KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ode Ferrari u zid kao i svi ostali automobili na ovoj našoj autocesti… [lol]

Svaka čast kolegi koji je ujutro prodao redovnu dionicu po 1.901,19; žao mi je što nisam bio dovoljno vidovit da znam da postoje takvi genijalci pa da se postavim na bid sa svime što imam.
wund, daj popravi malo situaciju 😀

Kolega nije valjda da vam 250kn vise nesto znaci ako vjerujete u kvalitetu onog sta kupujete…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Mene fascinira da su na jednakim cijenama kupnja i prodaja na P-A i R-A… To se ne viđa često.


Kolega nije valjda da vam 250kn vise nesto znaci ako vjerujete u kvalitetu onog sta kupujete…

Pozdrav

Znači, bez obzira u moju vjeru u kvalitetu tvrtke. Nije li općenito cilj trgovine kupovati po što nižoj cijeni? Zašto kupiti po 2150 kad mogu po 1900 :), pogotovo kad se kupuje po deset komada (ovako dobiješ bonus od jedne dionice :D).


Mene fascinira da su na jednakim cijenama kupnja i prodaja na P-A i R-A… To se ne viđa često.

da. i to da je zadnja cijena R-A niža od P-A.

Po ovome P-A mora do 1500 kn/dionici !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

žali bože o ovoj firmi i dionici išta dijeliti s forumašima…

nhf [bye]

p.s. čujemo se kad dividenda padne na 0,2% cijene, a ne 10% jer ćete je onda valjda znati cijeniti

[/quote]

Znači, bez obzira u moju vjeru u kvalitetu tvrtke. Nije li općenito cilj trgovine kupovati po što nižoj cijeni? Zašto kupiti po 2150 kad mogu po 1900 :), pogotovo kad se kupuje po deset komada (ovako dobiješ bonus od jedne dionice :D).
[/quote]

Eto kolega sami ste sebi dali odgovor zasto je ‘genijalaci" prodaju po tako niskoj cjeni…zato jer kupci ne nude vise…i cemu onda cudjenje kad kvaliteta gubi na cijeni, kupci za razliku od prodavatelja uvijek imaju izbora i nema razloga zato nekoga ‘etiketirat’…

p.s. nisam ja taj koji prodaje…:)

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Eto kolega sami ste sebi dali odgovor zasto je ‘genijalaci" prodaju po tako niskoj cjeni…zato jer kupci ne nude vise…i cemu onda cudjenje kad kvaliteta gubi na cijeni, kupci za razliku od prodavatelja uvijek imaju izbora i nema razloga zato nekoga ‘etiketirat’…

Mislim da se ne slažem. Kupci ne nude više jer vrlo lako mogu proći po bidu. Pratim ovu dionicu već duže i kupci itekako znaju da je i npr. 600 kn više (2500 kn) i više nego prihvatljiva cijena u ovo turbulentno vrijeme, no oni koji prodaju prebrzo popuštaju i tu je problem. Pratio sam naloge, čim je netko lupio po asku (koji je ovdje neoubičajeno dalje od bida) kupnja poleti gore za tu razliku. Šteta šta prodaja nije udružena da digne svoje naloge na jednu višu razinu…
Kao što sam rekao u nekoliko postova prije, ne treba osuđivati nekog tko prodaje po niskoj cijeni ako mu je hitno, no prodavati ovaj biser na ovim razinama je izvan svake pameti. Doći će vrijeme KODT-a, bezveze se uzrujavamo, bolje je da svi mi vjernici iskoristimo ova vremena i pretvorimo CASH-R-A (tko ga ima ;)) u KODT-R-A

Nezainteresiranost za ovu dionicu ima za rezultat veliki gap kupnje i prodaje, zato je i takva oscilacija u cijeni.

1. KONČAR-ELEKTROINDUSTRIJA D.D. 65.827 67,80 Osnovni račun
2. FLORIČIĆ KRISTIJAN 4.958 5,11 Osnovni račun
3. HPB D.D. 4.548 4,68 Skrb. račun
4. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 2.994 3,08 Skrb. račun
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 1.500 1,54 Skrb. račun
6. KNEŽEVIĆ NIKOLA 1.170 1,21 Osnovni račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DIONIČKI OIF 1.119 1,15 Skrb. račun
8. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DYNAMIC OIF 800 0,82 Skrb. račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 762 0,78 Skrb. račun
10. BELAMARIĆ JOSIP 452 0,47 Osnovni račun
Ukupno: 86,65

Ilirika je častila u četvrtak, -370 kom


Ilirika je častila u četvrtak, -370 kom

Ako nastave, mogli bi do Nove Godine (ako ne i prije) biti skroz vani…
HPB izgleda odlučio ostati.
Knežević nastavio kljucati P-A, dodao je na račun još 18 komada.

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=KODTRA%3ACZ

Evo veli bloomberg na ovoj cijeni P/E 6,4.
Dividenda je 4,6% za 2007, dakle za 2008 oko 7%, isplata je za 8 mjeseci.

Ne znam što bi moglo nekog natjerat na prodaju po ovoj cijeni osim margina.

meni je samo žao što zbog ove proklete degenerične ilirike koja btw je plaćala kodt i po 4000 i 5000 zbog svoje još degeneričnije situacije ovako poklanja kodt-r-a i što je napravila dionici jer ljudi niti znaju niti znaju cijenit što su i po kojim cijenama dobili!

kad ih neću više vidjet u top10 otvaram šampanjac! [cool]

New Report

Close