JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije baš sretno uspoređivati vrijednosti brodova sa vrijednošću auta. Kod auta njegova vrijednost vremenom konstantno opada, eventualno može porasti nekim ivensticijskim ulaganjem. Kolega Pinball je spomenuo taxi, kod taxi vozila vrijednost se dodatno umanjuje od 4 do 10%.
Vrijednost brodova međutim, osim starosti ovisi i o vozarinama.


@ pinball

…i ostaje ti auto za vazda. E ali ne lezi vraže. Auto si u međuvremenu otplatio, održavanje je jeftino jer nije moderna zvijer da joj ne možeš pristupiti bez tvorničkog kompjutora i može ga popravit svaki mehaničar u fušu. Jednom riječju auto te ne opterečuje. Pitao bi te da li bi inzistirao na nerealnoj cijeni da kasniš rate leasinga, da vozač koji je član sindikata ne prima platu, da ne plačaš servisere. Jednom riječju da toneš zajedno sa njim. Da li bi ga prodao za neku cijenu koja je niža od tvoje zamišljene?


moje razmišljanje je slično .. bitno je jedino di je granica boli i kako se odgađanjem/nerješavanjem problema ona uvijek pomakne još dalje

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Nemojmo pričati bedastoće.

Vrijednost od preko 100 je upravo trenutna tržišna vrijednost sve imovine umanjena za sve trenutne obveze.

Dakle, nema mjesta za priču “taj brod (ili auto) ne vrijedi toliko i toliko”, ovo su realne trenutno utržive cijene.

A vrijednosti po kojima se imovina vodi u bilanci je npr. 31.12.14. čak oko 370 kn.

Dakle, to je ta famozna “zamišljena” vrijednost JDPL, ali govoriti da je 100 nerealno je jako neozbiljno!

I kao što kolega marcipan reče, g.Techman je tu na forumu u svojevrsnom sukobu interesa (kao i svi mi koji imamo dionice), a ne da se pokušava predstaviti kao “nezavisan i realan” promatrač, koji samo želi iznijeti realno stanje!

Svi mi iznosimo realne stvari, e sad zašto nam se procjene toliko razlikuju, to je jako zanimljiva stvar!

Trenutna tržišna vrijednost je 60-tak kuna!


Trenutna tržišna vrijednost je 60-tak kuna!
i to jer je drzi nada u privatizaciju.



Trenutna tržišna vrijednost je 60-tak kuna!
i to jer je drzi nada u privatizaciju.
[/quote]

Da, tržišna sa prometom od par tisuća kuna!

Pa kako vi ne razumijete jednu stvar:
situacija s JDPL u ovom trenutku je sljedeća:

da se idu prodati svi brodovi, zemljište i zgrade, poplaćaju sve obveze i krediti, isplate otpremnine radnicima, ostalo bi dioničarima “višak” cca 100 kn po dionici.
I to sve po trenutnim cijenama brodova na svjetskom tržištu, koje bi se mogle realizirati gotovo trenutno.
Isto vrijedi i za procjenjenu vrijednost nekretnina.

A oni koji žele loviti ribe u mutnom, neka slobodno zažmire na te činjenice i čekaju 30 kn!

P.S.
Moja isprika, nije da ne razumijete, naravno da razumijete!

Samo morate igrati svoju igru, to čak i odobravam!

Kad bi bilo što bi bilo i ako bi bilo…a ukoliko danas nekome treba novac i to par sto tisuća kuna, jer mora platiti nešto bilo što hitno…dobio bi koliko kuna? Da li razumijete?


Trenutna tržišna vrijednost je 60-tak kuna!

Ispravak. Tržišna cijena je 61 kn, tržišna vrijednost je drugi par opanaka.
Cijenu i vrijednost ne bi trebalo poistovjećivati, jer su rijetko iste.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Tržišna vrijednost (cijena)jedne dionice! Ne kompanije!

Bravo za Techmana,struka se vratila na forum ! Bilo bi bolje da je struka upravljala i ovim poduzećem, ovako imamo još jednu žrtvu politike na cro način.

Pozitiva
Tržišna cijena je 60 kn a ne 100 jer tržište vidi unaprijed da “stvari” idu na gore. Može i puuuuuno ispod 60. Vidjeli smo to na mnogim dionicama.


Pozitiva
Tržišna cijena je 60 kn a ne 100 jer tržište vidi unaprijed da "stvari" idu na gore. Može i puuuuuno ispod 60. Vidjeli smo to na mnogim dionicama.

Pa onda bi svi brodari trebali rasprodati sve u staro željezo i nema više brodskog prijevoza!
Ali zašto to ne rade, niti jedan, ako stvari idu konstantno na gore?

Ja samo kažem da to napravi JDPL, čisto bi ostalo 100-ak kn po dionici.

@Pozitiva 2
Ako ovako nastave poslovati za dvije ili tri godine nece nista ostati.
Likvidacija i isplata ovdje uopce nine opcija

P.S.
Koliko tržište “unaprijed” dobro vidi, imamo priliku vidjeti gotovo svaki dan na drugim dionicama.
Bude teški pesimizam, kupnja nestane, pljušte prognoze o raspadu; a onda “ničim izazvan” raspali rast od “samo” 100-ak posto, i onda svima postane dobra dionica i odlična tvrtka.

Na vlastitom primjeru unatrag par tjedana, jedna dionica bila “odjednom” došla na “prosjački štap”, ispala iz Crobexa, kupnja potpuno nestala, komentari precrni.
I tako par dana, a onda odjednom svim snagama se tuče po asku, u tjedan-dva skok već preko 20% (a čini mi se tek je krenulo).

Zato, u tržište (posebno na našoj ZSE) se ni u kojem slučaju ne pouzdati!

Isti slučaj je i tu.
Nitko ne zna hoće li CERP izbaciti uskoro novi natječaj, a onda bi opet došlo do popriličnog rasta, unatoč pesimizmu oko dosadašnje prodaje.

New Report

Close