JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

FIFI je stigla, 2009-4Q

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/JDPL-fin2009-1Y-NotREV-K-HR.xls

Izvještaj Uprave
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/nGf7oQPUSjdxNjXu5RCUEw==.pdf

Mislim da su fulali u navedenom tekstu i da je pprinut 466 a ne 467. ili su ovi iz JDPL- pobrkali narudžbe….

iskreno, očekivao sam nekakvu dobit.

A novinari najavljivali 4 milijuna dolara dobiti…

http://www.dubrovacki.hr/clanak/15519/u-minusu-samo-atlanska-i-losinjska-plovidba

Na moju žalost i ovdje sam IZGLEDA zaglavio ….

JDPL – naručuje i kupuje brod – bez da se zna koliko će isti koštat????
Pa to mi je za nevjerovat…

OVAKO JE 100% BILO:

Negdje pred izbore …
Uprava Brodosplita – ured premijera RH …

Kume Bajo , ti znaš da mi posla neamo , dugova ko govana ,al svoji smo i ima nas puno …
a vi imate onaj JDPl – što plovi svijetom .Kad te molim iz petni žila nazovi tamo , da im mi onako
napravimo jednu dobru brodnu ….
Pare? Ma paretne nisu problem , vidćemo kad napravimo …

More…Samo moram nazvat još nekoga , da još malo provjerim ..

Ured premijera – Barba LUKA ,nepoznata lokacija dolna Neretve … (prvi mu sve mu objasni )…

MORE BAJO , što me glupost pitaš ?
Al ima brodna da plovi samo kod vas Splitom i kod nas Neretvom i samo u LKPC-R-A nek se istovara …Samo tamo , nek sve nama ostane …

NARUČĆU ODMA DVA KOMADA,
KAD JE TAKO – NAĆE OVI IZ JDPLA PARE NEKAKO [lol] [lol] [lol] [lol]

smanjuje se minus.......


Na moju žalost i ovdje sam IZGLEDA zaglavio ….

JDPL – naručuje i kupuje brod – bez da se zna koliko će isti koštat????
Pa to mi je za nevjerovat…

……za nevjerovat je kako neznaš koliko faktora utječe na konačnu cijenu izgradnje broda…..dobar dio ti je i uprava napisala..ipak nije to kupi auto sa lagera…..



Na moju žalost i ovdje sam IZGLEDA zaglavio ….

JDPL – naručuje i kupuje brod – bez da se zna koliko će isti koštat????
Pa to mi je za nevjerovat…

……za nevjerovat je kako neznaš koliko faktora utječe na konačnu cijenu izgradnje broda…..dobar dio ti je i uprava napisala..ipak nije to kupi auto sa lagera…..

Ali zato znam , kako naša brodogradilišta rade …
RADE SVE KRIVO … [lol] [lol] [lol]
A ovaj posao je odradila politika … a to mi se nesviđa …

smanjuje se minus.......




Na moju žalost i ovdje sam IZGLEDA zaglavio ….

JDPL – naručuje i kupuje brod – bez da se zna koliko će isti koštat????
Pa to mi je za nevjerovat…

……za nevjerovat je kako neznaš koliko faktora utječe na konačnu cijenu izgradnje broda…..dobar dio ti je i uprava napisala..ipak nije to kupi auto sa lagera…..

Ali zato znam , kako naša brodogradilišta rade …
RADE SVE KRIVO … [lol] [lol] [lol]
A ovaj posao je odradila politika … a to mi se nesviđa …
[/quote]

….opet griješiš uopće brodogradilišta ne rade krivo već se iz tih jadnih brodogradilišta toliko novaca pokralo da jednostavno ne mogu u pozitivu……a kvalitet naše brodogradnje itekako je poznat u svitu….

@mark1

Ovako – jasno da sam napsiao za uprave brodogradilišta koje su politički podobne
postavljene a u stvarnosti nesposobne i korumpirane , te nit znaju posla naći niti znaju repromaterijal
u pravi momenat kupit ….

Moja otprilike istinita priča ti se nije svidjela i neda mi se s tobom raspravljat …

goldy, 01.02.2010. u 13:43
a kvalitet naše brodogradnje itekako je poznat u svitu

To i je mana , što mi svi (država , radnici) mislimo da imamo vrhunsku brodogradnju ,
a u stvarnosti nije tako ..
Zato je natječaj i uspio …
Evo primjer iz Rijeke
1. skoro 1/3 radnika radi u kancelarijama (tajnica ima tri tajnice)
2. I ono radnika što treba da radi – neradi (tumaraju okolo i kriju se po radilištu) , sve rade kooperanti , koji za višestruko preplaćene obavljene poslova proviziju daju ovim barabama iz uprave ..

E to ti je Hrvatska brodogradnja …

smanjuje se minus.......


Mislim da su fulali u navedenom tekstu i da je pprinut 466 a ne 467. ili su ovi iz JDPL- pobrkali narudžbe….

Porinut i preuzet nije isto.
PERISTIL (466) je porinut ranije – znamo li kada ? – a Sv.Dujam (467) neki dan.
Sada je , osim cijene , bitno kada će PERISTIL biti preuzet.Očito u 2Q.
Razmak između porinuća i preuzimanja kod Korejanaca je 1-2 mjeseca , Vijetnamaca 6-10 mj a Kineza 10-12 mjeseci.Nadam se da su naši bliže Korejancima nego Kinezima.

Kad prodaju PRIDE i preuzmu PERISTIL spustit’ će prosječnu starost brodova na oko 8 god.To teoretski znači da ih uz normalno održavanje mogu eksploatirati još 15-20 godina.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/jadroplov-gubitak-gotovo-prepolovljen,67351.html

Koliko sam zapamtio, cijena dionice ovisi o budućoj (predviđenoj) dobiti. Iz izvješća se vidi da JDPL ima manji gubitak u 2009 nego u 2008, a 2010 bi trebali …

Kako komentirate stavku vrijednosno usklađivanje od nekih 77 miliona kn rashoda. Pretpostavljam da je to umanjenje vrijednosti flote i potpuni otpis brodova koji idu u prodaju jer su u potpunosti plaćeni 5,5 mil. $ . Prihod od njihove prodaje će bit potpuno čist prihod u 1 Q za prodaju Zrina i kasnije za eventualnu prodaju Pridea.
Plaćanje tih 5,5 mil $ se nevidi nigdje u RDIG i jedino je moguće da su to proknjižili kroz vrijednosno usklađenje-



Mislim da su fulali u navedenom tekstu i da je pprinut 466 a ne 467. ili su ovi iz JDPL- pobrkali narudžbe….

Porinut i preuzet nije isto.
PERISTIL (466) je porinut ranije – znamo li kada ? – a Sv.Dujam (467) neki dan.
Sada je , osim cijene , bitno kada će PERISTIL biti preuzet.Očito u 2Q.
Razmak između porinuća i preuzimanja kod Korejanaca je 1-2 mjeseca , Vijetnamaca 6-10 mj a Kineza 10-12 mjeseci.Nadam se da su naši bliže Korejancima nego Kinezima.

Kad prodaju PRIDE i preuzmu PERISTIL spustit’ će prosječnu starost brodova na oko 8 god.To teoretski znači da ih uz normalno održavanje mogu eksploatirati još 15-20 godina.
[/quote]

Hvala na poduci.

Bogami izgubio sam naviku povirit sta se desava na forumu. Nakon dugo vremena danas sam malo prosurfao. Nisam citao vec samo pogledao ko je prisutan. Vidim da pored nekoliko starih kuka prevladavaju novaci. Pa gdje je nestao optimizam?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close