IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A jeste primijetili:

“Uvjete za uključenje u indeks CROBEXplus© i odgovarajući sektorski indeks zadovoljile su dionice:
• Termes grupa d.d. (oznaka IPKK-R-A) – indeks CROBEXnutris;”

Od danas! [emo_namigusa][emo_cool]

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.


Vidjelo se zadnjih tjedana da netko skuplja između 195 – 200kn, očito netko nešto više zna od običnih smrtnika.

Pa meni nažalost više izgleda da neko iskrcava,a ne da skuplja! [emo_zacudjen] Ne znam….

P.S. Imam dionice IPKK-R-A i nije nagovor na kupnju ili prodaju istih.

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.

Nema tu nikakvih pretovara, prometi su za kikiriki…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

ulazio, izlazio………..trenutno opet razmišljam o ulasku.

kupaca ima i to je javno.
austrijanci se se bunili da smo skupi, ali s obzirom na nekoliko zainteresiranih ciijena bi morala biti daleko peko 1 p/b-a, trenutni p/b je oko 0,5 a firma radi s profitom, računica je jasna.

pitanje je misli li g. Pipunić uopće prodavati Termes Grupu?

dionica mi izgleda skroz “u redu” jedino me malo brine što ne znam kakve su namjere većinskog vlasnika?

čak me niti mogućnost istiskivanja malih dioničara ne brine jer sa trenutnom vlasničkom strukturom nema šanse da se odradi ispod 200HRK, a vjerujem i puno više.

Nazalost za nas “male” dionicare ni ovaj put od dividende nista…ali eto nije sve tako crno…dobit se ulaze u tvrtku i povecava temeljni kapital..
http://www.zse.hr/default.aspx?id=45727
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/cFPyOMJSIqhwtIdcrpsINg==.pdf

Pozdrav

svi smo mi Crobex

12. Informacija Uprave o povedanju temeljnog kapitala društva Tvornica šedera Osijek d.o.o
13. Donošenje odluke o usvajanju Informacije Uprave o povedanju temeljnog kapitala društva Tvornica šedera Osijek d.o.o. i davanje suglasnosti na unos nekretnina u kapital Tvornice šedera Osijek d.o.o.
14. Donošenje odluke o prihvadanju informacija Uprave o provedbi postupka prodaje udjela u društvu Robna kuda Sjenjak d.o.o.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/cFPyOMJSIqhwtIdcrpsINg==.pdf
[emo_smijesak]

Povečanje tem.kapitala sa reinvestiranjem dobiti i unošenje nekretnina u kapital je po meni važan i prije svega mudar potez uprave jer se na taj način poslovanja povećava sama vrijednost firme nadamo se i dionice a isplatom dividende nama dioničarima bi se ta dobit na neki način razvodnila gdje sama kompanija ne bi imala toliko kapitala na raspolaganju kao sa ovakvim potezom uprave a to mi na neki način i sugerira da je cilj uprave povečati vrijednost u možebitnoj ekspanziji ili akviziciji same firme što u konačnici donosi dobit i nama dioničarima više nego jednokratna isplata dividende.[emo_palacg]

Povecavaju temeljni kapital za 223kn po dionici, a istovremeno cijena dionica na burzi 200kn….Meni to bas i nema smisla no dobro 🙂

Cini se predobro da bi bilo istinito

...

Nebi im nista falilo da su isplatili dividendu od 30ak kuna i povecali temeljni kapital za 100 mil kuna…Bilo bi dobro i za tvrtku i za dionicare…Ovako…nisu me bas razveselili moram priznat.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pumpaju BV – tipičan Buffetov potez.

Odlično.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Kolega,pred neki dan je bilo u tisku kako “kralj šečera”iz susjedne zemlje snima situaciju u turizmu i šečeranama pa je meni ovo logičan potez uprave i vrlo mudro napravljen a cijena dionice je za sada oko 200kn.Free float dionice je vrlo mali što mi je u ovoj poziciji imaoca dionice pozitivno a sa stajališta budućih kupaca je takva situacija “sužena”što znači da bi se za malo veću količinu morala platiti i znatno viša cijena što bi nam se onda i cijena korigirala naviše te bi krenula prema realnim fundamentalnim vrijednostima.

Slazem se da je to mudar potez uprave kolega…ali samo za dobrobit uprave i vecinskog vlasnika. Naime tih 80ak mil kuna zaradjenih prosle godine su jednim djelom i nase…Ovim potezom uprava radi na tome da cijena dionice na burzi ostane i dalje poprilicno podcijenjena od realne a time i mogucnost da je od svih nas u nekoj javnoj ponudi ili postupku istiskivanja poprilicno jeftino kupi…i onda u paketu proda…ako vec imaju to u planu.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close