IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zvao sam i rekli su mi da u petak slažu listu tko koliko dionica ima registrirano u skdd-u, tako da bi u petak već trebalo biti vidljivo na skdd-ovom računu. to tome ispada da je jučer bio zadnji dan za kupnju.


zvao sam i rekli su mi da u petak slažu listu tko koliko dionica ima registrirano u skdd-u, tako da bi u petak već trebalo biti vidljivo na skdd-ovom računu. to tome ispada da je jučer bio zadnji dan za kupnju.

Vjerojatno, iako je to u biti krivo, čišće bi bilo da su definirali datum kada je ostvareno pravo glasa, što bi u ovom slučaju bilo četvrtak jer pretpostavljam da ne planiraju slagati u petak u 10 navečer kada skdd objavi listu od petka i datum kada mora stići prijava (što bi bio petak ujutro kada dođe tajnica na poštu).
Ali ionako danas čini se nema trgovine pa nije bitno.
Vidimo se u ponedjeljak, valjda neće biti gužva kakva se priča da je bila na ATLN.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

jel ovaj zaboravio prodati ranije ili se radi o običnoj vaginalnoj manipulaciji

Ima li netko tko bi podijelio troškove puta na skupštinu do Osijeka u ponedjeljak (iz Zagreba).
Može mobitel/mail u privatnoj poruci…

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/oYsSTXv5yo11toeBWMV5tQ==.pdf

ovako je to izgledalo

Pozdrav svima iz Osijeka. Skupština je malo potrajala jer se par dioničara pobunilo da kako to pa zašto pa su se raspravljali sa predstavnikom vlasnika koji je ujedno bio predstavnik uprave i predsjednik skupštine. Dok nisu nakon 45 minuta ostali dioničari rekli da ionako nije bitno da smo se tu ionako svi okupili da bi glasali protiv i dobili novce. Delistiraju se jer ne vide smisla da se trguje firmom koja je samo ljuska sa šupljim izvještajima iz kojih se ništa ne vidi, a ionako nije bilo neke trgovine tako da vjerojatno te dionice koje će nam otkupiti ne bi u dogledno vrijeme mogli uvaljati na burzi ni po puno nižoj cijeni ako bi htjeli van (a i prešutio da su taman ulovili minimum cijene kada se cijena počela dizati)
Stanje u HIŠ je srednje. Cijena šećera je trenutno oko 410 čini mi se da je rečeno i da je to taman break-even. Digli su kredit od 50 mil€ sa dogovorenim standstill-om i sa tim se pokrio dio duga u maticama kako bi se hipoteke zajedno sa svom dugotrajnom imovinom prebacile na HIŠ. Spojili su se samo zato jer bi inače 100% završili oboje u predstečaju ili stečaju, ovako imaju šanse, ovisno o kretanju tržišta šećera.
Stanje u IPKK i TŠO nije bajno. Žito je pokrivalo gubitke od zadnje dvije godine TŠO sa pozajmicama i dugom za isporučenu repu. Dio toga je pokriven od novaca dobivenih od kredita HIŠ, dio prodajom farmi koje su bile u Termes grupi Žitu, dio će biti pokriven prodajom šećera iz kampanje, tako da TERMES grupa i TŠO su sada ljuske koje imaju 40 % HIŠ, nešto prenesenog gubitka (poreznog štita) i 70-80 milijuna duga prema Žito d.o.o. I rekao je da su ako bi nas htjeli prevariti da su mogli napraviti ovrhu na dionice HIŠ i ostaviti prazan IPKK sa dugovima malima. Sve mi se čini da drže šećeranu na životu samo kako bi zadržali proizvodnju repe i poticaje.
Spomenuto je da se i sa Žito planirao izlazak na burzu ali vjerujem da nije baš trenutak, a za TŠO je isto eventualno u društvenom ugovoru opcija IPO sa 20% dionica ali nakako to ne vidim jer sada po kapitalu su 40:60, a upravljanje je dogovoreno 50:50, a izlazak na burzu bi to to poremetio a očigledno Pipunić ne vjeruje Zadri ni Zadro Pipuniću.
Ako sam nešto krivo prenio slobodno me ispravite.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Po informacijama s kojima ja raspolažem šećer je trenutno iznad 440, znači blaga dobit pod uvjetom da tako ostane u nekom srednjem roku…

Znaci prema ovome, VIRO i IPKK su nakon kreiranjia HIŠ ostale prazne ljuske kao sto kazete…

Toga sam se i bojao i nikako nisam htio ulaziti u secerne price odnosno VIRO.

hvala ma informacijama..


Znaci prema ovome, VIRO i IPKK su nakon kreiranjia HIŠ ostale prazne ljuske kao sto kazete…

Toga sam se i bojao i nikako nisam htio ulaziti u secerne price odnosno VIRO.

hvala ma informacijama..

Znači prenosi se imovina i obaveze u novu tvrtku. U kojem dijelu vidite problem?

U tome da te firme ne rade nista a toliko vjerojatno i vrijede…

Ma rade oni, samo mlin vrti u prazno! Dobro došli u europski ring liberalnog kapitalizma. Možda lagano i nepoštenog prema malim novopridošlim balkancima. Ako sam dobro razumio planiraju i gašenje jednog pogona u svrhu ekonomizacije proizvodnje. Očigledno bacaju posljednu kartu s nadom u bolje sutra. Ja im nekako sve manje vjerujem!


Znaci prema ovome, VIRO i IPKK su nakon kreiranjia HIŠ ostale prazne ljuske kao sto kazete…

Toga sam se i bojao i nikako nisam htio ulaziti u secerne price odnosno VIRO.

hvala ma informacijama..

VIRO i IPKK su “prazne ljuske” i njihove dionice su “bezvrijedne” onoliko koliko je bezvrijedna novoosnovana HIŠ.
Kada nešto propada, onda se nitko ne otima za otkup svojih dionica i istiskivanje manjinskih dioničara.
Ovdje propada samo novac malih dioničara, a sve ostalo će se kasnije “oporaviti”.

Dionice će postati bezvrijedne onda kada postanu bezvrijedne i dionice većinskih vlasnika.
Dok se to ne događa sve ostalo su samo bajke za naivne.
U bajke možete vjerovati, a i ne morate.

Znaci ovdje je očito sve blize Game over.

Još jedno izdanje manje, a uskoro cini se i VIRO ide u vječna lovišta. Pogotovo ako se radi o “praznoj ljusturi”. Vecinski će otkupiti nesuglasne po najnižim cijenama, a ostatak očito je istisnuti kroz svoje uloge u HIŠ.

Gazde gledaju sebe, ne osvrću se na manjinske. Nadajmo se da ipak hoće u nekoj varijanti, barem glede otkupa od strane nesaglasnih.

Možda me netko krivo shvatio sa prazne ljuske, nisam rekao da ipkk i viro nemaju nikakve imovime, imaju vlasništvo podijeljeno nad HIŠ. I dio starog duga. Samo što nemaju fizičke imovine ni radnika ni prihoda. Ipkk je ostao šećer od ove kampanje još koji će se prodati da se pokrije dio starog duga.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Kakvi su ovo argumenti pa ovo je cirkus. Firma prenese svu imovinu i obaveze a skladno tome i vlasničke udjele na novu firmu a ekipa raspravlja o vrijednosti stare firme nakon prenošenja. Znam da je na ZSE bilo svakakvih krađa i manipulacija ali ovo spada u vrh

New Report

Close