IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da je IPKK negdje na Makarskoj rivijeri, ne bi se držao ovako nisko, jer dioničari ne bi imali potrebu prodavati u žurbi.
Mnoštvo malih dioničara IPKK je iz osiromašene Slavonije i prodaje dionice da bi imalo za zrakoplovne i autobusne karte za Irsku, Njemačku,…
Ako prodaju kuće za par tisuća Eura, ne čudi da dionice idu daleko ispod realnog …
U Makarskoj kvadrat zemlje 500 Eura, u Slavoniji nekoliko lipa …
Tako da će ova dionica imati realnu cijenu tek kad iz nje odu očajnici … (A još veću ako ode i Pipunić – neće izvlačiti novac prema svojim drugim firmama)

Nisam iz Slavonije, ali sam prodao jucer. Prosjek mi je oko 60kn i cijena jucer mi je bila u redu za izlaz.
Gdje ste bili kad se prodvalo po 60 kn?


Na žalost, toliko dugo sam u dionicama, da sam vidio puno izvrsnih rezultata (urodi, postotak šećera, potražnja, rast šećera u svijetu, …) koje su praćene padom vrijednosti dionica. I to najgore na IPKK. Tko zna povijest, zna kako je Kandit dizao kredite da bi proizvođačima (među kojima je najveći bio Pipa) isplaćivao nagrade iako su oni već zadovoljno trljali ruke … a sve je to rađeno da bi Pipa dobio što veću akumulaciju a onda na ime duga i dokapitalizacije preuzeo IPKK. Firma namjerno dovođena pred ponor (knjigovodstveno, jer je istovremeno svake godine ulagala milijune Eura u nove pogone i modernizaciju) a sve da bi se pogodovalo jednom čovjeku. Koji sad radi stanove za prodaju po Makarskoj rivijeri, od love prispjele sa Slavonskih ravnica… Dakle, nije Slavonija siromašna nego samo njeno bogatstvo odmah po stvaranju odlazi dalje….
Bilo bi super kad bi cijena dionice ovisila samo o: urod, digestija, stanje potražnje u svijetu, cijena šećera. Takva ovisnost vrijedi za svijet ali ne i za Hrvatsku. Nadam se da ćemo i mi postati dio svijeta.

Njie lako ako ste onda kupili po cijeni preko 1000kn jer danas i ako naraste za 100% vama nista ne znaci, ali za primjer onda kad je cijena bila 1000kn p/b je bio veci od 3, p/s veci od 1,danas je p/b = 0.5, p/s = 0.24, jedan primjer je skup drugi je jeftin ocito samo na temelju ova dva pokazatelja da ne ulazim u dubinu s dobiti s obzirom da varira ovisno o cijeni secera i onda je grupa imala i kandit, u jednom slucaju se precijenivalo u drugom smo zabetonirali do krajnih granica, a sad sta se tice sjetve prosjek od 2009-2013 je

Prinos ha/t = 49 (nije presao 55), Digestija 15,29%, Ukupno secera 93 000 t

Prosijek od 2014 -2016

Prinos ha/t = 72 (najveci oko 84), Digestija 15,20%, Ukupno secera 148 000 t

A sad samo za zadnju sjetvu su vam podaci ovakvi

Prinos ha/t = ocekivani 84, Digestija ocekivana 16,30%, Ukupno secera ocekivana 155 000 t

Znaci imate u zadnjoj sjetvi povecanje prinosa po hektaru od prosjeka 50% i ukupno secera proizvedeno od prosjeka isto 50 % veci od 2009-2013. Pogledajte kako se krece secer i zakljucak izvedite sami, uz to se jos ulagalo u optimizaciju poslovanja, prije bilo kakve odluke brojeve provjerite sami u slucaju da ima gresaka

Ignore : renči

Prosjek mi je 220 kn. Nisam baš toliki naivac da bih vjerovao u 1000+ kn. Matematika mi dobro ide.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.



Na žalost, toliko dugo sam u dionicama, da sam vidio puno izvrsnih rezultata (urodi, postotak šećera, potražnja, rast šećera u svijetu, …) koje su praćene padom vrijednosti dionica. I to najgore na IPKK. Tko zna povijest, zna kako je Kandit dizao kredite da bi proizvođačima (među kojima je najveći bio Pipa) isplaćivao nagrade iako su oni već zadovoljno trljali ruke … a sve je to rađeno da bi Pipa dobio što veću akumulaciju a onda na ime duga i dokapitalizacije preuzeo IPKK. Firma namjerno dovođena pred ponor (knjigovodstveno, jer je istovremeno svake godine ulagala milijune Eura u nove pogone i modernizaciju) a sve da bi se pogodovalo jednom čovjeku. Koji sad radi stanove za prodaju po Makarskoj rivijeri, od love prispjele sa Slavonskih ravnica… Dakle, nije Slavonija siromašna nego samo njeno bogatstvo odmah po stvaranju odlazi dalje….
Bilo bi super kad bi cijena dionice ovisila samo o: urod, digestija, stanje potražnje u svijetu, cijena šećera. Takva ovisnost vrijedi za svijet ali ne i za Hrvatsku. Nadam se da ćemo i mi postati dio svijeta.

Njie lako ako ste onda kupili po cijeni preko 1000kn jer danas i ako naraste za 100% vama nista ne znaci, ali za primjer onda kad je cijena bila 1000kn p/b je bio veci od 3, p/s veci od 1,danas je p/b = 0.5, p/s = 0.24, jedan primjer je skup drugi je jeftin ocito samo na temelju ova dva pokazatelja da ne ulazim u dubinu s dobiti s obzirom da varira ovisno o cijeni secera i onda je grupa imala i kandit, u jednom slucaju se precijenivalo u drugom smo zabetonirali do krajnih granica, a sad sta se tice sjetve prosjek od 2009-2013 je

Prinos ha/t = 49 (nije presao 55), Digestija 15,29%, Ukupno secera 93 000 t

Prosijek od 2014 -2016

Prinos ha/t = 72 (najveci oko 84), Digestija 15,20%, Ukupno secera 148 000 t

A sad samo za zadnju sjetvu su vam podaci ovakvi

Prinos ha/t = ocekivani 84, Digestija ocekivana 16,30%, Ukupno secera ocekivana 155 000 t

Znaci imate u zadnjoj sjetvi povecanje prinosa po hektaru od prosjeka 50% i ukupno secera proizvedeno od prosjeka isto 50 % veci od 2009-2013. Pogledajte kako se krece secer i zakljucak izvedite sami, uz to se jos ulagalo u optimizaciju poslovanja, prije bilo kakve odluke brojeve provjerite sami u slucaju da ima gresaka

[/quote]

Vi imate pretjerana očekivanja glede uroda i proizvodnje šećera. Da je to kako vi pišete već bi se ovaj prosjek od 2014-2016 vidio u rezultatima, a njega nema.




Na žalost, toliko dugo sam u dionicama, da sam vidio puno izvrsnih rezultata (urodi, postotak šećera, potražnja, rast šećera u svijetu, …) koje su praćene padom vrijednosti dionica. I to najgore na IPKK. Tko zna povijest, zna kako je Kandit dizao kredite da bi proizvođačima (među kojima je najveći bio Pipa) isplaćivao nagrade iako su oni već zadovoljno trljali ruke … a sve je to rađeno da bi Pipa dobio što veću akumulaciju a onda na ime duga i dokapitalizacije preuzeo IPKK. Firma namjerno dovođena pred ponor (knjigovodstveno, jer je istovremeno svake godine ulagala milijune Eura u nove pogone i modernizaciju) a sve da bi se pogodovalo jednom čovjeku. Koji sad radi stanove za prodaju po Makarskoj rivijeri, od love prispjele sa Slavonskih ravnica… Dakle, nije Slavonija siromašna nego samo njeno bogatstvo odmah po stvaranju odlazi dalje….
Bilo bi super kad bi cijena dionice ovisila samo o: urod, digestija, stanje potražnje u svijetu, cijena šećera. Takva ovisnost vrijedi za svijet ali ne i za Hrvatsku. Nadam se da ćemo i mi postati dio svijeta.

Njie lako ako ste onda kupili po cijeni preko 1000kn jer danas i ako naraste za 100% vama nista ne znaci, ali za primjer onda kad je cijena bila 1000kn p/b je bio veci od 3, p/s veci od 1,danas je p/b = 0.5, p/s = 0.24, jedan primjer je skup drugi je jeftin ocito samo na temelju ova dva pokazatelja da ne ulazim u dubinu s dobiti s obzirom da varira ovisno o cijeni secera i onda je grupa imala i kandit, u jednom slucaju se precijenivalo u drugom smo zabetonirali do krajnih granica, a sad sta se tice sjetve prosjek od 2009-2013 je

Prinos ha/t = 49 (nije presao 55), Digestija 15,29%, Ukupno secera 93 000 t

Prosijek od 2014 -2016

Prinos ha/t = 72 (najveci oko 84), Digestija 15,20%, Ukupno secera 148 000 t

A sad samo za zadnju sjetvu su vam podaci ovakvi

Prinos ha/t = ocekivani 84, Digestija ocekivana 16,30%, Ukupno secera ocekivana 155 000 t

Znaci imate u zadnjoj sjetvi povecanje prinosa po hektaru od prosjeka 50% i ukupno secera proizvedeno od prosjeka isto 50 % veci od 2009-2013. Pogledajte kako se krece secer i zakljucak izvedite sami, uz to se jos ulagalo u optimizaciju poslovanja, prije bilo kakve odluke brojeve provjerite sami u slucaju da ima gresaka

[/quote]

Vi imate pretjerana očekivanja glede uroda i proizvodnje šećera. Da je to kako vi pišete već bi se ovaj prosjek od 2014-2016 vidio u rezultatima, a njega nema.
[/quote]

Ajde sad vi meni uzmite urod za svaku godinu od 2014 i prosijecnu cijenu secera za tu godinu pa onda mozemo razgovarat o rezultatima, ja ih znam znate li vi ?, vi mislite da ovo vrijedi manje dajte neki konkretan razlog, usporedbu itd ?

Ignore : renči



Čini se da se netko malo zaigrao… lupio po kupnji, ali čini se da nema podrške od ostalih…

Odlična, odlična opservacija! Zato je 200.000 kn prometa, a 50.000kn na bidu na 160 i svi se guraju da prodaju tom jadniku…
[/quote]

KressoM,
očigledno te nisu shvatili, kao i 2015 godine, kad smo kupovali po onim bagatela cijenama!




Čini se da se netko malo zaigrao… lupio po kupnji, ali čini se da nema podrške od ostalih…

Odlična, odlična opservacija! Zato je 200.000 kn prometa, a 50.000kn na bidu na 160 i svi se guraju da prodaju tom jadniku…
[/quote]

KressoM,
očigledno te nisu shvatili, kao i 2015 godine, kad smo kupovali po onim bagatela cijenama!
[/quote]
A barba moj, kupova san ja i 2013 po 210 i 215. Evo, taman jučer došo napokon u plus. 😀 Bit će ovo dobro!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

http://www.seebiz.eu/znatno-skuplji-secer-i-zitarice-podigli-cijene-hrane/ar-149951/

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Evo malo za promjenu da vidimo kako to izgleda tehnicka analiza na ipkk s obzirom da se bas desilo kako bi rekli by the book ako pogledamo graf iako ga sam nisam do sad gledao to pogledam s vremena na vrijeme ovo mi je samo potvrda svega, a ujedno i odgovor metuzalemu koji se pitao sta se to desilo na 127kn odjednom da su svi poludili.

Kao sta vidite na tjednom grafu imamo dugorocni negativni trend od 2013 do 2015 i klasicnu divergenciju na MACD (zuta linija) nakon cega je usljedio pozitivan trend vidljivo i po jacanju ADX-a i MACD-a pri cemu cijena dolazi do visegodisnjeg otpora na 127kn (plava linija) pri cemu se odbija i formira klasicnu zastavu u uzlaznom trendu, nakon proboja zastavice vrlo blizu je opet taj visegodisnji otpor pri cemu je cijena malo zastala u pokusaju proboja i nakon cega je konacno i uspila u velikom stilu te trenutno s tehnicke strane je moguci retest cijene od 127kn s obzirom da ta cijena predstavlja jako bitnu podrsku, ali i ne mora ako je trend dovoljno jak jer vidimo da ADX i MACD pokazuju potvrdu uzlaznog trenda i da cijena je postigla novi vrh kako bi rekli novi higher high cime mozemo rec da smo u up trendu.Toliko od mene da zadovoljim one koji samo gledaju grafove :P.

ps. Mogao bi i koju 100tku dobit za trud 😛

Ignore : renči

NAJAVILA KOLINDA: Uvodi se porez na slatkiše, šećer i slatke napitke?

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Na stranici investing.com

Ŝećer skočio 03.02.2016

+ 3,56

Došao na 21,21

Dobro se oenje.

Lp

Ispravak prethodne stranice

Investing.com

03.02.2017

Šećer +3,56

Evo ga opet na investig.com

Penje se i danas dosta dobro.

Nije zar tolika nestašica?

Lp

EU kvote proizvodnje secera i izvoza se ukidaju sa krajem rujna 2017.

Mnogo puta se u okviru toga pricalo o spajanju secerana ili nekom obliku suradnje. Prije dvije godine Viro je bio konkretan, no banke nisu htjele pratiti.

Vjerujem da bi uskoro moglo biti novih ponuda za preuzimanje secerane ili nekog drugog oblika spajanja.


Evo ga opet na investig.com

Penje se i danas dosta dobro.

Nije zar tolika nestašica?

Lp

Nasa izvozna sirovina UP, a nasi racionalni ulagaci na zse DOWN

New Report

Close