najvažnijih: ina ht, ingra, viro ,igh, ..
Tako da logički da je indeks porastao više nego prije tih firmi. Naravno večina vas o tome nema pojma koji ovdje pišete, a i naši analitičari. Bilo bi najbolje da prestane svi uspoređivati indeks od prije 5 godina i sad.


Svi samo komentirate di je crobex bio prije 5 godina, a nakoliko je danas, a ne računate da u crobexu prije 5 godina nije bilo većini firmi koja je danas, e vo recimo samo nekoliko najvažnijih: ina ht, ingra, viro ,igh, .. Tako da logički da je indeks porastao više nego prije tih firmi. Naravno večina vas o tome nema pojma koji ovdje pišete, a i naši analitičari. Bilo bi najbolje da prestane svi uspoređivati indeks od prije 5 godina i sad.

Bravo kolega![thumbsup]
Analiticari neznaju( citaj :prave se mutavi) kad tvrde – kako smo rasli tako i padamo.

Ako je Crobex 1.1 2007 bio 3200,a danas je 3460 i ako oduzmemo od toga HT vec smo na razini oko 3000,sto znaci da smo pali cca 10% vise od razine na kojoj smo bili 1.1.2007.

Tako da mi stvarno nije jasno kako pojedini analiticari nemaju srama uopce govoriti da smo i na ovim razinama precijenjeni, sto je tim ljudima u glavama i koji su njihovi motivi da to rade to je vec drugo pitanje.

Da im je cilj smiriti ovu paniku koja je nastala na burzi sigurno nebi izjavljivali za TV da smo jos precijenjeni,da se jos nevidi dno itd,itd. Ocito im iz nekog razloga odgovara ova panika i pad!

Treba znati iskoristiti ovakvu priliku kad se vec nudi! [thumbsup]

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!

postoji li mogućnost da se dođe do povijesnog sastava CROBEXa s kraja 2006 pa da se sadašnje cijene ubace? I nadalje, vidim da se često puta poteže razlika u sastavu CROBEXa, što kaže struka na usporedbe indexa kroz povijest a imajući u vidu promjene sastava istog?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Duser:

beholder: ” gledam sada na život uživo….idući tjedan likvidacija BFa [thumbsup][thumbsup][thumbsup] ” u stilu kao našli su kupce ili?

ne u smislu da svi koji su se natiskali na šalterima za isplatu dividende govore da će prodati odmah…i da je prijevara i pljačka kaj lova nije odmah nego za 60 dana…
i da pozivaju sve branitelje da prodaju udjel i da će na taj način onim guzičarima foteljašima u zagrebu razhebati svu tu bandu…
[bye]


…zloćo, zloćo …,neće ti se san ostvariti…..usput ,mogli su naći još većeg glupana da da izjavu , od onoga kojeg ti citiraš sa HTV-ovog dnevnika…..nasreću onakvi ne prelaze 50% imatelja udjela u fondu.PATI!!!

Jel ovo vec komentirano ovdje?

Dow Jones jucer.
Kako bi rekli u proslo vrijeme: cikla cikla cikla.
http://uk.finance.yahoo.com/m7.php

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

cujte, o nasem trzistu ne treba previse trositi rijeci….pogledajte što kaže Samodol

http://www.seebiz.eu/hr/system/video/?mediaId=222


Jel ovo vec komentirano ovdje? Dow Jones jucer. Kako bi rekli u proslo vrijeme: cikla cikla cikla. http://uk.finance.yahoo.com/m7.php

Pa nije strašno, volatility index je recimo u debelom plusu
[rolleyes]


Jel ovo vec komentirano ovdje? Dow Jones jucer. Kako bi rekli u proslo vrijeme: cikla cikla cikla. http://uk.finance.yahoo.com/m7.php

Nije! [lol]

Kao ni ovo – za razdoblje od 11.1 2008 do 11.4.2008.

promjena

CROBEX [color=blue] -33% [/color]
DOW -4%
NASDAQ -8%
S&P -6%

Vidi se da Amere pratimo u korak,tako da bi sutra zbog njih mogli………….[lol] [lol] [lol]

PBZ INVESTOR - nikad vise!

zanimljiv post, http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=4581&page=5, DUDE 18:14

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

mile1984:

Svi samo komentirate di je crobex bio prije 5 godina, a nakoliko je danas, a ne računate da u crobexu prije 5 godina nije bilo većini firmi koja je danas, e vo recimo samo nekoliko najvažnijih: ina ht, ingra, viro ,igh, .. Tako da logički da je indeks porastao više nego prije tih firmi. Naravno večina vas o tome nema pojma koji ovdje pišete, a i naši analitičari. Bilo bi najbolje da prestane svi uspoređivati indeks od prije 5 godina i sad.

Bravo kolega![thumbsup]
Analiticari neznaju( citaj :prave se mutavi) kad tvrde – kako smo rasli tako i padamo.

Ako je Crobex 1.1 2007 bio 3200,a danas je 3460 i ako oduzmemo od toga HT vec smo na razini oko 3000,sto znaci da smo pali cca 10% vise od razine na kojoj smo bili 1.1.2007.

Tako da mi stvarno nije jasno kako pojedini analiticari nemaju srama uopce govoriti da smo i na ovim razinama precijenjeni, sto je tim ljudima u glavama i koji su njihovi motivi da to rade to je vec drugo pitanje.

Da im je cilj smiriti ovu paniku koja je nastala na burzi sigurno nebi izjavljivali za TV da smo jos precijenjeni,da se jos nevidi dno itd,itd. Ocito im iz nekog razloga odgovara ova panika i pad!

Treba znati iskoristiti ovakvu priliku kad se vec nudi! [thumbsup]

Pozdrav.

imam pitanje,jel znas kolko su Crobex i dionice vec tada 1.1.2007 bili napuhani ili su bili realne po FA[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

a nije ni ovaj loš
http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=400151&postcount=37545

i ja ću se pomalo kao i ivek opraštati sa vam…kak bi rekli bilo mi je zadovoljstvo glupirati se za vas sve ove godine [thumbsup], ali razlog za biti ovdje više ne vidim…nisam druker ni za gore ni za dolje,…nikom nisam niošta uvaljivao osim ine i jdpl dok su se svi grabali za njih…a i ti su mogli zaraditi još par posto od mene, dobro na ini ne ali to je već njihov problem …iz nekih sam dionica pobjegao glavom bez obzira i spušio, a ko u ovo vrijeme nije? [thumbsup]
uglavnom ja neki bliži oporavak ne vidim…imam keša imam i dobrih dionica za margin jednog dana i odo ja u rupu…[bye]

ovdje na forumu su zavladali osjećaji u prvom redu strah….a fear leads to anger and anger leads to suffering…zato se i ja povlaćim po malo…a ljudi koje sam čitao otišli su odavno…ostala je samo hrpa klonova i zaluđeni neiskusni ulagači…

ništa, držte mi se [thumbsup] sjetite se da je adris 2005. bio 6000 kn (pitajte starog borca natana47[lol] ) pao na 3000 i došao je opet na 6000 poslje splita [thumbsup]
ali bila je indg i 2000, a to više nikada nebude [tongue]

vidimo se kad dođu bolja vremena [cool]
[lol]

New Report

Close