Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neko zatisje ? nema pomaka u prometu nigdje….

nadam se da cemo se uskoro ispuhati :)….

Kako bi to rekao jedan moj kolega: “Burza pojela go**o !!!” [smiley7]

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."


plavi: ” mrizadur: ” PLAVI može tvoje mišljenje o HDEL” Teško je u ovakvim vremenima dati mišljenje o bilo čemu. ” Ma nije teško: Padamo još max. 30 posto a onda ćemo možda gore[smiley1]

Dobar odgovor, ali nepotpun i time netocan!

Ima dionica (defanzivnih) koje su tako reci na Book Value (ADRS, PODR) i moze se tvrditi struzu po dnu ( u tocki Y, a ne B2 -po Kostolany-u). Ako bi im se cijena zadrzala netko bi te firme kupio za “par kn”, a to se ipak nece desiti, pa da se rode jos dva stipea i rohahaha-a-a-ha.
A ima i dionica koje ce poslovi tek dignut (HT, KOEI i mnoge turisticke).

Za oporavak gradjevinskih dionica nuzno je da ne dodje do promjene vlasti (izbori), jer tada dolazi, neminovno i do promjene toka novca, posto svaka nova vlast ima neke svoje vlastite prioritete i troskove koje im star vlast nije htjela omoguciti.

I tako nesto ce tek pasti 30% a nesto je vec na dnu.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Rado bi nekaj sada kupio ali moram nekaj i prodati da bi mogao kupiti.
I sad gledam kaj da prodam i onda to kaj mislim da prodam shvatim da bi rado to isto i kupio.
Zato najbolje ne delati ništa i čekati.

Ak ne znaš kaj bi napravil najbolje je ne delati ništa.
Odoh ja na kavicu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Rado bi nekaj sada kupio ali moram nekaj i prodati da bi mogao kupiti.
I sad gledam kaj da prodam i onda to kaj mislim da prodam shvatim da bi rado to isto i kupio.
Zato najbolje ne delati ništa i čekati.

Ak ne znaš kaj bi napravil najbolje je ne delati ništa.
Odoh ja na kavicu.

svaka čast, upravo to i mene *ebe! [smiley2]

zato idem pičit crysis!!!!! [smiley11]

Kad već ovdje vidim svakakvih komentara, iznijet ću i ja svoje predviđanje daljnje situacije:
Fondovi (market makeri), s obzirom na ovaj pad tržišta imaju dvije opcije:
1) dolijevati ulje na vatru, tj. lupati po bidu povećim količinama i ubrzano spuštati tržište;
2) početi stabilizaciju i rast.
U prvom slučaju riskiraju da stvari izmaknu kontroli i na koncu unište sami sebe (izvlačenje love iz fondova…). Smatram, naime, ako još par večeri zaredom u udarnim terminima vijesti bude tržište kapitala s vrlo negativnim komentarima, panikom i sl., vjerujem da će jedan dio ljudi svakako pokušati spasiti “što se spasiti da” i početi ubrzano povlačiti novce iz fondova. Isto tako i mnogi mali ulagači izvan fondova. U tom slučaju tržište bi se moglo toliko zaljuljati da bi ga se malo teže moglo smiriti (slično kao trenutna situacija na HT-u, koji je zbog toliko dionica u nesigurnim rukama vrlo riskantna dionica, iako fundamenti odlični; pa iz dana u dan nezaustavljivo tone).
Drugi scenarij je po meni daleko vjerojatniji, jer je postignuto ono što su veći igrači htjeli: malo su ohladili glave brzim i površnim ulagačima; naučili ljude da burza nije kladionica; smanjili apetite i očekivanja od fondova; spustili tržište na dobre razine itd.


Može li mi netko reći gdje se najbrže može podići margin, za koliko se može realizirati, i da li se mora kupovati preko brokera određene banke. Hvala

S Pobom imam dobrih iskustava,za dva dana možeš raspolagati novcem ali ide preko njihovih brokera.
Provizija 0.92 % ,akcija do Nove godine.
Sretno.[smiley2]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Pad na HT me toliko ne dira ( iako mislim da ekipa koja vodi kampanju HDZ je jako kiksala i imati će veliki broj razočaranih ulagača ) više me ljuti KOEI i KODT.Tu stvarno mi nisu jasni oni koji prodaju na ovim razinama.


Rado bi nekaj sada kupio ali moram nekaj i prodati da bi mogao kupiti.
I sad gledam kaj da prodam i onda to kaj mislim da prodam shvatim da bi rado to isto i kupio.
Zato najbolje ne delati ništa i čekati.

Ak ne znaš kaj bi napravil najbolje je ne delati ništa.
Odoh ja na kavicu.


Ja sam več na kavicama 10-tak dana[smiley2][smiley2]

you think your special you do, i can see it in your eyes

Buco:
” Može li mi netko reći gdje se najbrže može podići margin, za koliko se može realizirati, i da li se mora kupovati preko brokera određene banke. Hvala

S Pobom imam dobrih iskustava,za dva dana možeš raspolagati novcem ali ide preko njihovih brokera.
Provizija 0.92 % ,akcija do Nove godine.
Sretno.

ja koristim margin ZABA-e.realizacija gotova u istom danu.kupuješ preko njihovih brokera i imaju
margin listu (sada je dosta sužena u odnosu na onu koja je objavljena na netu).
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Osječa li se ovo povrat duga penzićima?[smiley2]

kaj misliš da bu penzići dizali burzu kad pada
jesam u dionicama al toliki optimist nisam

Postanite Eu-robovi

Evo i danas Crobex prešao -3%.

ovaj ipo ATGR nekima i nije loše ispao jer ako su morali prodavati dionice da bi upisali nisu izgubili kao mi koji smo ostali u dionicama a još nakon svega mogla bi ATGR podosta iznad 930 kada se stanje smiri…

Ode Crobex i ispod 4.600, -3.21%, još gore nego u petak.

New Report

Close