IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jesmo propali ili neki drugi razlog ovako drasticnog pada? Pa jos nije ni izvjestaj izasao(povlastene informacije??). Ali istina je da vise ne mozes izac iz Kandita a da ne srusis cijenu barem 10%.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Pa recimo da znam ali ne mislim to s nikim dijeliti jer će o tome uskoro biti obavještena cijela hrv. javnost….stvari će polako isplivati na površinu…..a sve će nas to asocirati na Podravku jer su isto bili u pitanju “vanjski neprijatelji”….

ali ne mislim to s nikim dijeliti jer će o tome uskoro biti obavještena cijela hrv.

Kolega ova rečenica vam je suvisla! Ako će uskoro biti obaviještena cijela javnost izjasnite se vi!

vanjski neprijatelji"…. ( kakvi vanjski neprijatelji) ( četnici , njemci , ustaše,bugari ,rusi , bjela garda???) O čemu vi to pišete?

Firma ima malih fin problema ? Čudnu tj nepoznatu vlasničku strukturu. Možda tu leži problem ?
Tko je Darko Kolarek tj odakle mu lova za kupnju večeg pakete dionica? Dali Polančec , Vidošević ili netko sličan ima prste u Kanditu? Pun nam je kufer (nama malim ljudima , dioničarima) te nejasne ,sumnjive i smrdljive privatizacije. Ako ste kolega Zapad na to asocirali molim da se izjasnite ili da više ništa ne pišete na ovom forumu! Molim USKOK da što prije posjeti upravu Kandita i da se to raščisti, pa da napokon uzletimo.


Molim USKOK da što prije posjeti upravu Kandita i da se to raščisti, pa da napokon uzletimo.

Molim Upravu Kandita da malo nacifra FI, pa da ja izletim, a onda neka ulijeće USKOK i tjera pravdu, a ne da palice rade preko moje glave.
(Polu)šalu na stranu, mislim da ipak nije sve tako crno kao što nam se želi prikazati.
Jer da je Pavić takav zloćko, imao je priliku uništiti Kandit davno prije, kad i svi "tko je jamio, jamio" a ne ulaziti u velike investicije namijenjene poboljšanju uvjeta poslovanja.
Nije bilo ni baš nekih sumnjivih ulaza i izlaza, jednostavno premala firma da bi zainteresirala one koje upravljaju tržištem vrijednosnica.
Kao i većinom u životu: strpljenje -> spasenje.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Kolega Žorž, očigledno niste pomno pratili aferu sa Podravkom jer se management Podravke kroz privatizaciju kakvu su imali namjeru provesti isto štitio od ” vanjskog neprijatelja “. To su pojedinci sami izjavili u emisiji Otvoreno a sada im prijeti zatvor….a Kandit je po modelu privatizacije Podravka 2, samo puno manjih dimenzija….


ali ne mislim to s nikim dijeliti jer će o tome uskoro biti obavještena cijela hrv.

Kolega ova rečenica vam je suvisla! Ako će uskoro biti obaviještena cijela javnost izjasnite se vi!

vanjski neprijatelji"…. ( kakvi vanjski neprijatelji) ( četnici , njemci , ustaše,bugari ,rusi , bjela garda???) O čemu vi to pišete?

Firma ima malih fin problema ? Čudnu tj nepoznatu vlasničku strukturu. Možda tu leži problem ?
Tko je Darko Kolarek tj odakle mu lova za kupnju večeg pakete dionica? Dali Polančec , Vidošević ili netko sličan ima prste u Kanditu? Pun nam je kufer (nama malim ljudima , dioničarima) te nejasne ,sumnjive i smrdljive privatizacije. Ako ste kolega Zapad na to asocirali molim da se izjasnite ili da više ništa ne pišete na ovom forumu! Molim USKOK da što prije posjeti upravu Kandita i da se to raščisti, pa da napokon uzletimo.


Osoba koju spominješ je bila broker u Fimi,sada se bavi građevinom kao i većina gubitnika u državi.Prije je bio dioničar u Podravci ali nema veze s ovim što se događa u poslijednje vrijeme,partner u investiranju mu je Zoran Bijać.Kolarek je uložio veliki novac u krivu dionicu,ali tko ne riskira taj ne profitira? tako kažu.Mislim da je nasjeo na info od jednog poznatog brokera iz Osijeka, G…..

obožavam strvine-posebno ovce

Problemi u Kanditu se nastavljaju (i ovaj tjedan).
Proizvodnje nema do kraja tjedna sigurno, a za slijedeći tjedan će se vidjeti. Naime, potrebna (uvozna) sirovina je na carini i čeka plaćanje, a novaca nema. Politički zaštitnici (za sada) se nisu aktivnije uključili u rješavanje ovog problema sa nalogom carini da pusti robu van bez plaćanja.

Kolika je trenutna (stvarna) vrijednost Kandita (i IPKK) teško je procijeniti jer sva financijska izvješća (pa i ona koja se dostavljau na burzu) su djelo knjigovođa (naravno, ne Kanditovih jer za to treba ipak puno više znanja) koji koriste sve svoje znanje (i zakonske okvire, više-manje) da pozitivne stvari naglase, a one druge smanje ili u potpunosti prikriju.

Ovo sa izvješćima nije samo Kanditova specijalnost. Koliko u tim stvarima ima igre možda će ilustrirati rečenica sa početka prošle godine od strane jednog fonda koji je poslao svojim članovima obavijest da je za godinu prije ostvaren negativan prirast. Ne gubitak, pad, ili slično nego prirast.

Znam, da su komentari ovdje poprilično ozbiljni, ali sjetio sam se jednog vica u kojem otac objašnjava sinu negativne brojeve, a mislim da odlično opisuje poslovanje tvrtki.

U autobusu se nalazi 5 putnika, na slijedećoj stanici uđe ih još 5. Nakon toga izađe 12, što znači da mora ući 2 putnika kako bi autobus bio prazan.

Sinoć je na HTV1 u "Poslovnom klubu" konačno objavljen pozitivan i optimističan prilog o Kanditu, nažalost takve vijesti nikada ne izazivaju i odgovarajuće (pozitivne) reakcije.

Podrška g. pod imenom Sass. Vidi se da jako dobro poznaje prilike u Kanditu i samo neka nastavi iznositi istinu.
Pogotovo mi se sviđa njegov komentar od 19.03. kada je spomenuo dotičnu gospođicu a naročito ono Kandit-igračka.
Bravo, neka se zna.

Gospodin Sass – korisnik od 19.03.2010.
Gospodin Zapad – korisnik od 02.04.2010.
Premali staž da se ne bi posumnjalo da je uključivanje u forum potaknuto nekim izravnim interesom.
Je li Kandit glavni, ili sporedni?
U svakom slučaju zanimljivo mi je čitati Vaše komentare.
Poznate činjenica, ali nova obrada (kao ono sa knjigovođama[proud]).
Ovih dana očekujem početak rasplitanja čvora zvanog vlasnička struktura, imovina, dugovanja-potraživanja,…
… i hoće li napokon glavni igrači izaći iz sjene…

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

sass, 09.04.2010. u 13:31

Premali staž da se ne bi posumnjalo da je uključivanje u forum potaknuto nekim izravnim interesom.
Je li Kandit glavni, ili sporedni?

Uvijek postoji (za neke stvari) prvi put. U svom prvom, a i slijedećim postovima iznio sam stvari koje su (mi) poznate, a vezane uz poslovanje Kandita. I onda sam naglasio da ne želim prognozirati vrijednost dionice. Nisam dovoljno stručan i ne pratim burzu da bih to mogao kvalitetno napraviti.

Ne znam da li se Metuzalem još sjeća svog PRVOG posta i da li je njegovo uključivanje u forum bilo potaknuto nekim izravnim interesom, pa me zbog toga neprestano "napada" i proziva za nekakav interes.

sass, 09.04.2010. u 13:31
Svejedno, svaku slobodnu kunu ubacujem u IPKK-R-A i još 4 favorita, jer trenutno je IPK podcijenjen 30%-35% u stvarnoj vrijednosti, a dodamo li i potencijal 40%-50%.
Dakle, za dugoročne ulagače, primjerena investicija.

Znam, da pravi ulagači ne bi trebali vući poteze na osnovu ovog foruma, ali neke informacije mogu tu odluku ubrzati ili usporiti. I zbog toga pozdravljam sve one koji kada daju neku prognozu ili preporuku to potkrijepe i nekim (svojim) razlogom kakav god on bio. Je li to dovoljno dobar razlog svatko sam (pr)ocjenjuje.

Prihvaćam svaki komentar i sumnju koja se odnosi na ono što sam napisao, ali ne i zašto sam napisao.

Dobra stvar foruma je što postoji arhiva, pa se može pročitati što je bilo tko napisao i kako je razmišljao u prošlosti, a ne da poslije bude "tko je što rekao ili pogrešno shvatio".

I dok su Metuzalemovi postovi u početku prštali optimizmom (ne znam na osnovu čega su bila takva razmišljanja, jer ih nije obrazložio), u posljednje vrijeme sve češće su njegove sumnje da ljudi ovdje manipuliraju podacima i izjavama zbog osobnih interesa. I još se udružuju. Ovo je iz osobnog iskustva.

Neki od Metuzalemovih postova (na početku njegovog djelovanja na ovom forumu)

sass, 09.04.2010. u 13:31
28.3.2008.
Prosjek za IPK mi je 742,14 kn. I ovdje sam završio s kupovinama, i ne namjeravam je prodavati barem do kraja 2009. godine ili početka 2010.
Iz razloga što će tada izvješća biti izvrsna, Kandit 2 će znatno pridonijeti ukupnim prihodima, ostala trenutna ulaganja će i dalje smanjivati ulaze, a razlika će biti "masna" i slasna
.
sass, 09.04.2010. u 13:31
1.4.2008.
Već duže vremena svojim prijateljima ulagačima tvrdim da je pred Kanditom bolja budućnost nego pred VIRO-m.

sass, 09.04.2010. u 13:31
20.4
IPK Kandit ima 60% prihoda od izvoza (511 mil.kn od ukupno 857 mil.kn)
Izgradnjom Kandita 2, prihodi će biti znatno preko 1000 mil. kn, a izvoz preko 70%. (kraj 2009. godine)

… , a onda je došlo vrijeme panike …

sass, 09.04.2010. u 13:31
8.2.2009.
Ništa mi nije jasno….
Zar je IPKK kužan, skoro nitko ne želi ozbiljno kupiti ovu dionicu, većina ih stavi jako niski nalog pa ako naleti netko kome treba živa lova, dobro, ako ne opet dobro.
Je li IPKK uopće radi ? Kako tone, reklo bi se da je pred krajem, a barem to znamo da nije…
Pomoć! Trebam barem neku malu informaciju za vraćanje optimizma (može i lažnog) i daljnje preživljavanje pogleda na debele minuse,…
Samo me jedno tješi (a i ne baš, jer nisam zlurad), ima ih puno koji su kupili i iznad mojih 720 kn,…

Ne želim da se ovo shvati kao (moj) pokušaj obračuna ili sukoba sa bilo kime, ali ako realno sagledate situaciju uvijek je bilo dobrih i loših prognoza i poteza. Nismo najpametniji kad smo pogodili (ili bili u pravu), ali nisu ni svi drugi krivi kad je loše.

Gospon Sass,
vremenski, između citiranih ima i ostalih postova, a naročito poslije 8.2.2009., sve na na temu Kandita.
Što mi i te postove niste citirali, pa bi vidjeli možda malo drukčiju priču, i da mi je na kraju, tj. trenutni prosjek za IPKK: 236,31 kn.
Netko tko ima životnog staža, ima životnih uspjeha i neuspjeha, za razliku od bebe, koja nema ništa iza sebe. Kažemo: "nevin kao dijete".
Na forumu se nevinost lako kupuje, kad prošlost postane neugodna, otvori se novi račun, i opet feniksovski iz početka.
To me ne zanima, prošao sam školu fondova, dionica, dobrih i loših "vrlo pouzdanih" informacija.
I na kraju me škola ipak nije puno stajala, trenutno se vrti od -5% do 0%.
Budimo strpljivi, i pokušajmo preživjeti ovdje pod svojim imenom još koju godinu, pa se onda skupa možemo osvrnuti unatrag, a ne zloupotrebljavati svoju "mladost".
Jer Vaša izjava: "pa me zbog toga neprestano "napada"" može vrijediti samo ako računate i neki Vaš bivši život na forumu, jer u ovom životu Vas nisam imao prilike neprestano napadati jer ste pod imenom sass živi tek nekoliko dana.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Kolega Sass previše se trudite da ocrnite Kandit za jednog neutralca. Ne tvrdim da nije istina sve što pišete. Molim vas da nam napišete svoje razloge sudjelovanja na ovom forumu! Dali posjedujete dionice Kadita ili ste ih možda prodali? Ukoliko ne namjeravate kupovati jeftinije a istina je sve što pišete onda vas smatram vrlo savjesnim čovjekom!
Tvrdite da dobro poznajete situaciju u Kanditu, stoga bi vas molio da nam napišete dali po vama ima išta pozitivno u Kanditu.

Kolega Sass. Što se promijenilo u Kanditu od 2008 kada je namjeravao kupiti Sladoranu i dao bolju fin. ponudu od Vira. Sa čijom je lovom namjeravao kupovati. Svi znamo kako je to završilo.
Unaprijed hvala na odgovoru!
Pozdrav

IPKK postaje materijal za watchlistu, spušta se polako u zonu dobre kupnje.

New Report

Close