IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pozdrav kolege, čitam već duže vrijeme komentare za ipkk i nisam mogao izdržati a da ne komentiram i napišem ono što ja znam jer dionicu nemam i mislim da bi svi trebali objektivno pisati. Situacija za ipkk nije ni najmanje sjajna no o financijskim problemima, problemima ugovaranja proizvodnje za kampanju 2010, i problemima isplate vas ne bih zamarao jer to ionako znate ili ste mogli pročitati na netu. Problem je taj što sama šečerana nema budućnost, i prije ili kasnije će se morati ugasiti jer mjesta za sve tri nema pa pitam ja vas hoće li se prije ugasiti viro i sladorana ili osječka?

Vidim da je na temi sve više dušebrižnika koji se brinu za dioničare iako nemaju dionice. To je uvijek bio strong buy signal [lol]. Čujem da pojedinci koji su se pojavili u zadnje vrijeme na temi pokušavaju i putem PM glumiti samaritance.

?

dajte kolega poštedite me napada, želim i vama i svim dioničarima da dobro zaradite na ovoj dionici i briga me kolika će biti cijena nego prenosim ono što je činjenica što ne znači da vi nećete zaraditi ukoliko dođe do prodaje(a doći će samo je pitanje kome), ja pišem o onome što je neizbježno u bližoj budućnosti, gašenje šečerane iz objektivnih razloga, pitate me zašto???’ ZATO ŠTO RADOM SVE TRI ŠEČERANE SE STVARA STVARA NEPOTREBNI GUBITAK OD 200 MIL. KUNA. mislite li da će budući kupac imati na umu to, NARAVNO.Molio bih vas da mi odgovorite mislite li da viro i sladorana nemaju veće šanse za opstanak ili preuzimanje osječke šečerane?

Iskreno nije ovo bio napad na tebe. NIsam ni primetio da pišeš iskreno jer mi se ne čitati piskaranje dežurnih dušebrižnika. Ovo oko zatvaranje šećerane je OK samo zaboravljaš jednu stvar. Zatvaranje se zdušno nagrađuje od strane EU. Sve loše vijesti su ugrađene u trenutnu cijenu i ja kupujem polako.

Slažem se očito smo se krivo razumjeli, šta vi kao dioničar mislite tko je najizgledniji kupac? Po mom mišljenju će do toga doći do kraja ove godine ili početkom sljedeće.

Kandit Premijer ima najveće sirovinsko područje u Hrvatskoj, što znači da oko 48% ukupne hrvatske repe raste oko tvornice, dok, oko Vira raste do 20%.

Znam ali gospodin PAvic je rekao u otvorenom da secerane moraju imati istu upravu odnosno istog vlasnika i da je to budućnost.Sta mislite o tome kolege?


Kolega Sass. Što se promijenilo u Kanditu od 2008 kada je namjeravao kupiti Sladoranu i dao bolju fin. ponudu od Vira. Sa čijom je lovom namjeravao kupovati. Svi znamo kako je to završilo.
Unaprijed hvala na odgovoru!
Pozdrav

Kolega Sass umjesto odgovora mi dade 1dinicu !


Vidim da je na temi sve više dušebrižnika koji se brinu za dioničare iako nemaju dionice. To je uvijek bio strong buy signal [lol]. Čujem da pojedinci koji su se pojavili u zadnje vrijeme na temi pokušavaju i putem PM glumiti samaritance.

Vidim u zadnjih par dana samo dušebrižnici koji ne posjeduju niti jednu dionicu (Sass , Zapad , Neutral) Izviru ko gljive poslije kiše! Vrlo čudno! hmm ?

Kolege pokusajmo podijeliti informacije međusobno, moze li mi netko upoznat sa situacijom reci tko bi mogao biti sljedeći vlasnik?


Kandit Premijer ima najveće sirovinsko područje u Hrvatskoj, što znači da oko 48% ukupne hrvatske repe raste oko tvornice, dok, oko Vira raste do 20%.

Zašto 1dinica? Ovo je istinit podatak?
Pozdrav dobronamjernima!

Kako izgleda neće više biti jeftinog Kandita…

http://www.poslovni.hr/144588.aspx


Kako izgleda neće više biti jeftinog Kandita…
http://www.poslovni.hr/144588.aspx

12. travanj 2010.| Marija Brnić
Petar Čobanković na sastanku u Kandit Grupi

Drukanje s člancima iz budućnosti…orginalno. [thumbsup]

za Metuzalema
"pa me zbog toga neprestano "napada""
Ako na dvije od četiri moje poruke uslijedi "napad" onda je to (za mene) neprestano.
Nema problema ako je komentar usmjeren na ono što sam napisao. Samo argumentirano.

"trenutni prosjek za IPKK: 236,31 kn."
"I na kraju me škola ipak nije puno stajala, trenutno se vrti od -5% do 0%."
Zašto mislite da su meni ti podaci važni. Što se tiče iznošenja % nedostaje najvažniji dio – ČEGA.

za žorža
"Kolega Sass previše se trudite da ocrnite Kandit za jednog neutralca"
Treba li ubiti glasnika loših vijesti. Mislite li da će moje nepisanje o problemima Kandita popraviti situaciju? Ili da je na vrijednost IPKK utjecalo ono što sam ja napisao?
"Molim vas da nam napišete svoje razloge sudjelovanja na ovom forumu! Dali posjedujete dionice Kadita ili ste ih možda prodali?"
Nakon prve poruke "napadnut" sam od g. Metuzalema sa istim nepovjerenjem. Tada sam dao odgovor i još jednom ga ponavljam – nemam, niti sam ikada imao dionicu IPKK.
"Tvrdite da dobro poznajete situaciju u Kanditu, stoga bi vas molio da nam napišete dali po vama ima išta pozitivno u Kanditu."
Ne tvrdim, samo iznosim činjenice koje su poznate većini radnika u Kanditu i Kandit Premijeru.
Ne znam, koliko poznajete Osijek, ali u blizini navedenih tvrtki koje su u istom tvorničkom krugu, postoji naselje Jug 2 u kojem živi velika većina radnika ovih tvrtki (kako bivših tako i sadašnjih). Dobar dio stanova u tom naselju financirale su te tvrtke (doduše ne Kandit Premijer, nego Šećerana), i još neke koje su se ugasile (IPK Transporti) ili su (mislim) u stečaju -Tvornica stočne hrane. Svatko svakoga poznaje i "informacije" su "svježe". Koliko su istinite pokaže vrijeme.
Većina radnika su u rodbinskim vezama i na tu kartu je odigrao Pavić kada se preko Zavoda i Premise sa svojim suigračima (pogledaj vlasničke strukture ovih tvrtki) dočepao većinskog paketa i postao "gazda". Kada kažem odigrao na tu kartu, prije svega mislim na "ucjene" kojima je "prisilio" male dioničare (radnike) da prodaju svoje dionice ili ih mijenjaju za famozne vlasničke udjele (koji su se vremenom izgubili i nitko ne zna koliki su i koliko vrijede) u Premisi i Zavodu. Prijetnja je bila u smjeru da se djeci neće produljiti ugovori o radu. Koliko je ovaj problem izražen govori podatak da je u obje tvrtke broj zaposlenih oko 1000, a broj radnika sa ugovorom na određeno (sezonci) oko 40%.

Ozbiljna tvrtka sa 100-godišnjom tradicijom i sa 40% sezonskih radnika (u kampanji se taj broj i povećava). Ne znam postoji li taj podatak i u izvještajima koji dolaze na burzu.

Ako na to dodamo i kredite koje su "igrači" dobili od tadašnje Slavonske banke sa mjesečnim ratama između 700.000 i 1.100.000 kuna, a koje je plaćao Kandit, … Srećom za Kandit taj aranžman je završen, ali vjerojatno su ostale rupe u poslovanju.

"Što se promijenilo u Kanditu od 2008 kada je namjeravao kupiti Sladoranu i dao bolju fin. ponudu od Vira."
Kola su krenula nizbrdo. Ne znači da bi kupovina to promijenila. Cilj kupovine je bio osigurati vlasništvo nad nečim što će se ugasiti (i adekvatno honorirati) ulaskom u EU. Do tada je trebalo "samo" preživjeti.

"Kolega Sass umjesto odgovora mi dade 1dinicu !"
Ovo nema veze sa mnom, jer od kada sam napisao poruku u petak nisam niti bio ovdje.

"Kandit Premijer ima najveće sirovinsko područje u Hrvatskoj, što znači da oko 48% ukupne hrvatske repe raste oko tvornice, dok, oko Vira raste do 20%."
To nije važnoj jer Kandit Premijer nije podmirio svoja dugovanja prema proizvođačima, (za sada) nema sklapanja ugovora sa malim proizvođačima ove godine, već godinama dobar dio sirovine (repe) dolazio je iz Mađarske. Ono što je najvažnije Viro ima moderniju tvornicu i značajno nižu proizvođačku cijenu šećera, a kupovinom županjske sladora

New Report

Close