JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje bi bilo najbolje napraviti ESOP-radnicko dionicarstvo,zaposlenici i pomorci,da uspiju kupiti 50+%,dignuti kredit u HBOR-u s pocekom od 1 godine,zbog tekuce nelikvidnosti…
i otkazati novogradnje u rijeci

ULPL je prosle godine dobila 100-ak mil kn kredita od HBOR-a,iako joj je u tom trenutku NAV bio negativan!?

Pitanje je da li bi djelatnici i pomorci trenutno željeli ESOP.. Vide kakvo je stanje u sektoru i firmi općenito, tako da bi se vjerovatno zapitali o “ulaganju”..

Naravno da ne bi svi zaposlenici htjeli kupiti dionice,to je uvijek tako.
Drzava proda samo onaj dio za koliki se izjasne zainteresirani,a ostatak ostane u njenom vlasnistvu.
Upitno je zasto privatni brodar ULPL dobije kredit od drzavne banke HBOR,a vecinski DRZAVNi brodar JDPL ne moze dobiti kredit od DRZAVNE banke HBOR?
Nije valjda da istra ima prednost spram splita?

“Lasciate ogni speranza, voi ch’entrate” a ja bi dodao i “e voi che avete azioni JDPL “

Pročitajte ukoliko imate dostatno znanje Engleskog članak na linku dolje. Članak je vrlo zanimljiv, cjelovit i po meni realan. Radili su ga vrhunski analitičari. Dovoljno je pročitati preambulu ako vam se ne da cijelu analizu. Izgleda da se pomorstvu crno piše na duži period. Prema analizi tankerskog tržišta koje je trenutno profitabilno, i ono će skoro u garden.

http://skibskredit.dk/da/SHIPPING-RESEARCH/~/media/PUBLIKATIONER/Shipping-Market-Review/Shipping-Market-Review—November-2015.ashx

Budite strpljivi. Malo sporije se downloada.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Pozdav Techman, pokusavam otvoriti link ali mi javlja gresku. Mozes li molim te provjeriti da li je link dobar. Pozdrav

Bok Ricardo!

I meni se dešava isto kad aktiviram link sa foruma. Pokušaj kopirat link u Google search. Odmah ga otvara na prvom mjestu u rezultatima. Kad ga klikneš otvara bez problema. Upravo testirao.

Pozz

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Zbilja ne ide direktno, preko searcha ide.

To ovi sa Poslovnog opstruiraju. Neš ti meni stavljat tuđe linkove-kaže moderator :-)!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

http://www.seebiz.eu/jadroplov-i-3-maj-raskinuli-ugovore-za-gradnju-brodova/ar-125904/

Znači otkazano sve.. Ajde bar neće proizvodit još minusa, sad ih ionako i previše proizvode.. A odakle bi i platili te brodove

Vrlo poučan članak o tome kako prolaze firme u kojima je politika uspjela isplesti svoju mrežu pohlepnih, nesposobnih uhljeba, a kako firme koje posluju neopterećene politikom.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/289944/Default.aspx

Za neinformirane!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Zakleo se Clarkson raju da se sve Jadroplovove tajne znaju.

Quote Slobodbna Dalmacija
Nakon don Frane Bulića prodan i Mosor

Jadroplov se, kako doznajemo, ovih dana riješio broda Mosor, koji je prodan za nešto više od pet milijuna dolara. Uprava se o tome nije htjela izjasniti, proglasili su ovaj podatak poslovnom tajnom. Prije pola godine tvrtka je prodala Don Franu Bulića za tri i pol milijuna dolara, a novac je uglavnom potrošen na servisiranje tekućih obveza i plaće
Unquote

Uoprava proglasi prodajnu cijenu broda poslovnim tajnom. Malo čudno zar ne? Pa zar to nije poduzeće u večinskom državnom vlasništvu što bi malo extenzivnijim tumačenjem značilo vlasništvo svih nas. I uprava od vlasnika krije cijenu. Da ne povjeruješ.

E ali onda izađe Clarcson. Nažalost ne pomaže ona zaustavite Clarcsona. Pogledajte prilog i vidit će te da je onaj dio cijene (…i nešto) iz citiranog članka ispario i da je cijena 5.000.000,00 USD.

Šuška se da je došlo do drastičnog rezanja plata u uredu. To će spasit Jadroplov. Svi ili većina brodova radi sa minusom, brodovima se smanjuju najmovi jer nisu tehnički ispravni, minus raste a rješenje se traži u smanjenju plaća za 50 djelatnika. Moja iskustva kažu da je kad se uprava počme baviti sitnicama znak da su izgubili kontrolu nad ključnim stvarima.

Ne želim biti zloguk ali sve ovo ukazuje na terminalnu fazu iako je i ona je kako kome.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

techmane, imaš možda neki noviji weekly report od clarksonsa, kako sada izgleda 2015-a u brojkama?

Sorry ali nemam.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close