JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


BDI Baltic Exchange Dry Index 1099 UP 29
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2004 UP 23
BPI Baltic Exchange Panamax Index 842 UP 47
BSI Baltic Exchange Supramax Index 533 UP 21
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 307 UP 7

Evo ovdje, Atlantska me ionako više ne zanima.

Genijalno, BDI raste već 7 dana za redom i izgleda da je počeo period rasta vozarina, a s druge strane imamo 7 dana rušenja cijene JDPL na burzi. Ne mogu sad da ne pitam ove što prodaju, zašto nisu prodavali prije kad je BDI bio na 800, nego prodaju sada kad se BDI već digao na 1099 s tendencijom nastavka rasta???

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.



Može jedna iz teorije zavjere?
Ako država ide u privatizaciju da li je moguće da netko namjerno spušta cijenu?

Pa nema država udio u svim firmama. Čovječe cijeli crobex je debelo u crvenom… [undecid]
[/quote]
Ali masu tih dionica su kupovali po nižim cijenama od sadašnjih, što nije situacija s JDPL. E sad kome mora biti tako napeto da prodaje, i još pored činjenice da imaju 170 kn ps na računu. Ili znaju nešto gadno što se sprema, ili manipuliraju…ili su blesavi

I tako i mi opet testiramo duplo dno. Divotica. Lovely jubbly!

Hell is Empty and all the Devils are Here




Može jedna iz teorije zavjere?
Ako država ide u privatizaciju da li je moguće da netko namjerno spušta cijenu?

Pa nema država udio u svim firmama. Čovječe cijeli crobex je debelo u crvenom… [undecid]
[/quote]
Ali masu tih dionica su kupovali po nižim cijenama od sadašnjih, što nije situacija s JDPL. E sad kome mora biti tako napeto da prodaje, i još pored činjenice da imaju 170 kn ps na računu. Ili znaju nešto gadno što se sprema, ili manipuliraju…ili su blesavi

[/quote]
Država je žedna novaca.Brodogradilišta su u komi i bez naruđbi.Država isisava lovu iz JDPL koji
nema dovoljnbo keša da bi kupio dva broda u Brodosplitu.Dapaće mora uzimati kredit.Taj keš se mogao puno povoljnije potrošiti,
ali JDPL je postao slamka spasa za brodogradilište i to ispaštaju dioničari.Nadajmo se da će se
JDPL privatizirati i da će netko biti spreman platiti barem 250 kn iako je NAV bliže 400 nego 300 kn.





Može jedna iz teorije zavjere?
Ako država ide u privatizaciju da li je moguće da netko namjerno spušta cijenu?

Pa nema država udio u svim firmama. Čovječe cijeli crobex je debelo u crvenom… [undecid]
[/quote]
Ali masu tih dionica su kupovali po nižim cijenama od sadašnjih, što nije situacija s JDPL. E sad kome mora biti tako napeto da prodaje, i još pored činjenice da imaju 170 kn ps na računu. Ili znaju nešto gadno što se sprema, ili manipuliraju…ili su blesavi

[/quote]
Država je žedna novaca.Brodogradilišta su u komi i bez naruđbi.Država isisava lovu iz JDPL koji
nema dovoljnbo keša da bi kupio dva broda u Brodosplitu.Dapaće mora uzimati kredit.Taj keš se mogao puno povoljnije potrošiti,
ali JDPL je postao slamka spasa za brodogradilište i to ispaštaju dioničari.Nadajmo se da će se
JDPL privatizirati i da će netko biti spreman platiti barem 250 kn iako je NAV bliže 400 nego 300 kn.

[/quote]

Lopina, ajd ne zahebavaj. Pričaš nam priču što znamo već 6 mjeseci minimalno svi ovdje, pa je zato jadan JDPL ponovo testirao dno… haha.

A zašto TNPL testira dno? Što oni spašavaju i s čijim novcima? E jesi zloćestoća da znaš [thumbsup]

Uostalom, otkud pa ti znaš dinamiku otplate za ta dva nova broda i bilo šta o tome? Otkud uopće znaš da će ih toliko i platiti? Ja dozvoljavam da ne znam, a odakle si ti dozvoljavaš da znaš?

Pa normalno da će uzimati kredit i otplaćivati rate iz poslovanja u nadolazećim godinama!!! Pa šta si ti mislio da će izlupati iz bilance sav cash? hehehe, koji si ti kralj.

I'LL BE BACK






Može jedna iz teorije zavjere?
Ako država ide u privatizaciju da li je moguće da netko namjerno spušta cijenu?

Pa nema država udio u svim firmama. Čovječe cijeli crobex je debelo u crvenom… [undecid]
[/quote]
Ali masu tih dionica su kupovali po nižim cijenama od sadašnjih, što nije situacija s JDPL. E sad kome mora biti tako napeto da prodaje, i još pored činjenice da imaju 170 kn ps na računu. Ili znaju nešto gadno što se sprema, ili manipuliraju…ili su blesavi

[/quote]
Država je žedna novaca.Brodogradilišta su u komi i bez naruđbi.Država isisava lovu iz JDPL koji
nema dovoljnbo keša da bi kupio dva broda u Brodosplitu.Dapaće mora uzimati kredit.Taj keš se mogao puno povoljnije potrošiti,
ali JDPL je postao slamka spasa za brodogradilište i to ispaštaju dioničari.Nadajmo se da će se
JDPL privatizirati i da će netko biti spreman platiti barem 250 kn iako je NAV bliže 400 nego 300 kn.

[/quote]

Lopina, ajd ne zahebavaj. Pričaš nam priču što znamo već 6 mjeseci minimalno svi ovdje, pa je zato jadan JDPL ponovo testirao dno… haha.

A zašto TNPL testira dno? Što oni spašavaju i s čijim novcima? E jesi zloćestoća da znaš [thumbsup]

Uostalom, otkud pa ti znaš dinamiku otplate za ta dva nova broda i bilo šta o tome? Otkud uopće znaš da će ih toliko i platiti? Ja dozvoljavam da ne znam, a odakle si ti dozvoljavaš da znaš?

Pa normalno da će uzimati kredit i otplaćivati rate iz poslovanja u nadolazećim godinama!!! Pa šta si ti mislio da će izlupati iz bilance sav cash? hehehe, koji si ti kralj.
[/quote]
Nisam zloćko.Jednostavno ne volim priče o kešu koga neće biti .
Danas sam malo uštinija JDPL na 121.Radije nego TNPL na 1400 ili ATPL na 710.Mislim da je to dobar
posao.Na ovoj cijeni Jadroplov je podcijenjen dva do tri puta.Zato sam ga i kupio.
Ipak dodatni razlog za kupnju je taj keš koji za sada nije potrošen,a ako je u US$ pozitivne tečajne
razlike bi mogle biti toliko velike da bi i četvrti kvartal mogao u pozitivu.

Bembo ponovo jaše, danas sam opet dokupio JDPL! [thumbsup]
Znači, sutra nepogrešivo testiramo razinu od 110 kn [lol]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

pošaljite zahvalnicu na adresu negdje u grčkoj što je cijena ovako dobro pukla
evo ja im šaljem
a poslat ću isto i na atpl forum da im pošalju zahvalnicu

baš mi je žao grka, možda im to dolazi naplata za laptala i onu pretvorbu jadroplova iz davnih dana
il kak bi rekao naš čovjek sve se vraća sve se plaća

Postanite Eu-robovi


pošaljite zahvalnicu na adresu negdje u grčkoj što je cijena ovako dobro pukla
evo ja im šaljem
a poslat ću isto i na atpl forum da im pošalju zahvalnicu

baš mi je žao grka, možda im to dolazi naplata za laptala i onu pretvorbu jadroplova iz davnih dana
il kak bi rekao naš čovjek sve se vraća sve se plaća

Ako misliš na Drys, meni ih nije žao jer su mulj od kompanije skupa sa onim Grkom koji ih vodi. te stalno neke dokapitalizacije, te ovo te ono… ma nek krahiraju, i nek se maknu s one liste. To bi bilo najbolje za sve.


@Lopina
, glede casha… JDPL ima prekratku polugu da ne bi ušli u aranžman preko zaduženja za otplatu tih brodova. Taj cash na računu neće otići na te brodove, možda samo dijelom. Zašto bi plaćali gotovinom kad im je trenutni dug višestruko manji od imovine?, čak je manji i od casha samoga. Pa oni naprosto _moraju_ povećati polugu. Lopina, pa to su osnove.

I'LL BE BACK

Jučer smo zaronili i ostali debelo ispod donjeg bollingera. Što kažu kolege tehničari, ne bismo li se danas trebali vratiti u okvire istog?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Sada smo stvarno kod jednogodišnjeg dna .

Ste vidjeli nalozić na 120? [sealed]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Ste vidjeli nalozić na 120? [sealed]

Nalozić "plašljivac":)

Hell is Empty and all the Devils are Here

Utekao nalozić….ili su počeli i kod nas sa premarketom [lol]

Bježte drugovi danas je moment! [bye]

New Report

Close