JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nego, kad ce to izvjesce?

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

diokidina, 24.05.2023. u 07:48

@BabaLuji

Moguce da je i prodao.

Agram +237kom.

Ja bih rekao da imamo novoga u top-10.

 

Agram +109

 

Boban ili neboban bitno da kupuje tko god je. Američke dionice su općenito precjenjene pa ovo blago hlađenje i ima smisla a naše su ne hladne nego smrzute pa zato i nemaju razloga za pad. Danas kada se vani neko zelenilo pojavilo naši izgubili živce 🙃📉📈🎇💸

Idući tjedan pratimo Ameriku 💪😀😀

Ameri su sada ok a kaj deda čeka već se dugo ništ ne čuje a opomenu su dobili.

Revizorska tvrtka radi izvjesce za 2022., ja ga ocekujem svaki dan.

Meni se ipak razlučuje da je bolje imati Jadroplov nego Plovidbu. AP kada će trebati rast onda će izgleda past jer nije do sada dovoljno pala.

Sigurnije je ipak 5 god voziti staro fe i plin. Još da ovi naštimaju te financije i bit će dobro. Ako ide dokap nećemo puno pasti. Ovi revizori trebaju umj. Inteligenciju za pomoć.

 

Gledao sam neki dan graf za JDPL pa me slika podsjetila na jednu sličnu situaciju koju smo imali na ATPL krajem 2019. godine. Tada sam na ATPL izgubio puno novaca pa mi je taj graf ostao dobro urezan u sjećanje 🙂

.

Na ATPL smo tada imali rastući trokut, koji je uglavnom bullish pattern, osim kada nije. Dogodio se pak failed brakout i daljnji pad cijene. Na ATPL sam tada imao preveliku poziciju, bio sam slijep na ono što je bilo ispred mene, bio sam zaveden pričama o dobroj perspektivi ove branše (zvuči poznato?)… međutim, situacija se zagovn.la, likvidnost je nestala, i dok sam ja zbrojio 2 i 2 sam već bio zaglavio. To je česta pojava na našoj burzi kada se stvari zakompliciraju, likvidnost je ovdje veliki problem. Zato kod nas ili trejdaš i paziš na veličinu pozicije ili držiš poziciju do mirovine i uvjeravaš se kako treba biti dugoročni.

.

Danas sam ipak nešto malo pametniji, nešto sam u međuvremenu i naučio o ovoj branši pa mi to sada pomaže da se držim podalje od ovakvih situacija.

.

Nego, da se vratim na grafove. U prilogu su JDPL weekly i ATPL daily grafovi (JDPL je jako slabo likvidna pa tu dionicu u pravilu gledam na weekly razini). Možemo primijetiti veliku sličnost. Na JDPL trenutno vidimo nešto što bi moglo biti također failed breakout. Za sada to još uvijek ne mora biti slučaj, ali je dobro imati na pameti i ovu mogućnost. Razina 9,00 € je tu ključna, zato je bolje da zagrabite u čarapice i napunite bid.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Na Atpl se cijena još nekako drži zbog relativno visoke dividende, ali kada to prođe, a ako vozarine u međuvremenu ne počnu rasti, moglo bi biti svega…ostali brodari više-manje prate padajući trend vani…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Bez ljutnje na obojicu @mitkko i @BudFox3,vi mi doista podsjećate na lesinare, znate kakva je to ptica. Na Atpl ste uvidjeli dobar otpor radi dividende, pa ste ovdje dosli zastršivat.


@BudFox3

Tvoj zadnji post mi vise pripada u BDI-indikator budućnosti.

Stidljiva kupnja, izgleda bila mirovina pa se čovjek počastio… Agram račun pretumbacija sa Bobana 10k +, Boban i Dunatov skupljaju. Čisto da ostane zabilježeno za neke kasnije analize. Podsjetnik na 5,6 računa koji su se vrtili nekoć na atpl kasnije se nije moglo upratit tko koga… Zanimljivo je kako je tada fine visine atpl dosegla…

Top 10 kupuje, to odavno nije viđeno na brodarima. Nešto se iza brda valja s obzirom da se kod nas svatko zna, nešto se namirisalo kad se par tipova aktiviralo nakon toliko zimskog sna. Možda je blef a možda je cijena predobra, svatko neka procjeni… Plin, nafta, željezo, preuzimanje hm hm

U zadnje vrijeme znamo da je sa kupnjom u top-10 krenuo Agram, nedavno iza njega Dunatov, evo i Kopljar se pridruzuje.

 

I najvjerojatnije svi skupa griješe…

 

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Da imaju milijune nq računu zato što su  neznalice… Trebaju pratiti forum tebe i mitka da zarade 😀😀😀😀😀😅😅😅🤧🤧🤧🤧

New Report

Close