Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prica se da su nedavno u TOZ usli neki ugledni dionicari, ali i jedan medjunarodni britansko/njemacki fond za nekretnine (preko skr racuna BACA) i nekoliko malih investicijskih fondova (neki od desetak skrbnickih racuna u centar banci i HPB-u). Tu su jos i domaci dionicari od proslog mjeseca direktor Plive hrvatska i NO medike te jos i partneri nekih njemackih proizvodnih firmi plus vlasnici nekoliko tvornica u Zagrebu i okolici.
I naravno neizbjezni trio veseljaka koji je vec od prije unutra i koji cini NO i upravu.

navodno veliki paketi (preko ugovora) idu i preko 30% iznad trzisne cijene obzirom da je na burzi nemoguce kupiti ni 1posto dionica bez dizanja cijena za 10% do 20% obzirom da niko od imatelja ne zeli prodati dionice, osim ekipa koja ide u petak 15. prosinca na drazbu ZSE koja sada nesto prodaje kako bi smanjila cijenu pred drazbu te jeftinije kupovala na samoj drazbi.

Iz toga se izvlaci zakljucak da kad ekipa koja sad prodaje (prije drazbe) kako bi ohladila rast cijene
ponovno bude kupovala nakon drazbe ce dignut cijene za 100%.

Znaci sad prije drazbe je zadnja prilika za jeftinu kupovinu za one koji nemaju 4 milijuna u cashu koliko je potrebno za drazbu.

Ekipa koja se spremala za drazbu je umjetno drzala nisku cijenu sve od skandala od 11. rujna 2006. kada je cijena bila 470. Medutim kako se sve sto se moglo kupit od malih kupilo a i drazba je sad tu, ekipa vise nema snage umjetno odrzavat nisku cijenu, pogotovo kad sad svi zanaju stvarnu vrijednost dionice TOZ -a.

prava vrijednost uvijek dodje do izrazaja[color=blue][/color]

Premješteno iz teme: [color=blue]FNVC (Finvest Corp)[/color]

Samodolov zakon radjen je za bogate iliti velike igrace, pumpanje dionice je idealno na zse burzi bas zbog toga sto nema naloga prije otvaranja i oni koji imaju dobre brokere mogu lako raditi ono sto sada dozivljavamo na fnvc, ne mozes prodati po 670 ni da hoces. I jos cemo se nagledati takvih situacija, ovo je tek prva, tj. druga TNSA.
Ista stvar je sa prodajom neke dionice, ukoliko zelite prodati, a zna se da ce ta dionica padati zbog dokapitalizacije ili nekog drugog razloga, necete biti u mogucnosti prodati dionicu, jer ce kod -10% odmah biti blokada, i tako drugi dan, pa treci ….

ZIVIO SAMODOL

a kada shvati to sto je njegov zakon donio onda ce za neke biti vec kasno.

Floki i ekipa nasli su rupu u zakonu medju prvima, sve je legalno [smiley2]

Premješteno iz teme: [color=blue]FNVC (Finvest Corp)[/color]

Ako želiš prodati za 670 stavi nalog i sutra ćeš gotovo sigurno prodati. Ne vidim u čemu je problem. Ako ti treba lova odmah onda je bolje ne kupovati niskolikvidne dionice poput FNVC. Mene više brine što smo mi mali zakinuti za određene informacije koje drugi imaju. Primjer PTKM i MMTZ.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Premješteno iz teme: [color=blue]FNVC (Finvest Corp)[/color]

Izvini ali to nije istina, nalog je stavljen jos u petak a nisam ga vidio niti u prvoj rundi trgovanja niti u drugoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]FNVC (Finvest Corp)[/color]


Ako želiš prodati za 670 stavi nalog i sutra ćeš gotovo sigurno prodati. Ne vidim u čemu je problem. Ako ti treba lova odmah onda je bolje ne kupovati niskolikvidne dionice poput FNVC. Mene više brine što smo mi mali zakinuti za određene informacije koje drugi imaju. Primjer PTKM i MMTZ.

A što ako bi htio prodati po 690 ili 700 ili 750. Zar nije normalno prodati, ako netko drugi ima računicu kupiti po toj cijeni.

Čisti državni intervencionizam.

I love the Smell of Profits in the Morning

Premješteno iz teme: [color=blue]FNVC (Finvest Corp)[/color]


Izvini ali to nije istina, nalog je stavljen jos u petak a nisam ga vidio niti u prvoj rundi trgovanja niti u drugoj.

To je loše. Ja sam primjetio da niti mojih naloga nema. Čak me zvala žena iz PG da mi javi da ne može postaviti nalog.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Premješteno iz teme: [color=blue]FNVC (Finvest Corp)[/color]

mene je takodjer zvala iz fime. rekla je da ga poništim [smiley2] jel je u crnoj rupi, ni vam ni tam

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

Premješteno iz teme: [color=blue]FNVC (Finvest Corp)[/color]


quark: ” Ako želiš prodati za 670 stavi nalog i sutra ćeš gotovo sigurno prodati. Ne vidim u čemu je problem. Ako ti treba lova odmah onda je bolje ne kupovati niskolikvidne dionice poput FNVC. Mene više brine što smo mi mali zakinuti za određene informacije koje drugi imaju. Primjer PTKM i MMTZ. ” A što ako bi htio prodati po 690 ili 700 ili 750. Zar nije normalno prodati, ako netko drugi ima računicu kupiti po toj cijeni. Čisti državni intervencionizam.

U biti nije ti niti tako loše. Bar ne možeš prerano prodati.
[smiley2]

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Vaš link

Hanfa: Ertrag und Sicherheit u Hrvatskoj nezakonito prodaje udjele u fondovima

Austrijska tvrtka Ertrag und Sicherheit (E&S) koja se ilegalno reklamira kao “ekskluzivni zastupnik s pravom prodaje navodnih investicijskih fondova” kojima upravlja društvo BNP Paribas iz Austrije nema nikakvo odobrenje Hanfe za prodaju fondova BNP Paribas Worldselect i BNP First Selection na području Hrvatske hrvatskim građanima.

Stoga, kako stoji u današnjem priopćenju Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga upućenom korisnicima financijskih usluga i potencijalnim ulagačima, E&S promidžbu i prodaju radi potpuno ilegalno i nezakonito. “Osim činjenice da hrvatskim građanima protuzakonito prodaju udjele u navedenim fondovima tako što organiziraju seminare uglavnom po hotelima u Hrvatskoj na kojima ih upućuju kako zaobići i izigrati hrvatske zakone, a u posljednje vrijeme posebno s motivom izbjegavanja mjera nadzora od strane kriminalističke policije MUP-a i Hanfe, u obližnjim graničnim gradovima i mjestima Republike Slovenije (npr. Čateške Toplice), neupućenim i needuciranim građanima naplaćuju i neprimjereno visoke provizije. Na taj način hrvatski građani kao potencijalni ulagači umjesto uobičajene ulazne provizije od jedan posto (koju naplaćuju registrirani i zakoniti fondovi u Republici Hrvatskoj), plaćaju daleko veći iznos, pa čak i nekoliko postotnih bodova više, a sve zato što nemaju primjerenu zakonsku zaštitu, regulatorni nadzor i konačno što se provizija prikuplja ilegalno, mimo odobrenog prospekta, čime se krše i hrvatski porezni propisi”, navodi se u upozorenju Hanfe.

Iz regulatorne agencije pojašnjavaju da se ulagačima u Hrvatskoj mogu nuditi samo udjeli u investicijskim fondovima pod upravljanjem društava za upravljanje investicijskim fondovima registriranih i licenciranih od strane Hanfe, popis kojih se nalazi na internetskoj stranici Agencije. Hanfa također upozorava potencijalne investitore da prilikom kupnje udjela u investicijskim fondovima nisu dužni platiti provizije više od onih navedenih u prospektu, a koje su izražene u postotku od upisanog iznosa. Agencija usto moli potencijalne ulagače da se o svim sumnjivim i nelegalnim ponuđačima, među koje spada i Ertrag und Sicherheit, svakako obrate MUP-u i Agenciji te građanima posebno apelira na pojačani oprez prilikom poziva na takve seminare, a posebno prilikom kupnje udjela u takvim ilegalnim fondovima.

Ima li tko dionicu s boljom procjenom i boljim value driverima od TOZ-a?

I da slijedi drazba 15. prosinca i preuzimanje poslije?

I k tome da se uz sve navedene dionicare upetljao i netko s dobrim vezama koji ce jos dignit na gup-u zagreba vrijednost zemljista jos vecu od sadasnje?

nalozi se ne vide jer pri samom otvaranju brokeri postavljaju naloge na burzu i cim se omogući prva transakcija (FNVC) blokira se daljnja trgovina…

tako recimo ako je nečiji broker stavio na prodaju po 700kn ti želiš staviti na 680, nećeš usspjeti ako neki drugi broker prije tvog stavi nalog na kupnju za 700…

tvoj od 680 se nije postavio i čak ga se niti ne vidi…

drugi primjer je sličan gdje netko kupuje po 630… nečiji broker stavi nalog na 630 i proda ga prije tebe bez obzira što si ti zadao nalog na 600 jer tvoj broker nije bio ‘brzi’…

uh…

quark: ako ne mozes prerano prodati moze se desiti da uopce neces moci ni prodati… primjer, aureus se tako igra do nove godine i onda nazad i svaki dan se obave dvije transakcije… ti sada lovi [smiley4]

nema mi druge nego se zae..ti


nalozi se ne vide jer pri samom otvaranju brokeri postavljaju naloge na burzu i cim se omogući prva transakcija (FNVC) blokira se daljnja trgovina…

tako recimo ako je nečiji broker stavio na prodaju po 700kn ti želiš staviti na 680, nećeš usspjeti ako neki drugi broker prije tvog stavi nalog na kupnju za 700…

tvoj od 680 se nije postavio i čak ga se niti ne vidi…

drugi primjer je sličan gdje netko kupuje po 630… nečiji broker stavi nalog na 630 i proda ga prije tebe bez obzira što si ti zadao nalog na 600 jer tvoj broker nije bio ‘brzi’…

uh…

quark: ako ne mozes prerano prodati moze se desiti da uopce neces moci ni prodati… primjer, aureus se tako igra do nove godine i onda nazad i svaki dan se obave dvije transakcije… ti sada lovi [smiley4]

mislim da neće spuštati poslije nove godine. Pa zašto bi si sami pravili gubitak?

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."


Premješteno iz teme: [color=blue]FNVC (Finvest Corp)[/color] Samodolov zakon radjen je za bogate iliti velike igrace, pumpanje dionice je idealno na zse burzi bas zbog toga sto nema naloga prije otvaranja i oni koji imaju dobre brokere mogu lako raditi ono sto sada dozivljavamo na fnvc, ne mozes prodati po 670 ni da hoces. I jos cemo se nagledati takvih situacija, ovo je tek prva, tj. druga TNSA. Ista stvar je sa prodajom neke dionice, ukoliko zelite prodati, a zna se da ce ta dionica padati zbog dokapitalizacije ili nekog drugog razloga, necete biti u mogucnosti prodati dionicu, jer ce kod -10% odmah biti blokada, i tako drugi dan, pa treci …. ZIVIO SAMODOL a kada shvati to sto je njegov zakon donio onda ce za neke biti vec kasno. Floki i ekipa nasli su rupu u zakonu medju prvima, sve je legalno [smiley2]Ma oni su mu i pisali zakon…kad su vidjeli da ih mali prate svaki petak i ulaze u dionice u kojima su oni kad se pocinje promet micati…i ovo im je sad bio jedini nacin…
cudim se samo jucer kako je moj malog prosao…eto

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Premješteno iz teme: [color=blue]FNVC (Finvest Corp)[/color] Ako želiš prodati za 670 stavi nalog i sutra ćeš gotovo sigurno prodati. Ne vidim u čemu je problem. Ako ti treba lova odmah onda je bolje ne kupovati niskolikvidne dionice poput FNVC. Mene više brine što smo mi mali zakinuti za određene informacije koje drugi imaju. Primjer PTKM i MMTZ.

Kolega, ne bi se slozio da se tek tako moze prodati…jer imam dojam da samo nalozi od 1 osobe stizu prvi i na kupnju i na prodaju[smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Elvar: ” nalozi se ne vide jer pri samom otvaranju brokeri postavljaju naloge na burzu i cim se omogući prva transakcija (FNVC) blokira se daljnja trgovina… tako recimo ako je nečiji broker stavio na prodaju po 700kn ti želiš staviti na 680, nećeš usspjeti ako neki drugi broker prije tvog stavi nalog na kupnju za 700… tvoj od 680 se nije postavio i čak ga se niti ne vidi… drugi primjer je sličan gdje netko kupuje po 630… nečiji broker stavi nalog na 630 i proda ga prije tebe bez obzira što si ti zadao nalog na 600 jer tvoj broker nije bio ‘brzi’… uh… quark: ako ne mozes prerano prodati moze se desiti da uopce neces moci ni prodati… primjer, aureus se tako igra do nove godine i onda nazad i svaki dan se obave dvije transakcije… ti sada lovi [smiley4] ” mislim da neće spuštati poslije nove godine. Pa zašto bi si sami pravili gubitak?

Zato jer ce biti na malom prometu, nece se iskrcati, pa ce opet moci pumpati[smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

New Report

Close