JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije mi jasno zasto zurite sa 2Q, jos nije došlo godisnje izvjesce za 2022g.

Moja racunicu kaze malo iznad 100mil kn ili 14mil €.

Sta ostali kazu?

@diokidina

Koga uopće više briga kakva je bila 2022? Mene zanima kakva će biti situacija do godine dana unaprijed.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@Mudrijasu

Tebi je jedino bitan tvoj profit.

Preko 100mil kn dobiti proslu godinu nije malo.

2Q ce biti u dobrom plusu

Dokapitalizacije trenutno nema, bar za ovu godinu.

Nemas dionice te ne mozes sudjelovati na skupštini. Tako da ne znas situaciju.

Na slijedecoj skupštinu cu pitat zasto je receno da vozarine za dva nova LPG prva godina 13tis$,kad su vece.

Posebno mi je zadovoljstvo da osim nas koji imamo dionice ima i vas koji ih zelite.

I jos nesto @Mudrijasu kupi knjigu dionicara, ima jedan za koga svi znamo.

Nitko ne sumnja u dobar Q2.

Ali onda kreću kamate za ova 2 LPG-a. koji će početi nagrizati dobit no to se sve da preživiti.

Što se tiče najma, kako vi kažete, 13,000 USD dnevno. Ako se ne varam, to je dugoročan najam i trenutne fluktuacije u vozarinama ne utječu na cijenu najma..

S tim da drugu godine ide po većoj cijeni.

Mene i dalje više brine dokapitalizacija. Kažu 0d 150-250 mil HRK. Vjerojatno po nominali.

Pa time će se naš udio toliko razvodniti da će ovaj odlični P/E 2 postati odjednom P/E 20-30 i nije toliko dobra prilika na ovim razinama.

Ovdje sam već dugo i namjeravam biti još dugo, zato mi je dokapitalizacija problem.

Osim ako ovaj put udio Države napokon padne ispod 25% (a hoće) i otiđe u ruke Stranca. Onda može biti odlična priča.

ŠČ

Ni na 10 eura nema kupaca a na MD nominalna za jdpl još uvijek stoji 10 kn.

Bit će veselo.

IB bio je nekada i veći dioničar jdpl a sada je atpl. Znači da zna kako dišu brodari. Tankerkomerc ne krije svoje namjere.

@Seeker

Nisi ti ovdje dugo niti kratko. Imamo mi dovoljno iskustva da mozemo uvidjeti tvoju pricu. Budi iskren, ne moras muljati.

Kad su vozarine pocele rasti ima dvije godine, pa su prve prosle granicu 12-15 tis $, vas vecina ste gotovorili da je to neprofitobilno, pa su prosle 20 tis $, ni to vam nije bilo dovoljno.

Pa je jedan od 5 brodova, najstariji ugovorio na 5 g dobar ugovor za prijevoz željeza, ni to vam nije odgovoralo.

Pa je odrađen sale@levaseback sa bankom Moon rose Shipping, uz dosta povoljnije zaduzenje.

Pa su vam brodovi stari, pa su dosla dva nova, pa ce ih po vama izjest kamate i niske su vam vozarine za njih.

Drage moje kolege i kolegice nitko vas ne nagovara nemojte ulagati u dionice Jadroplova.

Pa vam dokapitalizacija ne odgovara, sto vam odgovara daj recite mi, pretvorit cu se u uho.

Dokapitalizacije trenutno nema na vidiku. Tankerska je odbivena iz pouzdanih izvora.

Deda trenutno gleda kako bih kupio jedan tanker, izgleda da je u pregovorima. Ima nesto novaca u blagajni ostalo na kredit sa inozemnom bankom.

Očito se s vama ne može normalno razgovarati. Previše monologa i neznanja pa ću si olakšati život i staviti vas na ignore.

JDPL imam dulje nego li vi znate čitati i pisati. To što ne spamam temu 123123 dnevno ne znači da ne posjedujem dionicu.

Kakav klaun. Pa kojom magijom će se spustiti udio Države ispod 25% i doći do likvidnsti ako ne dokapitalizacijom. Nemojte odgovarati molim vas. Ne zna te i ionako ste na ignoreu.

https://seebiz.eu/drustvo/uskok-obustavio-istragu-protiv-pripuza-za-izvlacenje-novca-i-utaju-poreza/291651

Ovo nam je strateški partner, cijena bi trebala ići gore s obzirom da nastavljamo suradnju i da je optužba odbačena.

Seeker, 15.05.2023. u 09:28

Nitko ne sumnja u dobar Q2.

Ali onda kreću kamate za ova 2 LPG-a. koji će početi nagrizati dobit no to se sve da preživiti.

Što se tiče najma, kako vi kažete, 13,000 USD dnevno. Ako se ne varam, to je dugoročan najam i trenutne fluktuacije u vozarinama ne utječu na cijenu najma..

S tim da drugu godine ide po većoj cijeni.

Mene i dalje više brine dokapitalizacija. Kažu 0d 150-250 mil HRK. Vjerojatno po nominali.

Pa time će se naš udio toliko razvodniti da će ovaj odlični P/E 2 postati odjednom P/E 20-30 i nije toliko dobra prilika na ovim razinama.

Ovdje sam već dugo i namjeravam biti još dugo, zato mi je dokapitalizacija problem.

Osim ako ovaj put udio Države napokon padne ispod 25% (a hoće) i otiđe u ruke Stranca. Onda može biti odlična priča.

 

A gdje si ti to već dugo? I koga boli kuku što je tebi problem?

Evo, kad si već ovdje tako dugo objasni nam kako bi se to provela dokapitalizacija po nominali?

 

Kao da će netko gubiti vrijeme objašnjavajući tebi gdje je problem. Drži i gubi novce. Kuku Kuku.

U međuvremenu gdje je onaj drugi druker ingr diok dina mgma ili kako se već zove…koji se pojavi kada vozarine rastu a kad roknu 10% kao zadnjih para dana, nema ga ni vidjeti ni čuti.

Da nema dokapitaizacije. Haha. Da ima shorta na ZSE, bio bih prljavo bogat na vama genijalcima…

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Boban prebacio 10 000 na drugi racun u agram 🙄

Bilbija je nekad žonglirao sa 3 racuna, moguce je nekakvo kreditiranje, margin kredit i ostale stvari…

 

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/49963

 

divno preduzeće……opomena u rangu igh, varteksa ingre i ostalih perjanica koje malte praznu slamu a danas su dobile “pismo”……..bio i ostao jadnoplov…….

@BabaLuji

Moguce da je i prodao.

I gazda turisthotel a je morao prodati tankeru zd dali i Jdpl ide tim putem. Izgleda da se stvara jaka firma u zadru. Samo nagađamo.

Boban kupuje u sjeni sa skrbnickog, zanimljivo je to posebno što je bilo govora da je to odvjetnik iz Splita. A posebno što je taj odvjetnik umro davno. E sad je enigma kako taj mrtvi odvjetnik kupuje i prebacuje 🤔🙃 osim da to nije netko drugi. Priča je sve zanimljivija…

New Report

Close