JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cipp, u potpunosti se slažem. Ne treba prizivati nikakve dokapitalizacije po modelu ULPL-a.

Svi danas ljepo u porastu samo na JDPL i dalje igre sa skrivanjem naloga i kojekakve kukavičke igre. Trebali su ljepo izložiti na prodaju šta imaju pa nek se vidi a ne ovako. Od ovih naloga na prodaji kupci počinju u sve sumnjati jer neznaju šta je stvarna ponuda a šta nije dok je ne dotaknu.[undecid]

Ne znam koliko vas prati forum Atlantske plovidbe, ali tamo se naveliko priča o preuzimanju Jadroplova od stane Atlantske.
Koliko je to vjerojatno??


Ne znam koliko vas prati forum Atlantske plovidbe, ali tamo se naveliko priča o preuzimanju Jadroplova od stane Atlantske. Koliko je to vjerojatno??

i kad bi to bilo kako bi se ovo odrazilo na cijenu dionice jdpl?[huh]


Ne znam koliko vas prati forum Atlantske plovidbe, ali tamo se naveliko priča o preuzimanju Jadroplova od stane Atlantske. Koliko je to vjerojatno??

To bi sada bilo jako isplativo za ATPL[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Evo što ja mislim o tome:
Preneseno sa ATPL foruma…

ricardo:

naravno da ima snage. samo kad zbrojis sta imaju na racunu vec su preko 600mKn + lova koju ce dobiti od JDPL jer postaju vecinski vlasnici. a najbolje od svega bi bilo da se ne moraju zaduziti ni kunu.

Ima snage financijski ali ima li pregovaračke snage da nagovori državu na prodaju.
Milsim da država svoj dio nebi prodala ni Bogu, a kamoli Atlantskoj plovidbi d.d. [bye][tongue]

Kad neće na burzi hoće ovdje: www.bux.to/?r=kurtisaa

Ne možemo se žaliti da nam je loše…

[lol] [lol] [lol]

Kad neće na burzi hoće ovdje: www.bux.to/?r=kurtisaa

Rijetko pišem na forumu brodara mada ih dosta imam, ali samo bih sada htio reći sljedeće:

Gledajući trenutnu situaciju od 4Q i 1Q ne očekujem previše (mada očekujem dobre rezultate), ali zato mislim da će se eksplozija brodara desiti nakon FI za 2Q. Razlog je jednostavan – u 1Q dosta brodova kako ATPL i JDPL je bilo na doku ili je promijenilo ugovore, a stigle su i novogradnje, trogir je zaključen tako da JDPL ima čisti prihod uvećan za nekih 13 milja kn po kvartalu, atplu su ili će uskoro biti isporučene novogradnje za koje bi se trebali zaključiti dobri ugovori. Nisam neki stručnjak, ali očekujem daleko više redovnih prihoda u 2Q nego u 1Q. Dapače – očekujem fenomenalan 2Q, a k tome su u najavi još novogradnji. I tome još povećanje booka za JDPL u FI za 2007.

Pozdrav!


Rijetko pišem na forumu brodara mada ih dosta imam, ali samo bih sada htio reći sljedeće: Gledajući trenutnu situaciju od 4Q i 1Q ne očekujem previše (mada očekujem dobre rezultate), ali zato mislim da će se eksplozija brodara desiti nakon FI za 2Q. Razlog je jednostavan – u 1Q dosta brodova kako ATPL i JDPL je bilo na doku ili je promijenilo ugovore, a stigle su i novogradnje, trogir je zaključen tako da JDPL ima čisti prihod uvećan za nekih 13 milja kn po kvartalu, atplu su ili će uskoro biti isporučene novogradnje za koje bi se trebali zaključiti dobri ugovori. Nisam neki stručnjak, ali očekujem daleko više redovnih prihoda u 2Q nego u 1Q. Dapače – očekujem fenomenalan 2Q, a k tome su u najavi još novogradnji. I tome još povećanje booka za JDPL u FI za 2007. Pozdrav!

mislim da bi uz pomoc GFI mogli na razine 700-800kn bez problema….

DOKUP!


Svi danas ljepo u porastu samo na JDPL i dalje igre sa skrivanjem naloga i kojekakve kukavičke igre. Trebali su ljepo izložiti na prodaju šta imaju pa nek se vidi a ne ovako. Od ovih naloga na prodaji kupci počinju u sve sumnjati jer neznaju šta je stvarna ponuda a šta nije dok je ne dotaknu.[undecid]

Bit će i na kupnji skrivenih naloga, ništa strašno. Pa i JDPL je narastao, prosječna cijena 641


Ne znam koliko vas prati forum Atlantske plovidbe, ali tamo se naveliko priča o preuzimanju Jadroplova od stane Atlantske. Koliko je to vjerojatno??

U ovom trenutku close to noting. Da su obe drzavne mozda bi sta i bilo. Sad je jdpl skupa igracka za koju atpl nema novaca a vlada se vise ne moze igrati djeda mraza.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Dobro su danas prošli DRYS i ekipa…
S obzirom na današnje i jučerašnje stanje BDI-a kao i indexa DOW i NASDAQ.

Drago mi je da smo i mi konačno krenuli… polako, al sigurno.
Samo naprijed!

[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Kad neće na burzi hoće ovdje: www.bux.to/?r=kurtisaa

Vidim kolega Savage da smo zajeno na BZJK i JDPL, nisam znao da imate JDPL.


Može li malo informacija o izradi novih brodova. Sa splitskim škverom je sve dogovoreno. Koliko čujem radiće se 2 + 2 nova broda. Detalje ćemo službeno čuti vjerujem vrlo skoro

Tako nesta sam i ja cuo ali da se vise ugovori potpisu bilo bi bolje

Jel bi se brodovi radili u brodosplitu??

O kojem tipu brodova je rijeć, pretpostavljam bulkovima


Dobro su danas prošli DRYS i ekipa… S obzirom na današnje i jučerašnje stanje BDI-a kao i indexa DOW i NASDAQ. Drago mi je da smo i mi konačno krenuli… polako, al sigurno. Samo naprijed! [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Redovito pratim brodare na NASDAQ i cinjenica je da su zadnjih mjesec dana Dryship i ostali dry cargo brodari znacajno porasli (neki preko 50%) sto se ne moze kazati i za nase perjanice. Kako posluju na istom trzistu sa da budemo realni nesto vecim OPEX-om realno je da i oni trebaju ici gore. Ove igrice sa fondovima ne mogu trajati u nedogled. Brana mora jednog dana puknuti jer inace na dugu stazu fondovi rade proti sebe. Oni sada drze brodare nisko i kupiju jeftino ali ta jeftinoca se odrazava na njihov prinos sta je glavni mamac ulagacima. Za mirovince koji nemaju toliko problema sa klijentelom brodari ne mogu biti dugorocna investicija zbog ciklicnosti zarada brodara. Na njima mogu dobro zaraditi ako su promucurni i ne baziraju svoje poslovne poteze na pisanjima gatara i ostalih znalaca. Zato treba biti strpljiv i cekati da fondovi pokazu svojim dionicarima kako su pametno pazarili a to bi onda trebalo obradovati i nas male.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close