Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Opet će zaključne cijene biti previsoke za sutra, pa će se morati jako udarati po asku da se dođe do pozitivne vrijednosti. Hm…

ti nemas sto prodati.
samo cash imas. i to malo casha…
jako malo casha i puno slobodnog vremena.
imas tamo iveka i diskutirajte o cijeni zlata u kanadi…
i pokusajte to povezati sa cijenom nasih dionica.

cuj ovo – on bi prodavao…
maglu, svakako!!

CROBEX 4.011,85 -1,57 %


@drhtava_r. Pojeli ste mi živce dok sam ja sam branio tržište, i dok je signal bio up.

Nebi nista rekao da je drukanjem ovdje moguce utjecat na iznos portfelja..ali s obzirom da nije, ostaje dostojanstvo..ili ga imas, ili ga nemas[bye][bye]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Von Braun: ” Opet će zaključne cijene biti previsoke za sutra, pa će se morati jako udarati po asku da se dođe do pozitivne vrijednosti. Hm… ” ti nemas sto prodati. samo cash imas. i to malo casha… jako malo casha i puno slobodnog vremena. imas tamo iveka i diskutirajte o cijeni zlata u kanadi… i pokusajte to povezati sa cijenom nasih dionica. cuj ovo – on bi prodavao… maglu, svakako!!

ovo se nije odnosilo osobno na von brauna nego na one koji sire paniku po burzi…

Ovo ponovo mrovinci ruše, nema kaj drugo bit……ionak su po njima još uvijek dionice precijenjene 30-50 posto !
katastrofa !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

U povodu susreta predsjednika Vlade Republike Hrvatske dr. sc. Ive Sanadera i predsjednika Europske komisije Joséa Manuela Barrosa, prenosimo priopćenje Europske komisije u kojem se ističe:
„Prilikom našeg prijateljskog i konstruktivnog sastanka, s premijerom Sanaderom razgovarao sam o tijeku pregovora Hrvatske i Europske unije. Već neko vrijeme povjerenik Rehn i ja smatramo da bi Komisija trebala predstaviti raspored za tehnički završetak pregovora s Hrvatskom. Ove će se jeseni obilježiti tri godine od početka pregovora. U međuvremenu je Hrvatska ostvarila velik napredak u cjelini, zbog čega vjerujem kako je Hrvatska u poziciji učiniti 2008. godinu odlučujućom godinom napretka. Jako sam zadovoljan jamstvima, koje mi je dao premijer Sanader, vezanim uz reforme i uvjete koji se trebaju ispuniti. Stoga potvrđujem da će u jesenskom paketu Komisija predstaviti ciljni vremenski raspored za tehnički završetak pregovora u 2009. godini, ukoliko Hrvatska ispuni sljedeće uvjete:

Prvi od njih je ispunjavanje svih mjerila za otvaranje poglavlja do lipnja 2008. godine.

Drugo, Hrvatska se mora pridržavati svih zakonskih obveza koje proizlaze iz Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) i svih općih uvjeta Procesa stabilizacije i pridruživanja.

Dalje, Hrvatska hitno mora poboljšati svoje upravljanje pretpristupnim fondovima financijske pomoći Europske unije u sklopu PHARE i IPA programa.

I zadnje, ali ne manje važno, Hrvatska mora suspendirati sve aspekte Zaštićenog ekološko-ribolovnog pojasa prema plovilima Europske unije, što smatram da je sada učinjeno.

Dozvolite mi da dodam još dva aspekta vezana uz ribarstvo. Razumijem hrvatsku zabrinutost za posebnu zonu usred Jadrana (Jabučka kotlina), koje je važno prirodno mrjestilište. Uvjerio sam premijera da Komisija snažno podupire održivo upravljanje ribarskim zalihama. Stoga je povjerenik Borg spreman raditi na prijedlogu uspostavljanja područja zaštićenog ribolova u Jadranu, kako je predviđeno novom Sredozemnom regulativom.

Komisija će nastaviti podupirati Hrvatsku u njezinim nastojanjima da poveća konkurentnost ribolovnog sektora. Financijske mogućnosti u tom sektoru, u okviru PHARE i IPA programa, iznose 12 milijuna eura do kraja 2009. godine.

Potpuno sam uvjeren da će Hrvatska ispuniti sve potrebne uvjete pa će prema tome Komisija najesen ove godine moći predložiti ciljni vremenski plan, te sam potpuno uvjeren da ćemo moći tehnički završiti pregovore sljedeće godine, po mogućnosti do kraja mandata Komisije.“

U Americi se minu smanjio na pola a vidljiv je i oporavak u Evropi. Nebi se čudio da svi završe još u plusu danas.

Pardon, evo sad već u Americi Dow Jones -0,67 a bio je oko -1,8![thumbsup]

Sto je, je! Ameri se bore ko lavovi!

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

13.03.2008.

Predsjednik Mesić imenovao viceadmirala Zdravka Karduma zapovjednikom Obalne straže RH

Sukladno odredbama Zakona o Obalnoj straži Republike Hrvatske, predsjednik Republike i vrhovni zapovjednik Oružanih snaga Republike Hrvatske Stjepan Mesić, na prijedlog Vlade Republike Hrvatske, donio je Odluku o imenovanju viceadmirala Zdravka Karduma na dužnost zapovjednika Obalne straže Republike Hrvatske.
Odluka je stupila na snagu 12. ožujka 2008. godine

Većina europskih brodara plovi pod stranim zastavama, a ne pod zastavama EU!

jos ce na kraju i uspjeti!
stvarno je ova burza prava stvar!!! [thumbsup]

Očito je da padaju dionice koje su imale dosta veliki rast prošle godine u 9 mj. poput brodara i Todexa.
Građevinari prate. I krpaju se.
Godinu dana unatrag…rast….
ADRS -19,31 %
BLJE -7,53 %
DLKV +17,60 %
ERNT -13,00 %
HDEL +96,72 %
IGH +139,04 %
INA -20,94 %
INGR +92,71 %
JDPL +75,70 %
KOEI -4,52 %…..itd
i rekorder LEDO +152,11 %
Ovo su podaci od jučer….bez današnjeg trgovanja……….

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Mislim da smo danas pali na najniže razine ikad. Za razliku od prošlog puta kad je crobex zaronio ispod 4000 ovaj put je HT na 330 (umjesto 290) a on ima najveći udio u crobexu. Još je par dionica palo daleko manje od prosjeka pa se površno gledajući čini da ZSE palo samo 1,6%. Istina je da nema HT na 325, ULPL 3450 i možda još koje dionice koja danas nije pala više od 2% da bi crobex sada bio ispod 3800. Ali mi smo još mila majka – pogledajte regiju, a i ostale europske burze. Belex je pao 55% u godinu dana, SASE danas 7% potonula… Negativni rekordi se obaraju i ne mogu reći da je me ne stišće u želucu i da je ovo lako gledat ali preživjet ću…

Koliko će ovo pomoći/odmoći burzi…

Najava događaja za petak, 14.03.2008.

– 10,00 sati – Predsjednik Republike bit će nazočan Međunarodnom znanstvenom skupu «Inozemni dug Hrvatske» u Novinarskom domu (Perkovčeva 2)


Ovo ponovo mrovinci ruše, nema kaj drugo bit……ionak su po njima još uvijek dionice precijenjene 30-50 posto ! katastrofa !

nažalost, ne ruše sami, netko im ipak mora prodati po tim cijenama… Da je više hrabrosti i odlučnosti, ne bi cijene tako padale.

New Report

Close