Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Investors will hear more from central banks when Federal Reserve Chairman Ben Bernanke appears later today in Congress to answer questions about the economy and th buy out of Bear Stearns.

Analysts say Bernanke’s speech will be closely watched for signs that an end is in sight for the credit crunch, as many traders did not share the view that UBS’ massive $19 billion writedown announced on Tuesday was the worst of the bad news.

kako izgleda danas, i ako Ben kaze nesto dobro mi cemo propustite trend…. tuzno


Mislim da je godina 1997. točan datum nisam siguran.

01.04.?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ili zamislite jednu državu u Evropi (Srbija,Bugarska,Slovačka…) kako bi reagirale kad bi danas dobijale pozivnicu za NATO? Svaka država( gdje vladaju pošteni ) bi napravila stampedo na svojoj burzi ali kod nas se pokazalo još jedan put da vladaju podobni i rade sto žele.

NATO je već uračunat u ovu cijenu…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

ina danas u slobodnom padu

hvala g. Stojicu na vasim dobrim procjenama
bilo bi vam bolje da češće sa društvom šećete planinama bilo bi manje štete [cry]

Postanite Eu-robovi

balkane balkane balkane moj !

mi smo ipak zemlja slučaj

Dok netko ili nešto ne uvijeri dioničare da BF neće imati negativan utjecaj na burzu, mi nećemo ići gore. Racionalno i razumno je pretpostaviti da će se više od 50% udjela prodati u mjesec dana. Ja osobno mislim da BF neće oboriti burzu jer bi pad vrijednosti BF-a bi izazvao manji ili veći financijski gubitak kod barem 1/3 populacije ove zemlje. HDZ to nemože priousštiti, te će učiniti sve da to spriječi. Drugim riječima, dvije najsigurnije dionice u ovom trenutku su HT i INA.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ili zamislite jednu državu u Evropi (Srbija,Bugarska,Slovačka…) kako bi reagirale kad bi danas dobijale pozivnicu za NATO? Svaka država( gdje vladaju pošteni ) bi napravila stampedo na svojoj burzi ali kod nas se pokazalo još jedan put da vladaju podobni i rade sto žele.

CROBEX pada jer su fondovi (mirovinci) protiv NATO . To je poruka .

IMHO

Nakon onog jučerašnjeg juriša, evropa opet debelo zelena, a i US futuresi se fino zazelenili, a mi… što više reći za Crobex? Izgleda da mi ispaštamo zato jer smo ovako mala i j****a zemlja i nikakvo, plitko i jadno tržište kapitala…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

To da je ova cjena uključena u ulazak u NATO to je izjavio voditelj brokera VOLKSBANKE TOMISLAV KOVALISKO strašno pametan tip [cry] čudime da je mogao da bude i PODOBAN


fazan: ” Mislim da je godina 1997. točan datum nisam siguran. ” 01.04.?

[lol] [lol] [lol]

Uvijek je pravo vrijeme, pitanje je samo..........za što?


ludlum: ” Ili zamislite jednu državu u Evropi (Srbija,Bugarska,Slovačka…) kako bi reagirale kad bi danas dobijale pozivnicu za NATO? Svaka država( gdje vladaju pošteni ) bi napravila stampedo na svojoj burzi ali kod nas se pokazalo još jedan put da vladaju podobni i rade sto žele. ” NATO je već uračunat u ovu cijenu…

a Galinac bi dodao i dobit od 2008, a Novoselec od 2009-2010 ima li koji još najpametniji?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Dok netko ili nešto ne uvijeri dioničare da BF neće imati negativan utjecaj na burzu, mi nećemo ići gore. Racionalno i razumno je pretpostaviti da će se više od 50% udjela prodati u mjesec dana. Ja osobno mislim da BF neće oboriti burzu jer bi pad vrijednosti BF-a bi izazvao manji ili veći financijski gubitak kod barem 1/3 populacije ove zemlje. HDZ to nemože priousštiti, te će učiniti sve da to spriječi. Drugim riječima, dvije najsigurnije dionice u ovom trenutku su HT i INA.

Moram te razočarati. Ina i HT su 2 najnesigurnije dionice a ostatak tržišta nema razloga da pada već naprotiv ovi špekulanti koji sada prodaju ove dvije dionice će kupovati i dizati ostatak tržišta.

50,

To da je ova cjena uključena u ulazak u NATO to je izjavio voditelj brokera VOLKSBANKE TOMISLAV KOVALISKO strašno pametan tip [cry] čudime da je mogao da bude i PODOBAN

NOVOSELI , TOMISLAVI i sl. samo isto pričaju .

Moramo priznati da smo uživali kad su ti isti fondovi dizali tržište !
Ok sad nas ..bu u zdrav mozak tolko da bismo ih najradije zatukli .

Ali kolege , popustiti će i njihove kočnice , pa kad krene STAMPEDO !


Nakon onog jučerašnjeg juriša, evropa opet debelo zelena, a i US futuresi se fino zazelenili, a mi… što više reći za Crobex? Izgleda da mi ispaštamo zato jer smo ovako mala i j****a zemlja i nikakvo, plitko i jadno tržište kapitala…

Mali smo jer smo sitne duše. Nisu OMF-ovi otjerali samo male ulagaće.Koliko god se nama podmetalo da su stranci izašli radi globalne situacije (što i jednim dijelom jesu), rekao bih da su oni ili znali ili nanjušili prilike tu kod nas i dali petama vjetra.
I sad tržište ovisi o nekoliko fond menađera koji ispunjavaju zadanu im misiju

http://whycroatia.blogspot.com/

Hm, Burza je ćudljiva, nepredvidljiva i neuračunljiva. Da biste bili uspješni, nije dovoljno predviđati rezultate; trebate pogoditi reakciju burzovne publike, morate biti nepovjerljivi, cinični i malo umišljeni.
Morate biti vrstan psiholog jer je burzovna cirkulacija novca iznimno kaotičan proces, uvijek je tvrdio Kostolany.
Nego, ima li tko ono njegovo “jaje”, da vidimo u kojoj se fazi sada nalazimo?[lol]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

New Report

Close