JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@marcipan

Pa bilo je zainteresiranih, u prvom krugu 14, a u drugom 7 pisama namjere. Ali očito pod zadanim uvjetima natjecaja vise nisu bili zainteresirani. Uz to, bas u to vrijeme je počeo snažan pad vozarina gdje je dotaknuto i dno, pa je bilo realno očekivati da nitko ne da ponudu.
Nije ni sadašnja razina BDI-a sjajna, ali ako nastavi ovako naglo rasti, može se onda i ovdje stanje preko noći okrenuti, bez obzira na sve probleme u tvrtci, koji usput nisu od jučer.

Bilo je zainteresiranih…zašto su odustali?…kažete zbog uvjeta…mogu se djelomično složiti…ali vjerojatno i zato jer su napravili dubinska snimanja, pa su možda uvidjeli čega sve tu ima…kakvih kostura u ormaru….a onda još uz sve to i te vozarine i stanje u sektoru…i netransparentna pordaja države i uvjeti i sindikat kumovali su tome da na kraju od silnih zainteresiranih na kraju nemamo niti jednog…i da je cijena dionice prikovana na 40 kn…
i onda fahrudin veli da slučaj na jadroplovu ne postoji…i da je izmišljen…ako i ne postoji i ako se jadroplov ne razlikuje previše od drugih brodara…ali ako postoje oni koji negativno pišu o dionici iz razno raznih razloga…i to još objavljuju u novinama…samim po sebi slučaj postoji…oš’ neš…
bdi je daleko još od onoga gdje je bio…zato je suludo sada pričati o tome gdje bi cijena dionice trebala ili mogla biti…na osnovu par dana rasta bdi-ja…izvješće bi trebalo pokazati kakvo je stanje…a očekujem i zanimljivu skupštinu…

@ marcipan

Slučaj Jadroplov zaista ne postoji. Postoje slučajevi u Jadroplovu. Usput ima li ko info kad će novogradnje?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@marcipan
Ne razmisljam od prodaji ispod 80kn.☺

Baltic Dry-indeksen tikker opp 6,1 prosent til 1.009 poeng torsdag. (jučer 951 poena).[emo_smijesak]

Capesize 11.675 dollar (+ 15,0 prosent)
Panamax 9.158 dollar (+ 2,4 prosent)
Handysize 6.136 dollar (+ 1,8 prosent)
Supramax 8.603 dollar (+ 2,7 prosent)



@marcipan

Ne razmisljam od prodaji ispod 80kn.☺

http://www.dryships.com/pages/report.php

Ako se nastavi ovakvo zelenilo, morati ces podignuti ljestvicu [emo_namigusa]

Da li se rastom vozarina proporcionalno povećava i vrijednost svih brodova?

@brux
Da.

@diokidina
Znači automatski imovina JDPL vrijedi više.. Hvala!

Ajde Techmane odmori malo!

Eto, imate danas veći rast na JDPL, nega na ATPL i ULPL… Doduše, ne na velikom prometu…


Ajde Techmane odmori malo!

Zelembac znam da se šališ i da sam vam nedostajao 🙂

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Pogledajte FI pa ce vam biti jasno zasto nije odradio rast, moje skromno misljenje je da ce tesko prezivjeti ovo dugotrajno lose razdoblje u dry bulku.

@Mr.Pong
Dugotrajno lose razdoblje je proslo.rast vozarina ce se pozitivno odraziti u III kvartalu,nesto manje u II kvartalu.Vjeruj vozarine ce jos rasti poradi situacije na svjetskom trzistu(Kina).

Sve vam pise u FI, samo treba covjek imati malo znanja pa da proucit FI. Ja vam zelim svu srecu u jdpl, ali ima definitvno boljih tvrtci u dry bulku, kao npr atpl…

Ajde ne trabunjaj. Ako cemo o low risk bulku postoji samo jedna firma: DSX oliti Diana Shipping. ATPL je korak iza JDPL. Ima bolji menadzment i bolje diverzificiranu imovinu. Kad se to potrosi i sko ne bude dugorocnog oporavka, pisi kuci propalo. JDPL ima los menadzment…stvarno los. Tu je ATPL u prednosti.

New Report

Close