KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvrsno izlaganje kolega pjerino, kolega vunder, ovakav nacin odgovaranja samo iskazuje vaše neznanje, najlakse je tako, pilu naopako i gotovo..Derivatno kalkuliranje dobiti za kodt po DCM su loši, strukturna cjelina kapitalnog povrata je manja od DCM procjene logaritamskog racunanja knjigovotstvene vrijednosti ove firme, što govori da je trenutno vrhunac ove branše, kroz narednih 6-12 mjeseci mozemo ocekivati padanje kroz povratne investicije, jer ce morati povecati imovinu što ce kroz amortizaciju ciniti velike probleme.


da nebi bilo da mene nema, samo se držim onog što sam rekao da ovdje se više ne planiram nadj. s psihopatima, multinickovima i obitelji baričević! [lol]

moje mišljenje o firmi/dionici se zna, a vipyu bi još jednom zahvalio na jednoj od najkvalitetnijih analiza, ako ne i najkvalitetnijoj koju je iko do sad napravio i objavio na forumu! [thumbsup]

[lol]

kolega wunder, ocito je da tko god napiše nešto suprotno vašem razmišljanju vi s njim ne diskutirate..pa ovo je forum ako niste znali i znam da vas boli gubitak, al ulažite više u znanje pa ce biti manje gubitaka.

p.s nije dovoljno staviti takav samodopadan nik, treba imati i pokrice

gubitak je jedino kad nešto prodaš s gubitkom!

btw. koliko sam ja upoznat kodt i dalje isplaćuje uredno dividendu i posluje s profitom!

no eto možda ode u stečaj, moram priznat da to nisam predvidio pa i dalje dokupljujem!

pozdrav i tebi novi korisniče! [wink]


Izvrsno izlaganje kolega pjerino, kolega vunder, ovakav nacin odgovaranja samo iskazuje vaše neznanje, najlakse je tako, pilu naopako i gotovo..Derivatno kalkuliranje dobiti za kodt po DCM su loši, strukturna cjelina kapitalnog povrata je manja od DCM procjene logaritamskog racunanja knjigovotstvene vrijednosti ove firme, što govori da je trenutno vrhunac ove branše, kroz narednih 6-12 mjeseci mozemo ocekivati padanje kroz povratne investicije, jer ce morati povecati imovinu što ce kroz amortizaciju ciniti velike probleme.

Napiše se gomila umotovorina koje na prvu zvuče pametno jer ih ne razumije vj. 80% onih koji čitaju ovaj forum. U osnovi ni sam pjesnik ne zna. Blesavo je da citiram i Pjerina, on ne pokušava biti u tolikoj mjeri pjesnik.
Već sam ranje to pisao, blesavo je sve skupa ponvaljat, ali….odgovri na neka gore postavljenja pitanja.

1. Širenje- od ove godine su počeli uvodit rad u 2 smjene, ključna riječ je počeli. Na ovaj jednostavan način mogu praktički duplo povećat proizvodne kapacitete. Postoje neke naznake da se pokušaju širit na sličan način kao i KOTR (na koji način to radi KOTR morat će te se malo potrudit)

2. Investicije- glavni cilj investicija je povećat profitabilnost proizvodnje odnosno koristit što manje bakra, ulja i limova pri proizvodnji transformatora i još više automatizirat i ubrzat proizvodnju. Pitajte malo stručnjake, glavna kvaka kod transformatora (tu je zarada) je u uštedi materijala. Proizvest transformator istih karakteristika uz uštedu od 15% bakra, 5% limova i 5% ulja (morate se potrudi pronać koliko je to u kunama) je više nego odlično. Prezamorno bi bilo navodit koliko određeni namot žice bakra pridnosi poboljšanju proizvoda.
Naravno da dio investicije mora ići i uljepšavanje firme, ljepši proizvodni pogoni.

3. Poslovanje- prateći izvejšća KODT-a, najviše odskače povećanje profitnih margina. Prodaju sve više pamet.

A za dubinsko snimanje i za odgovore koji se mogu dobiti nakon toga….pa koja normalna firma bi to dopustila svakome tko se toga sjeti. Divno bi bilo da svi lijepo otkriju sve svoje poslovne planove; trebalo bi inzistirat da pogotovo budu darežljivi sa svojim planovima o akvzicijama i da obavezno bude istaknut cjenovni raspon.
Ne pratim previše forum, svega 2-3 teme koje su mi zanimljive jer posjedujem te dionice. Vjerojatno kolege Navlakusa i Pjerino, posjeduje neke dionice pa bi ih molio da objave bar dio svoje analize navedne firme. Molim ovjde samo postavit link kako bih to mogao pročitat i uživat u štivu; baš me zanima kakvo je tamo derivatno kalkuriranje dobiti?! Od svakog po jedna analiza dubinskog snimanja firme-dionice i ja bih vam stvarno bio zahvalan. Volim učit pa možda prepoznam nešto što do sada nisam uvidio.


Izvrsno izlaganje kolega pjerino, kolega vunder, ovakav nacin odgovaranja samo iskazuje vaše neznanje, najlakse je tako, pilu naopako i gotovo..Derivatno kalkuliranje dobiti za kodt po DCM su loši, strukturna cjelina kapitalnog povrata je manja od DCM procjene logaritamskog racunanja knjigovotstvene vrijednosti ove firme, što govori da je trenutno vrhunac ove branše, kroz narednih 6-12 mjeseci mozemo ocekivati padanje kroz povratne investicije, jer ce morati povecati imovinu što ce kroz amortizaciju ciniti velike probleme.

[lol] [lol]

Aj dobro ovo je makar duhovito, iako kolege pjerino, baricevic, navlakusa ja ne idem po forumima vaših dionica i ne pišem gluposti, ukoliko imate neki osobni fight s wunderom, sjetite se da nije u redu prema drugim ljudima. Mogo bi ja ić i objasnit za neke dionice iz vaših portfelja da im iskazana "DOBIT" ne pokriva kamate od kredita koliko su zadužene, ali neću jer mi je to ispod nivoa.

Za svekoliko pučanstvo – DCM metoda NE POSTOJI, nažalost natjerali ste me da to napišem [bye]
DCF izračun je dao kolega Vipy.

No postoji i druga strana medalje – wunder ne piši gluposti po forumima drugih dionica, jer postoje ovdje puno jači i iskusniji forumaši pa ćeš polomiti zube.

Realno je da će dividenda za KODT biti dogodine oko 130 kn, tako da pad ispod 2000 nije realan.

Ako se ulaže fundamentalno na rok 2-3 godine tada kratkoročne oscilacije nisu bitne, naravno ukoliko si dovoljno pametan da ne koristiš kredite i novci ti ne trebaju na taj rok.

Nadam se da ćemo svi na kraju dobro zaraditi, i na KODT i na ostalim dionicama.

nakon svega ovdje sam se počeo prvenstveno dobro zabavljat! [smiley]

fala kaj brineš! [kiss]

a nisam baš primjetio da nešto pretjerano pišem po drugim dionicama, a to kaj neko neku šalu il opasku shvati preozbiljno i kaje forum prepun multinickova raznih “slučajeva” to je druga priča! [rolleyes]

sad ode van i nadam se da će pjerino i "sljedbenici" uslišit nam molitve i pokazat neke svoje izračune, metode i analize i naučit nas mnogotome novog! [shocked]

još jednom unaprijed zahvaljujem i veselim se tome! [smiley]

Čujem da KODT ima jako zastarjelu tehnologiju i da su transformatori koje proizvodi nezgrapni i preglomazni i da su glavni konkurenti već odavno modernizirali proizvodnju.Istina i u Končaru su to primjetili pa su donjeli odluku da bi možda i oni trebali donjeti odluku i poraditi na tome ali nikako da počnu.Možda netko o tome zna nešto više………….. [embarass]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

još sam tu pa ne mogu odoljet komentirat…

kolega pa šta niste rekli da se ne vraćate u kodt!? [lol]

ako je tome i dalje tako pa zašto ne pustite tu zastarjelu tehnologiju nama jadnicima koji patimo u ovoj dionici!? [smiley] [cool]

@ golubv

DISTRIBUTIVNI I SPECIJALNI TRANSFORMATORI
-uvođenje nove tehnologije namatanja distributivnih transformatora za raspon snaga od 315 do 1000 kVA
Društvo KONČAR – DISTRIBUTIVNI I SPECIJALNI TRANSFORMATORI pokrenulo je razvojni projekt na području distributivnih transformatora pod nazivom “Razvoj nove generacije distributivnih transformatora“. Zadatak projekta je istražiti, razviti i ispitati nova tehnička rješenja distributivnih transformatora te odabir, nabava i puštanje u pogon odgovarajućih proizvodnih strojeva. Ostvarenjem projekta društvo KONČAR – DISTRIBUTIVNI I SPECIJALNI TRANSFORMATORI će sniziti ukupne troškove proizvodnje novih proizvoda. Razvoj nove generacije distributivnih transformatora postao je nužan i radi iskoraka koji su na tom području napravili glavni konkurenti na tržištu.

Uvođenjem nove tehnologije namatanja postiže se niz ušteda na materijalu jezgre, kotla, namota i količini ulja nastalog smanjenjem visokonaponskog namota uvođenjem klinaste izolacije i valjanja žice. Uz to, postiže se i smanjenje vremena namatanja visokonaponskog namota, kao i povećanje kvalitete namota ujednačenom kvalitetom namatanja (bitno je smanjen utjecaj namatača na kvalitetu namota) i posljednje ali ne i manje važno olakšavnje radnih uvjeta.

To je samo jedan od proizvoda, a i nadalje je ogromna potražnja i za ovim "zastarjelim" dijelom asorrtimana.

No dobro, nek vam bude, ovo je najlošija firma u HR, ali ja ću ipak pričekat koju godinu pa da vidimo [lol]

Nije baš isto priozvodit čavle i transformatore, zato to radi samo nekoliko firmi u svijetu.

No golube obzirom da je to dosta stara vijest, bit će da su nešto i već implementirali.

E sad se moram ja ispričat našao sam link na webu, i on izgleda ovako:

http://www.koncar.com/hrv/novost.asp?nov_id=267

Ćovjek bi se zeznuo , jer svijetli kolovoz 2008, ali to je zapravo vijest iz 2005, dakle bit će da su to sredili, ako firma ovako raste od tada.

Golube, ipak su u laži kratke noge [bye]

Kakvoj laži?? [shocked]Nisam ja ništa tvrdio.Samo sam kulturno pitao.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close