IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što se tiče koliko repe raste oko koje tvornice, sjetite se da je nekada postojala i šećerana u Belom Manastiru u koju su "repu mogli nositi rukama".

za Billa Gates-a
"Vidim da je na temi sve više dušebrižnika koji se brinu za dioničare iako nemaju dionice. To je uvijek bio strong buy signal [lol]."
Ako sam ja prozvan, ne sjećam se da sam u bilo kojoj poruci izrazio bilo kakvu zabrinutost za vas dioničare, a ako ne čitate ni moje poruke onda se ispričavam za gore navedeno.

za sve:
Ovih dana se priča da će Pipunić (Žito) financirati ovogodišnju sadnju repe sa kooperantima u Hrvatskoj i Srbiji i da će se nakon završetka kampanje 2010. podvući račun i vidjeti tko je vlasnik čega i kolikO. Ako (stvarno) postoji takav plan vjerojatno će i politika pokušati prolongirati svoje rokove "uvođenja reda" (dugovanja Kandita i Kandit Premijera, te vlasničkih odnosa unutar nekadašnjeg IPK Osijek; tu je zanimljiva čepinska uljara, …). Hoće li sutrašnji Čobankovićev dolazak u Osijek donijeti nešto novo, vidjet ćemo.

U predzadnjoj poruci nedostaje kraj.

Ono što je najvažnije Viro ima moderniju tvornicu i značajno nižu proizvođačku cijenu šećera, a kupovinom županjske Sladorane vjerojatno su kupuili i svoj opstanak kad uđemo u EU.

Posljednja rečenica je trebala glasiti – Hoće li Čobankovićev dolazak u Osijek donijeti nešto novo, vidjet ćemo sutra.

Iako volim biti optimističan NE vjerujem da će Čobanković bilo što riješiti… on je kao jahač bez konja… nema love za bilo što u državnoj blagajni kamoli za 10 mio eura za jednu u nizu posrnulu tvrtku. Lova se od države tek onda dobije kad se izađe na ceste i na to Čobanković igra, nema lova ako nije krajnje, ali stvarno krajnje nužno. Ali opet nada umire zadnja- iako ću ja puno prije nje 😉

...::: Cijena je ono što plaćate. Vrijednost je ono što dobivate :::...


U predzadnjoj poruci nedostaje kraj.

Ono što je najvažnije Viro ima moderniju tvornicu i značajno nižu proizvođačku cijenu šećera, a kupovinom županjske Sladorane vjerojatno su kupuili i svoj opstanak kad uđemo u EU.

Posljednja rečenica je trebala glasiti – Hoće li Čobankovićev dolazak u Osijek donijeti nešto novo, vidjet ćemo sutra.

A kolega Sass, jer ste vi dionicar Kandita?

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Gle, gle NAPOKON……. http://www.kandit.hr

a i ovo je zanimljivo: http://www.index.hr/vijesti/clanak/cobankovic-krsi-zakon-ministar-poljoprivrede-pusio-u-zatvorenom-prostoru/485718.aspx

...::: Cijena je ono što plaćate. Vrijednost je ono što dobivate :::...


Gle, gle NAPOKON……. http://www.kandit.hr

a i ovo je zanimljivo: http://www.index.hr/vijesti/clanak/cobankovic-krsi-zakon-ministar-poljoprivrede-pusio-u-zatvorenom-prostoru/485718.aspx

Cak je morao zapaliti cigaretu, koliko je stresno bilo na sastanku.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Što kažu radnici, tj. pouzdani informatori iznutra na ovu najavu:
http://www.poslovni.hr/144672.aspx ??
Ako bude imalo blizu onome što je napisano, to će biti plus od skoro 100 kn po dionici.
Pa tko misli da je 200 kn za ovu dionicu puno, neka misli i dalje,… ja znam svoje…

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Kolega Sass ja posjedujem veču koliičinu dionica i zato sam na ovom forumu. Da ne posjedujem ne bih ga ni čitao ni pisao. Pardon , uliko bih imao namjeru po prvi put kupovati, uključio bi se na forum i blatio bi dionicu iz petnih žila kako bi uletio po što nižoj cijeni.
Dionica se kupuje zbog perspektive tj zbog potencijalne vrijednosti. Pogotovo IPKK koja definitivno nije za traydanje da bi zaradili za burek (danas kupi a sutra prodaj=ATPL).
Kolega Sass dali namjeravate kupovati IPKK ? Ukoliko ne , stvarno ne razumijem razlog vašeg sudjelovanja na ovom forumu? Ili ste možda Robin Hood pa nas dioničare želite upozorit da sve dionice što prije rasprodamo jer će se firma ubrzo raspasti?

sass, 13.04.2010. u 08:38
Dionica se kupuje zbog perspektive tj zbog potencijalne vrijednosti. Pogotovo IPKK koja definitivno nije za traydanje da bi zaradili za burek (danas kupi a sutra prodaj=ATPL).
Kolega Sass dali namjeravate kupovati IPKK ? Ukoliko ne , stvarno ne razumijem razlog vašeg sudjelovanja na ovom forumu? Ili ste možda Robin Hood pa nas dioničare želite upozorit da sve dionice što prije rasprodamo jer će se firma ubrzo raspasti?

Ako se dionica kupuje znači da se i prodaje. Ukupna količina dionica je konstantna i samo se mijenjaju udjeli vlasništva. Svatko u ovom postupku zna zašto u određenom trenutku povlači jedan odnosno drugi potez.

Nsam Robin Hood jer u Kanditu je on odavno poznat. To bi prije bio Pavić koji je sa svojim partnerima opljačkao tvrtku, a prikazuje se kao dobrotvor i brižan direktor, jer kako je jednom davno rekao dok on vodi ovu tvrtku nitko neće dobiti otkaz.

Vas dioničare koji ste ovdje na forumu ne želim niti na što upozoravati jer ne znam što će se događati (toliko blizu informacijama nisam). Nadam se, samo da se firma neće raspasti. Da bi se to izbjeglo morat će uslijedit velike promijene. Ne znam hoće li one ići u smjeru nove preraspodjele vlasništva, ali sam siguran da ova rukovodeća struktura to ne može pokrenuti u pozitivnom smjeru

Vezano za članak http://www.poslovni.hr/144672.aspx

Nije ništa (novo) rečeno. Neće biti konačnog prijedloga za tjedan dana u Zagrebu. U kontekstu rješavanju pitanja potraživanja koje osječka Kandit grupa ima prema IPK Tvornici ulja Čepin problem nije tako jednostavan jer još nisu raščišćeni odnosi vlasništva unutar nekadašnjeg IPK Osijek. Da je tome tako pokazuje i to (famozno) potraživanje jer kako Kandit može imati potraživanje od gotovo 10 mil. eura prema uljari sa kojom gotovo da i ne posluje. Činjenica je da upravu Kandita u ovom trenutku zanima samo novac jer ukupna dugovanja su iz dana u dan sve veća. Eventualno bi pristali na spominjano zemljište ako budu imali zainteresiranog kupca (Pipunić tj. Žito)
Scenarij prodaje ili zatvaranje osječke šećerane sačekat će kraj godine, ako se istinitom pokaže realizacija ovogodišnje kampanje sa Žitom.

Iako nisam dionicar ozbiljno razmisljam da kupim ovu dionicu,iako je u problemima smatram da hdz nece dopustiti zatvaranje a do prodaje ce doci samo je pitanje kome???? agrana ili viro??


Nsam Robin Hood jer u Kanditu je on odavno poznat. To bi prije bio Pavić koji je sa svojim partnerima opljačkao tvrtku, a prikazuje se kao dobrotvor i brižan direktor, jer kako je jednom davno rekao dok on vodi ovu tvrtku nitko neće dobiti otkaz.

Dosad nisam upoznao pretvorbenog lopova koji nije otpuštao radnike. U Vašem citiranju nedostaje kraj Pavićeve rečenice, koja govori da će se potrebno smanjenje radnika postići prirodnim putem, odlaskom u mirovinu,… Ne vidim tu ništa loše, kao čovjek. Istina, kao dioničaru bi mi odgovaralo da otpusti sav višak. No, neću plakati kao i Vi, jer ja sam za kapitalizam s humanim naličjem, i vjerujem da je to slučaj u IPKK.
Priča poput Vaših nagledah se na ATPL: "urpava radi samo za sebe, opljaškaše poduzeće, loši poslovni potezi, pogrešna narudžba brodova,…". A ja i mnogi smo lijepo zaradili, a i mnogi će u budućnosti.
Stoga, tražim malo jače argumente kad se nekog blati, naročito kad je to netko iznutra tko je dobro informiran ali slabo informira.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Ne znam g. Metuzalem kakve informacije Vas zanimaju.

Što se tiče viška radnika i otkazima već sam naveo situaciju da je u Kanditu i Kandit Premijeru zaposleno cca 1100 radnika (a ne 1500 koliko se spominje ovih dana u medijima) od čega je 40-ak % na ugovorima na određeno (tzv.sezonci).
Smatrate li normalnim da radnici imaju i po 15-ak godina staža u takvom statusu bez ijednog dana prekida?
Pitate se kako je to moguće?
Radnici rade (stvarno) na radnom mjestu u Kanditu, a kad im prođe rok od 3 godine (nakon kojeg bi zakonski morali dobiti ugovor na neodređeno) formalno im se raskine ugovor i od slijedećeg dana rade u Kandit Premijeru (bez obzira na vlasništvo to je ipak, druga pravna osoba). U stvarnosti nisu se ni maknuli sa svog radnog mjesta. Vrijedi i obrnuto za radnike iz Kandit Premijera. Ljudi su sretni da rade i šute, a mnogi će biti iznenađeni kad jednog dana vide svoju radnu knjižicu i broj firmi koje su promjenili u svom životu, a da se nisu ni pomakli sa svog radnog mjesta. Kada se netko i ohrabri i (anonimno) pozove inspektore, oni obično dolaze najavljeni, a odlaze punih vrećica Kanditovih proizvoda (ovo nije problem vidjeti jer aute parkiraju neposredno ispred glavnog ulaza). I nitko se nikoga ne boji. Kada bi ovo bio najveći problem, ljudi bi bili više nego zadovoljni, ….

Što se tiče potrebnog smanjenja radnika ne znam na koji dio ste mislili (Kandit ili Kandit Premijer). Što se tiče malih dioničara (a to su po meni svim osim Zavoda, Premise i Kandita, odnosno onih koji stoje iza njih) i njihovog interesa od otpuštanja radnika od toga u ovakvom rasporedu snaga nećete vidjeti korist.

Zar se kao dioničar niste zapitali kada ćete dobiti dividendu od IPKK. Vlasnici novce iz Kandita mogu izvući i na druge načine, ali ne i Vi.

Osim toga, u Pavićevim izjavama vezanim za gradnju Kandita II uvijek se isticalo da je novi pogon (a ne nova tvornica, kako se ponekad željelo to naglasiti) građen vlastitim sredstvima i rezervama što uopće nije točno. Zašto mislite da Kandit ne može više nigdje dobiti kredit kad je tako uspješan i sa velikom rezervom.

U rujnu prošle godine kada je otvaranja pogona već kasnilo i kad su se već naslućivati problemi jer je sve kasnilo, nisu se mogle uštimati faze proizvodnje, a počeli su i problemi sa isplatom plaća, Pavić je radnicima rekao da se strpe još malo jer kada pogon proradi novci će se voziti kolicima. Pogon je proradio, a kolica su prazna (ili su odvežena negdje).

"Osim toga, u Pavićevim izjavama vezanim za gradnju Kandita II uvijek se isticalo da je novi pogon (a ne nova tvornica, kako se ponekad željelo to naglasiti) građen vlastitim sredstvima i rezervama što uopće nije točno. Zašto mislite da Kandit ne može više nigdje dobiti kredit kad je tako uspješan i sa velikom rezervom."

Ma da? Kažeš nije ga gradio vlastitim sredstvima nego kreditom. Pa onda su u Kanditu stvarno čarobnjaci kad mogu sakriti kredit od stotinjak milijuna kuna. U 2007.g. nije bilo povećanja dugoročnih obveza po kreditima, u 2008.g. su povećane za 30 mio kn (što je potrošeno za modernizaciju šećerane), u 2009.g. u devet mjeseca su dugoročne obveze po kreditima čak i malo smanjene. Pa gdje li su ih samo sakrili? Osim toga na zem. knjiž. izvacima ne vidim upisanu nikakvu novu hipoteku za taj navodni kredit. Ajde ako već pišeš gluposti, koncentriraj se na stvari koje se ne mogu provjeriti jednostavnim uvidom u bilancu firme. Financiranje novog pogona vlastitim sredstvima i jeste osnovni uzrok trenutne nelikvidnosti. No kao što vidite taj problem će uskoro biti riješen…

Opet naje.. mi mali dionicari, debeli platio 100, a mi 500 kn. I neka mi sad netko kaze dali je Kandit ili debeli izgubio?

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/petar-cobankovic-kaznjen-sa-100%2c-a-kandit-sa-500-kn,74116.html

http://www.poslovni.hr/144842.aspx

New Report

Close