JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zato sto su im brodovi osnovno sredstvo a shipping core business. Po tvojoj logici sad kad je u pomorstvu lose treba ici u proizvodnju npr hrane? Ma ne brodove treba graditi i kupovati a sad je za to pravo vrijeme. No ne i raditi to u Hrvatskoj.


tech
s ovim se vise nego slazem…
jedna od osnovica ulaganja za brodare je ulagati kad su im dionice "jeftine" a ne kad su na peak-u. Sva sreca da sam se iskrcao davno…Gle cuda npr. oni koji bi sad kupovali dionice npr atpl mogu ocekivati relativno pristojnu dividendu na ovu cijenu, a sasvim je realna pretpostavka da brodarstvo ipak nece propasti kao industrija, zar ne? (Jdpl na zalost ne isplacuje dividendu…)
[tongue]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Koliko je realno očekivati dividendu (ATPL) ako se ovakvo stanje preživljavanja na tržištu nastavi i tijekom iduće godine?!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

znaci tebi je bolje uci po 3500 i pobjeci na 1200 van i 50 kn dividende, nego uci sada i loviti dividendu koja ce biti za 2008?

meni se ova druga opcija vise svidja, ulazis u visoko ciklicne industrije kad su bottom, a ne kad su peak? zar ne?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


ulazis u visoko ciklicne industrije kad su bottom, a ne kad su peak? zar ne?

hm, a gdje je bottom …

po meni, za brodare puno niže … i što je gore puno duže …

I love the Smell of Profits in the Morning

postao samo jucer forecast za GDP za EU + US i Kinu, za australiju nisam… sjecas se kad sam rekao da ce najzanimljivija valuta biti australski dolar, jesi vidio sto mu se dogodilo… i sad opet treba gledati AUD i spread za LIBOR…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


postao samo jucer forecast za GDP za EU + US i Kinu, za australiju nisam… sjecas se kad sam rekao da ce najzanimljivija valuta biti australski dolar, jesi vidio sto mu se dogodilo… i sad opet treba gledati AUD i spread za LIBOR…

moram priznati da ne pratim AUD … nekako su mi daleko …

al’ evo ti slika, iako si ti sebi sigurno instalirao teletradera ….

I love the Smell of Profits in the Morning

stavi neki commodities index i aud zajedno…
btw daj mi teletrader program,
imam administrator-free vikend

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


stavi neki commodities index i aud zajedno…
btw daj mi teletrader program,
imam administrator-free vikend

ajd zamolit ću di su pare … evo ti tema teletrader na vrhu .. tamo ti je link ..

I love the Smell of Profits in the Morning


Cash is king za investitore a ballast za privrednika. Kupovinu ULPL od strane JDPL mogu nazvati "moje pjesme , moji snovi". Osobno poznajem jednog od top 10 koji sjedi u firmi. Takav profil bi vrlo dobro dosao i u Splitskoj kuci.

A sad malo o vidovitosti Splitske uprave jer je neko spomenuo da su mozda i nesvjesno bili vidoviti. Cjena koju placaju za za supre je u startu bila visoka a sada je ja bi rekao bezobrazno visoka. Danas sam primio slijedeci mail od Kineskog brokera. Cijene sam izbrisao jer je to poslovna tajna.

I sad da vidim Papinja kako ce kazati Splitskom skveru ja se malo salio pa eto vama suprici i radite sa njima sta hocete. Da je gradio u Kini to napravi bez problema kao i Owneri iz maila iznad makar i po cijenu da izdgubi downpayment. Sa ostatkom lovuse na open marketu kupi dva nova broda sa isporukom po zelji. Razlika u cijeni mu ostavi jos dovoljno casha na racunu da brodi kroz turbulentna vremena.

Biljezim se sa stovanjem [tongue]

Ma ono je bila sala Tech… no, ako cemo iskreno, ni ATPL nije bas najsretnije tajmirala nabavku capea. Iako, o tome cemo moci donositi zakljucke za nesto vise od godinu dana.

A ostalo je jasno. Kao sto je po politickoj liniji JDPL dobio (skupe) ugovore u splitskom skveru (ufff imo bi svasta za reci za tamosnji skver – no dao Bog da ga privatiziraju za 1 kunu i rijese nas balasta!) tako i sad po politickoj liniji ne moze otkazati ugovore.

Cuj, ipak smo bili svjesni da se radi o drzavnoj firmi.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ako će smumuljiti nešto da "spase" Brodosplit preko leđa Jadroplova, mogla bi se podići i tužba. Ne toliko zbog nadobudnosti ali zbog reda i prava.

….a bilo bi i vrijeme da se digne prašina s ruzinavog škvera….


Ma ono je bila sala Tech… no, ako cemo iskreno, ni ATPL nije bas najsretnije tajmirala nabavku capea. Iako, o tome cemo moci donositi zakljucke za nesto vise od godinu dana.

A ostalo je jasno. Kao sto je po politickoj liniji JDPL dobio (skupe) ugovore u splitskom skveru (ufff imo bi svasta za reci za tamosnji skver – no dao Bog da ga privatiziraju za 1 kunu i rijese nas balasta!) tako i sad po politickoj liniji ne moze otkazati ugovore.

Cuj, ipak smo bili svjesni da se radi o drzavnoj firmi.


Naravno, zato i nisam pretjeranoi izlozen u ovoj dionici.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

I sad da vidim Papinja kako ce kazati Splitskom skveru ja se malo salio pa eto vama suprici i radite sa njima sta hocete. Da je gradio u Kini to napravi bez problema kao i Owneri iz maila iznad makar i po cijenu da izdgubi downpayment. Sa ostatkom lovuse na open marketu kupi dva nova broda sa isporukom po zelji. Razlika u cijeni mu ostavi jos dovoljno casha na racunu da brodi kroz turbulentna vremena.

[/quote]

koliko si siguran da će škver graditi te brodove?
nisam baš uvjeren u to

ja se toplo nadam da ipak nece, te da ce Papinjo i ekipa smoci hrabrosti reci ekipi iz skvera bye, bye i kupit brodove u kini ispod cijene za cash…..
kako je kolega techmann rekao CASH IS A KING::: sada to vrijedi vise nego inace….

pozdrav


ja se toplo nadam da ipak nece, te da ce Papinjo i ekipa smoci hrabrosti reci ekipi iz skvera bye, bye i kupit brodove u kini ispod cijene za cash…..
kako je kolega techmann rekao CASH IS A KING::: sada to vrijedi vise nego inace….

pozdrav


@ Maito
@ Artu
To bi bio posten odnos managera koji radi u korist svoje firme koja ga uostalom za to placa ali Papinjo to zasigurno nije.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close